CM Storm Stryker – Full Tower dla gracza
Obudowy

CM Storm Stryker – Full Tower dla gracza

przeczytasz w 1 min.

Testujemy obudowę komputerową Cooler Master CM Storm Stryker, a więc jeden z topowych modeli przeznaczonych do budowy komputera do grania.

Ocena benchmark.pl
  • 4,5/5
Plusy

efektowny wygląd, panel I/O (4x USB, regulator obrotów wentylatorów), 9+1 miejsc na karty rozszerzeń, 12 miejsc na dyski twarde + zatoka hot-swap 2,5” SATA, siedem miejsc na wentylatory (w tym cztery w zestawie), filtry przeciwkurzowe , dużo miejsca na chłodzenie cieczą, uchwyt ułatwiający przenoszenie komputera, wygodny montaż podzespołów

Minusy

sanki na dyski twarde nieco odstają jakościowo od reszty, utrudniony dostęp do filtrów przeciwkurzowych na dole, cena

CM Storm to marka należąca do firmy Cooler Master, która obejmuje linię produktów dedykowanych graczom. W jej ofercie znajdziemy jednak nie tylko peryferia (myszki, klawiatury i słuchawki), ale też obudowy komputerowe. Jak przystało na konstrukcje dedykowane jednej z najbardziej wymagających grup klientów, muszą się one charakteryzować się efektownym wyglądem oraz wysoką funkcjonalnością.

Przykładem tutaj może być obudowa Stryker, a więc jeden z najwyższych i przy okazji najnowszych modeli w ofercie CM Storm (choć jest już dostępny od połowy 2012 roku). Już na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z masywną, funkcjonalną i jednocześnie całkiem efektowną obudową. Jak się sprawdza w praktyce? Tak się składa, że otrzymaliśmy ten model do testów i będziemy mogli podzielić się z Wami wrażeniami.

CM Storm Stryker
Obudowa CM Storm Stryker występuje również w czarnej wersji – w tym przypadku już pod nazwą CM Storm Trooper (w wersji z oknem lub siatką mesh)

Warto jednak zauważyć jeszcze jedną rzecz. Stryker wyróżnia się biało-czarną kolorystyką, ale w sprzedaży dostępny jest również bliźniaczy model CM Storm Trooper w mniej ekstrawaganckim, czarnym kolorze. Jeżeli zatem jesteście zainteresowani właśnie tą wersją, nasza recenzja też powinna pomóc w wyborze. Zachęcamy więc do lektury!

ModelCM Storm Stryker
TypFull Tower
MateriałyStal, tworzywa sztuczne, guma, akryl
Rozmiary i waga605,6 x 250,0 x 578,5 mm – 13,7 kg
Standard płyt głównychmini-ITX, mATX, ATX, E-ATX, XL-ATX
Miejsca na napędy/panele9x 5,25 cala (1x zamienne na 3,5 cala)
Miejsca na dyski 2,5 i 3,5 cala4x 2,5, 8x 2,5/3,5 cala
Panel I/O2x audio, 2x USB 2.0, 2x USB 3.0, 1x 2,5” SATA
Miejsca na karty rozszerzeń9+1x 322 mm
Miejsca na wentylatoryFront/klatka na dyski: 2x 120 mm Góra: 2x 120/140 mm lub 200 mm
Tył: 1x 120/140 mm
Dół: 2x 120 mm
Fabrycznie zainstalowane wentylatoryKlatka na dyski: 2x 120 mm LED
Góra: 1x 200 mm LED
Tył: 1x 140 mm
Maksymalna wysokość chłodzenia CPU186 mm
Maksymalna długość zasilacza250/330 mm
DodatkoweFiltry przeciwkurzowe, panel sterowania wentylatorami