Słuchawki

Creative WP-350 - słuchawki Bluetooth

przeczytasz w 4 min.

Firma creative , znana przede wszystkim z produkcji urządzeń audio do komputerów, takich jak kart dźwiękowych, głośników, słuchawek i nie tylko producent posiada, także w swojej ofercie kamery internetowe, odtwarzacze muzyczne jak i tablety.

 

Spis treści:

Opakowanie

Wykonanie

Użytkowanie

Dane_techniczne

Testy

Werdykt


 Opakowanie

Jak przystało na produkty firmy Creative jest bardzo dobrej jakości. Front pudełka jest otwierany i możemy przez "szybkę" zobaczyć słuchawki.


Creative WP-350 to następca modelu WP-300. Jest to ta sama konstrukcja jak w przypadku starszego modelu uzupełniona o mikrofon. Dzięki czemu możemy nie tylko słuchać muzyki, ale i rozmawiać przez telefon, czy wydawać komendy głosowe naszemu smartphonowi.

Słuchawki są bezprzewodowe, komunikują się z urządzeniami za pomocą wbudowanego modłu bluetooth. Wyposażenie jest skromne, lecz myślę wystarczające – oprócz samych słuchawek otrzymujemy w zestawie kabel microUSB o długości 1m do ładowania akumulatora słuchawek jak i pokrowiec wykonany z niezłej jakości materiału.


 Wykonanie

WP-350 są wykonane bardzo dobrze matowe plastiki są dobrej jakości. Na pałąku są małe wstawki polerowanego aluminium, a prowadnice pałąka są wykonane z metalu, zaś sam wierzch pałąka jest pokryty sztuczną skórą, a na spodzie znajduję się gąbka. Wewnętrzna części muszli słuchawek jest wykonana z sztucznej skóry.


 Użytkowanie

Na prawej słuchawce znajduje się mikrofon z redukcją szumów, dioda informująca o możliwości parowania z urządzeniem i stanie naładowania słuchawek. 6 przycisków - wielofunkcyjny służący do parowania, włączania, wybierania ostatniego numeru telefonu i do uruchomiania trybu komend głosowych, reszta przycisków jest odpowiedzialna za przewijania utworów, pauzowania i zmniejszania lub zwiększania poziomu głośności. 

Na lewej słuchawce znajduje się port microUSB do ładowania zestawu jak i dioda informująca o naładowaniu akumulatora.

Użytkowanie słuchawek nie sprawia problemów, wystarczy przytrzymać przycisk wielofunkcyjny przez 5 s by uruchomić słuchawki w trybie parowania, aby połączyć z wybranym urządzeniem wyposażonym w bluetooth. WP-350 leżą całkiem dobrze na głowie – mogły by być trochę większe muszle słuchawek do pełni szczęścia. Po dłuższym użytkowaniu uciskają trochę w uszy – trzeba się do tego przyzwyczaić. Izolacja jest stosunkowo słaba zapewne przez małe muszle słuchawek, które nie zakrywają w całości uszu. Gdy odchodzimy od odbiornika i siła sygnału spada poniżej połowy słuchawki przerywają. Lecz gdy jesteśmy blisko nie ma żadnych kłopotów z przerywanie połączenia. Wbudowany mikrofon jest bardzo dobry – rozmówca słyszy nas bardzo dobrze i bez zakłóceń. 

Słuchawki są wyposażone w kodowanie audio aptX, które według producenta zapewnia jeszcze lepszą jakość dźwięku – niestety nie każde urządzenie jest w nie wyposażone. Można doposażyć się w taki moduł Creative BT-W1 Bluetooth USB , lecz jego cena wynosi 39,99 Euro. Urządzeniac obsługujące kodek aptX, takie jaka tablet Creative ZiiO lub najnowsze urządzenia Apple Mac mini oraz iMac. Niestety nie posiadałem żadnego z tych urządzeń by przetestować jak sprawuje się ten kodek. 


