Niebezpieczny Geimini atakuje Androida

Tak, tak, już żyjemy w czasach, gdy należy się obawiać wirusów na komórki.

Przypomina to nieco lata dziewięćdziesiąte, kiedy wirusów było sporo, a dobrych antywirusów - jak na lekarstwo. Do tego dostęp do nich był ograniczony. W chwili obecnej z podobnymi problemami muszą powoli zacząć mierzyć się zawodowe systemy operacyjne na komórki, a najbardziej podatnym jest niestety Android.

Geimini (nie mylić z gemini) to wirus typu malware, który do Androidowej społeczności trafił prosto z Chin. Program, co jest charakterystyczne dla tej rodziny, wkrada się do oprogramowania, a następnie wykrada wszystkie istotne informacje z naszego telefonu przesyłając je do swoich twórców. Podobno jest w stanie zdobyć informacje nawet o numerze IMEI.

Choć Google i społeczność Androida podkreśla, że nie ma się czego obawiać na dodatek wirus nie opuścił jeszcze Chin, radzimy zachować ostrożność. Podobno nie jest dostępny w Markecie, ale bardzo upodobał sobie rozmaite gry. Dlatego warto trzymać się z dala od alternatywnych źródeł aplikacji dla telefonu sygnowanego sympatycznym robotem.

Image

Źródło: androidcommunity

Wybrane dla Ciebie
ZACZEKAJ! ZOBACZ, CO TERAZ JEST NA TOPIE