Komputery

Zotac zapowiada całą gamę mini-PC na targach Computex 2016

przeczytasz w 1 min.

Producent uchylił rąbka tajemnicy czego możemy się spodziewać na jego stanowisku podczas targów Computex 2016.

Już niedługo odbędą się targi Computex 2016, na których obecna będzie także firma Zotac – planuje ona zaprezentować swoje nowe komputerki z segmentu dla graczy, a także do zastosowań komercyjnych i biurowych.

Największym hitem na stanowisku producenta będzie miniaturowy komputer Magnus EN980, który był już prezentowany na targach CeBIT 2016. W niewielkiej obudowie znalazł się procesor Intel Skylake oraz układ graficzny Nvidia GeForce GTX 980, a całość jest chłodzona za pomocą specjalnie zaprojektowanego systemu chłodzenia cieczą.

Zotac ZBOX Magnus EN980 komputer

Komputer zmieści się w plecaku, a przy tym oferuje odpowiednią wydajność do komfortowego grania w nowe gry i korzystania z wirtualnej rzeczywistości (VR).

Zotac ZBOX MI545 NANO komputer

Producent pochwali się także nowymi komputerkami z serii M i C, w których zastosowano energooszczędne procesory z generacji Intel Skylake, a do odprowadzania ciepła wykorzystano miedziane ciepłowody, bezpośrednio prowadzące do aluminiowych żeberek rozpraszających ciepło – rozwiązanie to pozwoliło uzyskać najwyższą efektywność chłodzenia bez konieczności stosowania wentylatorów lub innych ruchomych części.

Zotac ZBOX CI545

Na stoisku producenta nie zabraknie także najmniejszych na świecie komputerków ZBOX PICO PI330 i PC Stick – pierwszy z nich wielkością przypomina smartfona, a w środku znalazł się procesor Intel Atom z generacji Cherry Trail. Na obudowie wyprowadzono pełnowymiarowe wyjścia HDMI i DisplayPort, pozwalające na podłączenie dwu wyświetlaczy. Drugi model jest podłączany do dowolnego wyświetlacza za pomocą złącza HDMI.

Zotac ZBOX PICO PI330

Co prawda producent nie wspomina innych nowościach, ale można również spodziewać się nowych kart graficznych – być może na stanowisku producenta pojawi się także niereferencyjna wersja modelu GeForce GTX 1080.

Zotac PC Stick komputer

Targi Computex 2016 odbędą się w dniach 31 maja – 4 czerwca, a firma Zotac będzie obecna na stoisku M0731A, 4/F, Nangang Exhibition Hall.

Źródło: Zotac

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    BluePandoraBox
    0
    wreszcie nowe obudowy, oby złącz w nowych było tyle samo co w poprzednich
    poprzednie ZBOXy plusowały między innymi SPDIFem na pokładzie czego było brak w większości mini-PC