 Dane techniczne:
 • Przetworniki: Magnes neodymowy o średnicy 34 mm
 • Pasmo przenoszenia: 18 Hz ~ 22 kHz
 • Impedancja: 32 omy
 • Czułość (przy 1 kHz): 102 dB/mW
 • Technologia bezprzewodowa: Bluetooth 2.1 + EDR (Enhanced Data Rate)
 • Profile Bluetooth: A2DP (bezprzewodowy dźwięk stereo Bluetooth), AVRCP (pilot Bluetooth)
 • Kodowanie audio: aptX, SBC
 • Zasięg działania: do 10 m
 • Zasilanie: litowo-jonowy akumulator wielokrotnego ładowania 3,7 V, 240 mAh
 • Czas ładowania: 1 godzina
 • Czas odtwarzania: 8 godzin
 • Masa netto: 108 g
 • Wbudowany „niewidzialny mikrofon”

 Testy
Słuchawki parowałem raz z komputerem za pomocą modułu wykrywanego przez Windows 7 jako Conwise Bluetooth Device. W drugim przypadku WP-350 sparowane były z telefonem Sony Ericsson Xperia x8. Muzyka na komputerze był odtwarzany za pomocą VLC Player , a na samrtphonie przy użyciu PowerAMP.

Zaznaczam od razu, że nie jestem światowej klasy audiofilem i każdy ma „inne ucho” więc raczej moimi spostrzeżeniami na temat jakości grania radzę się specjalnie nie sugerować, a samemu popróbować jak grają dane słuchawki, niektóre sklepy to umożliwiają.

Utwory:

 • M.I.A. - Bad Girls
 • The Prodigy - you'll be under my wheels
 • College & Electric Youth - A Real Hero
 • GrubSon & BRK jako Gruby Brzuch - Zacieszacz ft. BU
 • Tim Berg - Seek Bromance
 • Guns N' Roses - Paradise City
 • Breaking Benjamin - The Diary of Jane

Jak na słuchawki bluetooth, w których występuje kompresja dźwięku jest całkiem dobrze tony niskie grają całkiem dobrze, lecz nieraz trochęcharczą. Wokal jest w porządku wokalistę słychać całkiem dobrze, lecz jest trochę przytłumiony przez kompresję. Przestrzenność dźwięku jest przeciętna większość słyszymy przy samej głowie. Zmiany korektora miały wpływa na bas jak i trochę mniejsze przytłumienie dźwięku.


Gry:

 • Need For Speed: Hot Pursuit
 • Counter Strike
 • Left 4 Dead

Dźwięk w grach jest średni – wystrzały broni charczą i mają nie ciekawe brzmienie, tak samo jest w przypadku samochodów gdy wkręcamy na wysokie obroty silnik dźwięk też jest zniekształcony. Pozycjonowanie jest nie najgorsze można usłyszeć, z której strony nadchodzi przeciwnik i mijające nas samochody.

 Werdykt

 Creatvie WP-350, to ciekawa propozycja dla osób szukających niezłych słuchawek bezprzewodowych. Nadają się, jak i do muzyki i do rozmów.  Jakość wykonania jest bardzo dobra, jedyne do czego mogę się przyczepić to wygoda - muszle mogły by być większe, aby nie uciskały uszu. Szkoda, że nie wszystkie urządzenia wspierają technologię aptX.

 

 Creative WP-350
 

Plusy:
  Niezłe brzmienie jak na słuchakiw bezprzewodowe
  Jakość wykonania 
  Niezłej jakości pokrowiec w zestawie   

  Bardzo dobry mikrofon

Minusy:
  Mogły by być wygodniejsze 

Ocena 4/5

Cena w dniu publikacji: od ok 250 zł

Początek

 Podziękowania dla redakcji benchmark.pl za wypożyczenie sprzętu do testów.

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  murmice
  0
  Przepraszam ADR, ale tu jest tyle literówek, że mógłbyś je poprawić. Po myślniku masz poprawki i uwagi
  1.wbudowanego modłu bluetooth- modułu bluetooth
  2.mogły by być trochę większe muszle słuchawek do pełni szczęścia- do pełni szczęścia brakuje tylko większych muszli słuchawek
  3.kłopotów z przerywanie połączenia- z przerywaniem połączenia
  4.Urządzeniac obsługujące kodek aptX, takie jaka tablet- takie jak tablet, nie takie jaka tablet. Urządzenia, nie urządzeniac
  5.nieraz trochęcharczą- oddziel wyrazy
  6.korektora miały wpływa na bas- miały wpływ, nie miały wpływa
  7.jak i trochę mniejsze- dodaj ,,na"
  8.mają nie ciekawe- nie z przymiotnikami piszemy razem!
  9.na słuchakiw- na słuchawki

  Proszę cię, czytaj swój artykuł przed wysłaniem go, bo takie błędy wytknął ci właśnie 13 latek.

  HAIL GRAMMAR NAZI

  *Grammar nazi has died of a heart attack, cuz of errors in this article*