Drukarki 3D

Przemysłowa drukarka 3D z Polski - oto Zortrax Endureal

przeczytasz w 1 min.

Wczoraj zakończyła się wystawa TCT Show 2019 w Birmingham. Polski Zortrax był tam obecny, by pokazać światu swoją przemysłową drukarkę 3D trzeciej generacji – Endureal.

Zortrax Endureal - przemysłowa drukarka 3D

Zortrax Endureal to drukarka 3D, która zastosowanie znaleźć ma na liniach produkcyjnych i w przemyśle. Cechy charakterystyczne? To przede wszystkim spore pole robocze (30 x 40 x 40 cm) i elastyczna płyta z ferrytycznej stali nierdzewnej pokrytej folią PEI, co zwiększa uniwersalność urządzenia i pozwala nie tylko na prototypowanie, ale też faktyczną produkcję. 

Endureal to także zamknięta komora druku, w której kontrolowana może być wilgotność, jak i temperatura. Do tego ekstruder znajduje się w odizolowanym termicznie przedziale, co umożliwia niezawodne podawanie materiału, jak tłumaczy Zortrax. W tym miejscu nie można też nie wspomnieć o technologii LPD Plus pozwalającej na podwójną ekstruzję

Zortrax Endureal foto

Polski producent, dla którego Endureal jest otwarciem nowego rozdziału, postarał się również o 17 wbudowanych czujników, które w czasie rzeczywistym monitorują działanie drukarki. Wykorzystał także technologie, które eliminują problemy związane z brakiem energii czy zacięciem filamentu.

Polska drukarka 3D obsługująca PEEK

Wysoka wytrzymałość termiczna, odporność na ścieranie i promieniowanie czy też biokompatybilność to charakterystyczne cechy filamentu PEEK. Jest on obsługiwany przez drukarkę Zortrax Endureal, która dzięki temu powinna się dobrze sprawdzić w takich branżach jak medycyna, motoryzacja, lotnictwo czy przemysł kosmiczny.

Zortrax Endureal info

Producent zwraca również uwagę na intuicyjną obsługę oraz bezproblemową łączność, realizowaną albo przez Ethernet, albo przez Wi-Fi. Rynkowy debiut urządzenia został zaplanowany na pierwszy kwartał 2020 roku. Cena jest na razie nieznana.

Źródło: Zortrax

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!