Tablety

Złam iPhone 4 - szybki i łatwy Jailbreak

Jakub | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Jakub
38 komentarzy Dyskutuj z nami

Od dzisiaj złamanie zabezpieczeń czwartej generacji iPhone jest rzeczą arcy-łatwą - wystarczy wejść na stronę JailbreakMe.com i "uwolnić" swój telefon. Wszystko to dzięki hakerowi o pseudonimie Comex. Co ciekawsze, taki proceder od paru dni jest w Stanach Zjednoczonych całkowicie legalny.

W ostatnich dniach poprzedniego miesiąca do Digital Millenium Copyright Act wprowadzono nowe zapisy, które uznają, że łamanie zabezpieczeń smartfona w celu instalowania i użytkowania programów niezatwierdzonych przez producenta mieści się w granicach amerykańskiego prawa. Tym oto sposobem popularny "jailbreaking" stał się legalny. De facto oznacza to również koniec z polityką zastraszeń prowadzoną przez Apple, który za "uwolnienie" iPhone'a groził poważnymi konsekwencjami. Nadal jednak łamanie zabezpieczeń narusza warunki gwarancyjne. W tej sprawie głos zabierała organizacja Electronic Frontier Foundation i teraz ma co świętować.

Aplikacja umożliwiająca odblokowanie zarówno najnowszego iPhona, jak i iPada, czy iPoda Touch z systemem iOS 4.00 oraz iOS 4.01, została stworzona przez Comexa, członka grupy hackerskiej iPhone Dev-Team. Tym razem jailbreaking nie wymaga żadnego połączenia z komputerem - wystarczy za pomocą jednego z wymienionych produktów Apple wejść na stronę JailbreakMe.com, zatwierdzić odblokowanie, czekać aż program się ściągnie i zacznie działać.

Na początku pojawiły się pewne problemy - na przykład niemożność używania funkcji Face Time, czy wysyłania MMS, jednak są one na bieżąco usuwane. Popularność takiego rozwiązania jest tak ogromna, że w pierwszych godzinach serwery nie mogły wytrzymać wygenerowanego obciążenia. Nastała era masowych ucieczek z jabłkowych więzień.

Źródło: Engadget.com

Polecamy artykuły:    
Ile rdzeni powinien mieć twój procesor? Poradnik: jak wybrać smartfona 3D TV: rewelacyjne telewizory czy sukces marketingu?

Komentarze

38
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Damian Szymański
  Nie wiedziałem, że benchmark wspiera łamanie zabezpieczeń ;)
  PS. to, że decyzją amerykańskiego sądu jailbreak jest u nich legalny nie znaczy, że jest legalny u nas... Jak by nie patrzeć łamie przynajmniej postanowienia licencyjne.
 • avatar
  tomciog14
  A w ogóle to co daje złamanie systemu w IPhone4? Że można instalować
  "lewe" aplikacje, czy chodzi o możliwość instalowania oprogramowania nie tylko od apple? Pytanie może dla kogoś banalne ale nigdy nie miałem do czynienia z IPhonem więc nie wiem tego a poza tym jak wiadomo: Kto pyta nie błądzi xD
 • avatar
  jeomax.co.uk
  Ajfon srajfon ;-)
 • avatar
  Konto usunięte
  Pisząc artykuły poleciłbym zapoznać się z tematem JB i informacjami które podała ta organizacja a nie śpieszyć się by szybko wpisać newsa Wprowadzacie ludzi w błąd pisząc " De facto oznacza to również koniec z polityką zastraszeń prowadzoną przez Apple, który za "uwolnienie" iPhone'a groził utratą gwarancji, a nawet poważniejszymi konsekwencjami." Apple nie musi grozić ponieważ ma prawo nie uznać gwarancji ludzią którzy maja zrobiony JB i Digital Millenium Copyright Act opisało to i nie dotyczy to tylko Apple ale i google z ich androidem etc.
 • avatar
  Konto usunięte
  Działa na iPhone 3GS z iOS 4.0.1 :) Dziękuję za info benchmark:)
 • avatar
  Jakub Kralka
  @xpris, sorki, że tu odpisuje, ale tam się już pogubiłem - do nie łamania zabezpieczeń iPhone - jak mi sie wydaje - zobowiazujesz sie akceptujac licencje urzadzenia (nie wiem jak Ty, ja zadnej nie akceptowalem), wiec jest to efekt Waszej wzajemnej umowy z Apple, a nie jakies odgórnie narzucone ustawodawstwo

  news jest jak najbardziej spoko
 • avatar
  1wilq
  cały ten Iphone 4 to porażka.. :/ kosztuje krocie.. a nie ma nic nadzwyczajnego.. kilka dodatkowych bajerów.. jak aparat 5mpx czy nagrywanie hd i jakieś tam pierdoły.. wogóle nie rozumiem czemu on taki drogi? bawiłem się nim troche bo siostra sobie kupiła.. i stwierdzam że to totalny badziew (moje zdanie) i mój HTC TP2 jest o wiele lepszy (choć ciut wolniejszy)
 • avatar
  Konto usunięte
  dzisiaj robilem jailbreak'a softu 4.0.1 na moim 3gs 16gb i wszystko śmiga jak należy, wreszcie zniknął problem z brakiem fixa w tomtom i navigonie, ogólnie warto zaktualizowac telefon i ściagnąć zabezpieczenia
 • avatar
  Konto usunięte
  Mi to trochę przypomina SIMLOCKa na komórkę. Tylko w tym przypadku można kupić telefon za tysiąc złotych i nie mieć simlocka albo kupić za 1 zł podpisując cyrograf na ~ 2 lata i teoretycznie mieć z ograniczeniami. Po skończeniu umowy legalnie go zdjąć tylko:
  - skoro podpisuję umowę na x miechów, to nawet po zdjęciu simlocka w międzyczasie przez cały okres muszę płacić...
  - gdybym chciał przed czasem rozwiązać umowę, to 1500 kary.. co wychodzi na to samo...

  Czyli musimy poczekać o alternatywny OS do IPhona i nie będzie łamania żadnych postanowień licencyjnych ;)