Czy Google Asystent odpowie na nasze pytania? Sprawdzamy!
Aplikacje mobilne

Czy Google Asystent odpowie na nasze pytania? Sprawdzamy!

przeczytasz w 1 min.

Google Asystent jest dostępny w Polsce! Postanowiliśmy skierować do niego garść pytań i komend z nadzieją, że na nie odpowie we właściwy sposób. Czy tak się stało? Czy Google Asystent przydaje się na co dzień? Jak włączyć Google Asystenta? Sprawdzamy!

Google Asystent działa już po polsku, więc możemy zacząć z niego korzystać. Pytanie tylko czy warto? Nagraliśmy dla Was krótki film w którym zadajemy mu szereg pytań i prosimy o wykonanie kilku poleceń. Czy spisał się na medal, a może zawiódł nasze oczekiwania? Obejrzyjcie nasze wideo i przekonajcie się sami.

Najpierw jednak sprawdźmy...

Jak włączyć Google Asystenta?

Tak naprawdę nie trzeba instalować samej aplikacji "Google Asystent" ze sklepu Google Play jeśli nie chcecie. Funkcja integruje się z ekranem "Now", który albo znajdziecie po lewej stronie od Waszego głównego pulpitu, albo wywołacie przytrzymując przycisk Home (środkowy na dolnym pasku systemowym).

Wystarczy wypowiedzieć po raz pierwszy hasło "OK Google", a uruchomi się ekran konfiguracyjny, w którym zdefiniujecie sygnaturę swojego głosu, tak by Asystent nie włączał się gdy inna osoba w otoczeniu wypowie tę komendę.

Google Asystent po polskuJak włączyć Google Asystenta

Google Asystent w PolsceAsystent Google działa po polsku

Jak działa Google Asystent po polsku?

Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu, który widoczny jest poniżej. Zobaczcie jak poradził sobie Google Asystent w naszym krótkim teście. Czy odpowiedział na nasze pytania i czy wykonał nasze polecenia? Sprawdźcie sami. :)

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Shiriu89
  5
  Fajna sprawa, sam się bawię. Przydatny szczególnie podczas jazdy samochodem.
  • avatar
   topiq
   2
   Do krótkich smsów w czasie jazdy świetna sprawa. Np. jak podjeżdżam po żonę i wysyłam szybki sms by już wychodziła. lepsze to niż walka z ekranem w poziomie i niebezpieczne klikanie aż załapie, że o napisaniu smsa nie wspomnę.
   Z dyktowaniem dłuższego smsa już miałem problem, bo wystarczyła 2 sekundowa pauza i już pytał czy wysłać, a ja chciałem jeszcze kontynuować.
   Wyszukiwanie np. konkretnego filmu na YT na konkretnym kanale, o ile kanał nie nazywa się jakoś nierozpoznawalnie dla asystenta działa pefrekcyjnie.
   Próbowałem odpalić Torque w telefonie, niestety Asystent tego nie ogarnął, możliwe że muszę jeszcze zainstalować język angielski.
   Możliwości jest wiele i to najważniejsze, że w języku polskim i do tego swobodnym. Nie muszą być konkretne polecenia.
   Martwi tylko to, że trzeba być non stop online ( co i tak przy wyszukiwaniu w sieci jest raczej logiczne) ale do obsługi aplikacji typu sms, telefon itp. wg mnie niepotrzebne. Ale z drugiej strony pewnie inaczej się tego nie dało rozwiązać. Czyli podczas jazdy samochodem trzeba używać pakietu komórkowego, bo raczej Wi-Fi nie uświadczymy. I tu dla posiadaczy małego pakietu może być problem ile im taki ciągły nasłuch i korzystanie z asystenta pobiera danych.
   Osobiście czekam na damski głos. jakoś to zawsze przyjemniej kobitki posłuchać ;) Jeszcze jakby zamiast OK Google można było nadać imię i tak wywoływać (coś jak Cortana, Siri) było by git. Najważniejsze, że przynajmniej jedna firma nie olała Polski jak to zrobił M$ z obiecywaną od lat na Lumie Cortaną. Ijapko mnie mało interesuje więc tematu Siri po PL nie poruszam. Dla nich jesteśmy egzotyką.
   • avatar
    Szymon331
    0
    Pół dnia się tym bawiłem i widać że dopiero się uczy. Nie umie jeszcze rozmawiać ciągiem. Tzn nawiązywać do poprzednich pytań etc.

    Dużo błędów popełnia ale pokazując moim rodzicom 50+ że głosem mogę włączyć smsy, napisać i wysłać bez dotykania telefonu bezcenne :D
    • avatar
     tarzinio
     -1
     Nie wyłącza aplikacji po powiedzeniu np pogody także lipa.
     • avatar
      ciomasta
      -3
      Szkoda ze trzeba mieć nonstop internet włączony ;/
      Za granica podczas jazdy odpada :(
      • avatar
       Marucins
       0
       7:38 LOL.
       Telefon zareagował na twój głos i zaśpiewał w tym samym momencie tą sama piosenkę.
       • avatar
        Tomasz Słowik
        0
        A u mnie Voice Match jest wyszarzony z informacją, że funkcja nie jest dostępna w moim języku. To oznacza, że jeszcze nie jestem w gronie osób z dostępem do asystenta po polsku?
        • avatar
         hsghost
         0
         A reaguje na coś innego niż "okej gugl"?

         [nosacz sundajski]
         Na przykład "okej gogle" albo "okej gugle"?
         [\nosacz sundajski]