Płyty główne

Asus Sabertooth Z77 i P8Z77-V PRO - test, cena i opinie

przeczytasz w 1 min.

Testujemy dwie płyty Asusa oparte na układzie logiki Intel Z77, modele Sabertooth Z77 i P8Z77-V PRO.

Nadeszła pora na prezentację kolejnej porcji płyt z układem logiki Z77, które potrafią obsłużyć zarówno najnowsze procesory Ivy Bridge, jak i Sandy Bridge. Obecnie prezentujemy dwie płyty firmy Asus i dajemy słowo, że nie są to zwykłe konstrukcje. Nie należą do najniższej półki cenowej w swoim segmencie, ale ich wyższa cena jest usprawiedliwiona. Jeśli nie szukasz możliwie najtańszych rozwiązań, a chcesz otrzymać dopracowany sprzęt wysokiej klasy, przyjrzyj się tym sprzętom.

Asus Sabertooth Z77

Asus Sabertooth Z77

Pierwszą płytą jest najmłodszy przedstawiciel najbardziej charakterystycznej rodziny Asusa, czyli Sabertooth Z77. Tego wyglądu nie można pomylić z żadnym innym sprzętem. Pod "zbroją" osłaniającą płytkę drukowaną kryją się szerokie możliwości. Drugą płytą jest znacznie bardziej klasyczna (przynajmniej z wyglądu) P8Z77-V PRO. Wystarczy jeden rzut oka, by stwierdzić, że jest to znakomicie wyposażony produkt, a Asus dodatkowo wyposażył go w technologię Wi-Fi GO!, zapewniając za jednym zamachem bezprzewodową łączność oraz ciekawe możliwości.

Asus P8Z77-V PRO

Asus P8Z77-V PRO

Przypominamy, że na naszych łamach ukazało się już kilka publikacji prezentujących najnowsze płyty główne oparte na układzie logiki Intel Z77:

Jeśli już zapoznaliście się z wcześniejszymi recenzjami, jak i premierowym testem procesora Ivy Bridge, zapraszamy na kolejną dawkę testów, którą znajdziecie na następnych podstronach tej publikacji!