Gry

Dune: Awakening nie przestaje zachwycać

przeczytasz w 2 min.

Nocna gala The Game Awards 2022 nie umknęła także Funcom, które przypomniało szerszej publiczności o Dune: Awakening.

Rozrasta się uniwersum stworzone przez Franka Herberta

O Dune: Awakening wspominaliśmy przy okazji Gamescom Opening Night Live. Funcom najwyraźniej lubi medialne wydarzenia, bo o swojej nowej produkcji przypomniało również podczas The Game Awards 2022. Zaprezentowany został nowy zwiastun, który, podobnie jak poprzedni, może się podobać. Oczywiście w największym stopniu sympatykom uniwersum stworzonego przez Franka Herberta.

Nadal nie możemy mówić o fragmentach rozgrywki, ale jest pewien postęp. Nowy materiał zawiera bowiem sceny przygotowane na silniku gry. Wypada jednak zaakcentować, iż chodzi o wersję pre-alpha, przed twórcami wciąż dość daleka droga do zakończenia prac. Mimo tego, Dune: Awakening zapowiada się na produkcję, która czym jak czym, ale światem i klimatem będzie zachęcać do dłuższych posiedzeń. Terenów do zwiedzania nie powinno zabraknąć, świat ma być bowiem otwarty, a na miejsce akcji wybrano planetę Arrakis.

„Praca ze światem tak bogatym i ekspansywnym jak Dune idealnie pasuje do dążenia Funcom odnośnie tworzenia fascynujących otwartych światów dla wielu graczy. W Dune: Awakening staramy się przesuwać granice tego, czego ludzie oczekują w gatunku survival i nie mogę nie się doczekać aż oddamy grę w wasze ręce.” - Joel Bylos, dyrektor kreatywny w Funcom

Dune: Awakening - zwiastun z The Game Awards 2022

Jak będzie wyglądał gameplay Dune: Awakening?

Nie wszystkim będzie jednak pasować fakt, iż mowa o produkcji MMO. Jak wspomniał Joel Bylos, z elementami survivalu. Z drugiej strony, dla innych może być to silnym magnesem.

Gracze mają mieć tutaj pełne ręce roboty, będą musieli eksplorować planetę w poszukiwaniu cennych surowców, handlować, zbudować i utrzymywać swoją bazę, wytwarzać broń i przydatne gadżety, a nawet zadbać o pojazdy naziemne i maszyny latające. No i oczywiście systematycznie stawać do walki. Zmagania będą prezentowane z perspektywy trzeciej osoby.

Data premiery Dune: Awakening pozostaje zagadką

Jeśli jesteście w gronie czekających na Dune: Awakening, daty premiery jeszcze nie ogłoszono. Funcom cały czas mówi ogólnie o 2023 roku i jeśli zostanie to w ogóle dotrzymane, wypada nastawiać się raczej na jego końcówkę. Przypomniano, że omawiana gra pojawi się na PC, PlayStation 5, Xbox Series X i Xbox Series S.

Źródło: Funcom

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Kasuja Wpisy Automatem
    -1
    znowu pisanina o czymś czego nie ma. zrobią, to się zobaczy. oby nie było takiego kłapania na temat CP77, że był ogromny hype, a potem świat zderzył się z workiem tragicznych byczorów. świetna gra z totalnie spartoloną premierą.