Projektory

ZTE Spro Plus - tablet z laserowym projektorem (lub projektor z funkcją tabletu)

przeczytasz w 1 min.

Jakkolwiek byśmy tego urządzenia nie nazwali, zdecydowanie jest ono godne uwagi. W porównaniu do Spro 2 doczekało się poważnych zmian.

ZTE Spro Plus projektor

Pod koniec tamtego roku na polskim rynku zadebiutował ZTE Spro 2 – inteligentny projektor, który jednocześnie jest tabletem. Według producenta jego popularność jest zadowalająca i dlatego też już wkrótce możemy spodziewać się premiery jego znacząco ulepszonego następcy – ZTE Spro Plus.

ZTE Spro Plus to – podobnie jak poprzednicy – hybryda tabletu z projektorem, tyle tylko że o wyraźnie lepszych parametrach. Urządzenie zostało wyposażone w laserowe źródło światła i wyświetla obraz o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, zachowując przy tym jasność na niezłym poziomie 500 lumenów (w Spro 2 było to tylko 200 lumenów). 

Nie można też nie wspomnieć o automatycznym dostosowywaniu ostrości oraz funkcjach korekcyjnych. Dodajmy jeszcze, że 80-calowy obraz uzyskiwany jest tu z odległości 2,4 metra od ekranu.

O jakość obrazu – szczególnie jak na tak mobilne urządzenie – powinniśmy więc być raczej spokojni. Nie inaczej jest też z dźwiękiem. Przy tworzeniu Spro Plus firma ZTE nawiązała współpracę z JBL, której inżynierowie dostarczyli 4-watowy system audio.

ZTE Spro Plus projektor tablet

Nieważący nawet kilograma ZTE Spro Plus to także w pełni funkcjonalny tablet, który może być źródłem treści dla projektora, ale też po prostu tabletem. Został on wyposażony w układ Snapdragon 625 lub 801 (w zależności od wersji) – w obu przypadkach z czterordzeniowym procesorem, jak również w 3 GB pamięci RAM oraz 32 lub 128 GB pamięci wewnętrznej.

Systemem operacyjnym Spro Plus jest Google Android 6.0 Marshmallow. Obraz wyświetlany jest natomiast na 8,4-calowym wyświetlaczu AMOLED o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli. Wystarczająco długi czas pracy na jednym naładowaniu gwarantować ma z kolei akumulator o pojemności 12 100 mAh.

Urządzenie zostało również wyposażone w mikrofon zbierający dźwięku z odległości nawet 5 metrów oraz gniazdo USB, do którego można podłączyć, na przykład, kamerkę. W efekcie uzyskujemy wówczas zestaw telekonferencyjny. 

ZTE Spro Plus projektor ekran

Premiera ZTE Spro Plus planowana jest na połowę tego roku. Cena nie została potwierdzona, ale należy się spodziewać, że wyniesie około 4 tysięcy złotych.

Źródło: CNET, GSMArena, ZTE

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    KamilS48
    0
    Niezły pomysł, dość praktyczne rozwiązanie, chociaż chyba wolałbym win 10 zamiast androida. Dobra alternatywa dla szkoleniowców na niewielkie szkolenia w zamian za laptop+projektor. Generalnie wszystko pięknie, tylko cena lekko zaporowa, za te pieniądze można spokojnie kupić dużo lepszy projektor i dowolny tablet z kabelkiem hdmi i mamy to samo tylko w dwóch obudowach ;)