Nowo wprowadzony GeForce GT 430 pracuje z podniesionymi taktowaniami - 730 MHz dla układu graficznego, 1460 MHz dla 96 rdzeni CUDA oraz 1800 MHz dla pamięci. Ciekawostką jest ilość zainstalowanej na karcie pamięci - domyślnie została ona wyposażona w 512 MB pamięci DDR3 o szynie 128 bit.
Jednak dzięki technologii TurboCache, możliwe jest jej rozszerzenie do 1 GB dzięki przydzieleniu części pamięci systemowej na potrzeby karty graficznej. Z pewnością zmniejszenie ilości pamięci, a przez to liczby kości na płytce drukowanej, wpłynie pozytywnie na ilość pobieranej energii.
Karta chłodzona jest 80 mm wentylatorem, który został zamontowany na okrągłym radiatorze z promieniście rozłożonymi finami. Na śledziu karty producent umieścił wyjścia DVI, D-Sub oraz HDMI.
Trzeba przyznać, że konstrukcja Gigabyte nie należy do wydajnych kart, ale z pewnością zaciekawi osoby, które poszukują karty do komputera o multimedialnych zastosowaniach. Niestety wykorzystana płytka ma pełnowymiarowy profil, co uniemożliwi jej instalację w komputerach typu Media Center wykorzystujących niskie obudowy.
Cena nowej karty nie jest jeszcze znana.
Źródło: Gigabyte