Laptopy

Kuszące nowości: Ultramobilny notebook Asus U2E

przeczytasz w 2 min.

Chciałbym zaprosić dzisiaj na spotkanie z najnowszym dzieckiem firmy Asus. Jest nim model U2E, który został niedawno zaprezentowany podczas targów CES 2008. Nowy U2E jest kontynuatorem sprzętu spod rę

  • Orientacyjna cena:
    Asus U2E: ~8500 zł

Chciałbym zaprosić dzisiaj na spotkanie z najnowszym dzieckiem firmy Asus. Jest nim model U2E, który został niedawno zaprezentowany podczas targów CES 2008. Czymże takim specjalnym jest linia skórzanych notebooków? Tak naprawdę notebookowa galanteria skórzana nie jest wcale taka nowa. Nowy U2E jest kontynuatorem sprzętu spod ręki współpracujących ze sobą garbarzy i kaletników, którzy wcześniej pochylili się nad serią S6. Udało im się stworzyć naszpikowany najnowszą technologią mininotebook, który oprawiono w wysokogatunkową skórę. Tak więc oprócz garbarza i kaletnika, w Asusie U2E widać także dotyk tapicera.

po lewej Asus U2E - po prawej Asus X55SV

 Asus U2E
procesor
Core 2 Duo ULV U7500 (1.06 GHz, 2MB cache)
przekątna ekranu
11.1 (1366x768)
typ ekranu
matowy
pamięć RAM
1 GB
dysk twardy
32 GB SATA SSD (TPM)
napęd optyczny
DVD+/-RW DL
karta graficzna
Intel Graphics Media Accelerator 950 (965GM)
czytnik kart pamięci
SD, SM, MS, MS Pro
komunikacja
Intel WiFi Link 4965AGN; LAN 1 GBps; Bluetooth; modem analogowy
interfejsy
3 x USB, ExpressCard
dodatkowe wyposażenie/funkcjonalność
czytnik linii papilarnych
zainstalowany system operacyjny
Microsoft Windows Vista Ultimate
wymiary
77 x 194 x 249-290 mm
waga
1250 g

Zanim otrzymałem nowego skrzata do testów, zostałem lojalnie uprzedzony, że jest to egzemplarz pokazowy, tak więc nie powinienem się spodziewać po nim pełnej funkcjonalności. Zresztą udostępnianie do testów przedprodukcyjnych modeli to jak najbardziej naturalne zjawisko, które nie jest obce żadnemu producentowi. Dlatego też nie zdziwiłem się, gdy testowy notek dotarł do mnie schowany w kartonie trochę jak sierota. Opatulono go jedynie w bardzo zgrabny i przyjemny dla oka futerał. Z myślą o higienie dołączono delikatną ściereczkę. Nie ma się co jednak na tym zbytnio rozwodzić ponieważ jak zdążył już przyzwyczaić nas do tego Asus, to skromne wyposażenie na pewno będzie wzorowe w przypadku finalnego produktu.

Porównanie rozmiarów Asus U2E (mniejszy) oraz Asus X55SV

Niestety, jeśli ktoś odczuwa naglącą pokusę nabycia nowego Asusa U2E tuż po przeczytaniu tego tekstu będzie chwilowo zawiedziony. Nie od dziś wiadomo, że aby jak najszybciej uporać się z pokusą wystarczy jej ulec. Tym razem nie jest to takie proste. Jak można przeczytać na wielu portalach internetowych, firma Asus zdecydowała się wstrzymać oficjalną premierę tego modelu. Producent zapewnia, że absolutnie u podstaw opóźnienia nie leżą żadne problemy techniczne, ale daję głowę, że pod groźbą dekapitacji żaden z inżynierów nie zgodziłby się tu ze mną założyć. Po spędzeniu kilkunastu dni sam na sam z U2E, wciąż ma on przede mną tyle samo tajemnic, ile U2 przed radzieckimi kontrwywiadowcami. Tak jak i oni nie mogli zrozumieć wielu rozwiązań technologicznych z supersamolotu, ja nie mogę pojąć dlaczego Asus postawił w kilku kwestiach na takie, a nie inne rozwiązania. Ale po kolei.

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login