Smartfony

Znaleziono zabójcę baterii flagowych Lumii?

przeczytasz w 1 min.

Zarówno Lumia 950 jak i Lumia 950 XL oferują Glance Screen, który znalazł się teraz na cenzurowanym.

Lumia 950 XL bateria

Przygotowane przez Microsoft flagowe smartfony z mobilnym Windows 10 okazały sie propozycjami bardzo udanymi. Jednocześnie nie można jednak przeczyć kilku mankamentom, wśród których znajduje się niestety także przeciętny czas pracy na baterii. Właśnie w tym temacie pojawiły się bardzo interesujące doniesienia.

Zarówno Lumia 950 jak i Lumia 950 XL oferują Glance Screen, czyli tak zwany ekran podglądu. Nawet gdy wyświetlacz jest nieaktywny prezentowane są na nim dzięki temu takie elementy jak data i godzina czy wybrane powiadomienia. Jest to rozwiązanie znane już od pewnego czasu i przy ekranach AMOLED nie budziło nigdy większych podejrzeń. Czyżby niesłusznie?

Jeśli spojrzeć na wyniki testów ekipy All About Windows Phone można zacząć powątpiewać. Zużycie baterii w ciągu godziny bezczynności obydwu smartfonów oszacowano na około 3,6%. Po aktywacji Glance Screen wartość ta wzrosła do aż 6,3%. To dużo, nawet biorąc pod uwagę, że w obydwu przypadkach włączone było Wi-Fi i synchronizacja aplikacji w tle).

Lumia 950 Glance Screen

Dlaczego w tytule postawiliśmy znak zapytania? Nie podejrzewamy All About Windows Phone o wymyślenie całej historii, niemiej możliwe, że testy przeprowadzone były na systemie w wersji 10586.71, a wiec bez żadnej aktualizacji, a te poprawiać miały kilka kwestii także związanych z czasem pracy. Mało kto kupuje też jednego z dwóch wymienionych wyżej smartfonów po to, aby leżał on cały dzień bezczynnie.

Tak czy inaczej dodać należy w tym momencie, że Glance Screen można dezaktywować, a także zmieniać ustawienia odnoście czasu, przez jaki prezentowane mają być na wygaszonym ekranie informacje.

Źródło: Microsoft, allaboutwindowsphone

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  17
  A co jest złego w tym, żeby telefon leżał i służył wyłącznie do rozmów i smsów?

  Swoją drogą ponad 3% zużycia baterii na godzinę podczas bezczynności jest tragiczne...
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Tylko, odpowiedz mi, teraz na jedno pytanie. Kto kupuje, smartfona droższego od Galaxy S6, tylko po to, żeby leżał.
   • avatar
    MaxDamageDA
    0
    Moj Ericsson k510i fruwa na baterii cały tydzień. Dzwonię i smsuję czyli robię na telefonie to do czego został stworzony. Mieści się w małej kieszonce, nie muszę się z nim obchodzić jak z jajkiem. Zwariowałbym gdybym dzień w dzień musiał ładować telefon.

    • avatar
     Konto usunięte
     0
     "Nawet gry wyświetlacz jest nieaktywny ..." mały błąd, do poprawy
     • avatar
      Misio38
      0
      Lumia 1320. Testowałem baterię z wyłączonymi wszystkimi funkcjami poza 2G. Tylko telefonowanie i sms. 10 dni i jeszcze 14% akumulatora zostało. Aha, akurat Glance miałem włączone tyle, że nie świecące ciągle.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Przykro mi stwierdzić, ale coraz bardziej przekonuję się do samsungów. Mam L 920 i telefon nic nie robi, 5h i pół baterii zjechało. Wyobraźcie sobie teraz jak się zgubicie gdzieś. Samo użycie gps przyśpieszy rozładowanie o 100%, A dodatkowo telefonowanie. Raptem parę godzin i po krzyku. Łapiesz gołębia i wysyłasz wiadomość.