Jaka karta graficzna do APEX Legends?
Karty graficzne

Jaka karta graficzna do APEX Legends?

przeczytasz w 2 min.

Jaki komputer będzie potrzeby do komfortowej rozgrywki w APEX Legends? Sprawdzamy konfiguracje z tanimi procesorami i niedrogimi kartami graficznymi.

Dzień bez testów w grze battle royale dniem straconym, więc po testach w Fortnite lecimy dalej z koksem. Dziś - niespodziewanie wyrosła konkurencja dla Fortnite, czyli APEX Legends. EA niedawno pochwaliła się, że właśnie APEX dobił do 50 milionów graczy, co z pewnością jest niezłym wyczynem.

APEX to darmowa gra, która ma trafić do jak największej liczby graczy, więc nie należy spodziewać się zarówno wyśrubowanych wymagań sprzętowych, jak i olśniewającego silnika graficznego. Pod względem oprawy graficznej to typowy średniak, który jednak wygląda bardziej realistycznie od komiksowego Fortnite.

APEX Legends - ustawienia graficzne

Zwracamy uwagę na opcję szczegółowości modeli w grze (Model Detail). O ile da się ją ustawić na poziom niski, średni i wysoki, to po wyjściu z menu opcja ta automatycznie ustawiana jest na poziom wysoki. Prawdopodobnie jest to błąd w aktualnej wersji gry i występował zarówno na kartach Radeon jak i GeForce.


Ustawienia minimalne


Ustawienia maksymalne


Ustawienia minimalne


Ustawienia maksymalne

Na statycznych screenach różnice nie są powalające i widać, że zmienia się głównie cieniowanie, jednak w ruchu różnice są zdecydowanie bardziej widoczne.

Najtańszy komputer do komfortowej gry w APEX Legends

Założenia są identyczne jak w przypadku testów Fortnite - chcemy sprawdzić jak tani komputer sprawdzi się w APEX Legends. W tym celu wykorzystamy tani procesor z zintegrowaną grafiką, jak i połączymy go później z niedrogimi kartami graficznymi. Tak prezentuje się wykorzystana przez nas platforma testowa.

  • procesory AMD Ahtlon 200GE i 240GE z zintegrowaną grafiką Radeon Vega 3
  • pamięć RAM 2 x 4 GB 2666 MHz
  • zewnętrzne karty graficzne AMD Radeon RX 560, NVIDIA GeForce GTX 1050 oraz GTX 1050 Ti

Testy przeprowadziliśmy zarówno w najbardziej budżetowej opcji z zintegrowaną grafiką, jak i z zewnętrznymi kartami graficznymi.

Czy sprzęt która sprawdził się w Fortnite wystarczy również do APEX Legends? Odpowiedź już na kolejnych stronach!