Zasilacze

MOCY PRZYBYWAJ - Przygoda z zasilaczem LC Power HYPERION

przeczytasz w 4 min.

 

Dawno dawno temu...  

A przepraszam nie tak to miało iść. Nie będzie to przygoda zaczynająca się właśnie od tamtych słów, dziś spędzimy kilka chwil na zapoznaniu się z Zasilaczem. Zasilaczem marki nie do końca znanej w Polsce. LC-Power bo o niej właśnie mowa.  Firma ta w Polsce działa od połowy roku 2009  i rozwija swoją działalność poprzez współprace z dystrybutorem Hardware Storm. Oczym warto jeszcze wspomnieć fima ta ma w swojej ofercie nie tylko zasilacze ale również: 

Obudowy , Tablety , Multimedia, Kieszenie dysków, Chłodzenia procesorów a nawet myszki . 


Przygode czas zacząć....     

Jak już dokładnie wiemy akcja toczy się nie wokół całej marki a ich jednego produktu zasilacza, 
zasilacza seri "Metatron". Dodatkowo by rozróżnić zasilacze od siebie każdy ma unikalną nazwe nasz bochater to "Hyperion". Warto wspomnieć że zasilacze tej firmy są produkowane w fabryce "Shenzhen Chiyuan Industrial" czyli tam gdzie zasilacze bardziej znane :  HuntKey, NEOtec czy NorthQ. Reprezentanta czarnej listy niema co ciekawe HuntKey są zasilaczami nawet polecanymi na różnych forach. Przekonajmy się czy będzie tak samo z ich bratem.Wnioskując można zadać sobie pytanie.

 1.  Czy zasilacz mniej znanej marki może bezproblemowo konkurować z Firmami znanymi i renomowanymi? 
 2.  Jak jest z wykonaniem, wyposażeniem i jakością takiego zasilacza? 

 

Postaram się pomóc w odpowiedzi na te pytania


BOHATER całego zamieszania....

I oto przedstawiam bohatera... Przed państwem  "LC POWER  LC8700II V2.3 Hyperion"

Jak widać pudło jest koloru czarnego. W oczy rzuca się postać "Wojownika, Maga " Z kulą ognia w dłoni. Biorąc pod uwage inne nazwy zasilaczy serii Metatron. Jest to wizerunek właśnie Hyperiona w interpretacji producenta. Z ważnych rzeczy producent umieścił na pudle informacje: 

Logo LCPOWER , Nazwa i model zasilacza zaraz pod nimi logo 80+ Bronze co jest bardzo dobrą infromacją. Równolegle znajdują się informacje o klasie produktu i mocy. Wedle producenta zasilacz to High End  z  Aktywnym PFC  i mocy 700W. Na uwage zasługuje fakt 3letniej gwarancji i pojedyńczej mocnej lini 12V. W dolnej części dowiadujemy się jak na imie ma bohater "Hyperion" dodatkowo  ze zasilacz jest modularny i wyposażony w 140mm Wentylator co powinno skutkować tym że będzie cichy, ilość złącz na zasilaczu oraz ilość amper na mocnej lini 12V . 

Góra pudła oraz boki

Na tym zdjęciu widzimy góre pudła zasilacza dokładnie widzimy część gdzie najważniejsze informacje z frontu są powtórzone, widać jest też plastikową rączke która ułatwia przniesienie zasilacza ze sklepu w bezpieczne miejsce. Na bokach posiadamy poraz kolejny ciekawe informacje:

Spełniane standardy typu CE , RoHS , EuP  jak i 80+ Bronze.  Dodatkowo mamy tabliczke z danymi  zasilacza: Linie +3.3v i +5V są 25 amperowe i w sumie mogą zasilić 150W, natomiast pojedyńcza linia +12V jest w stanie zapewnić 45 amper co daje 540W mocy ciągłej. Cały zasilacz może  wytworzyć 650W  jednak w szyczycie nawet do 700W. I jak sądzicie mocy przybyła ? Jeszcze się przekonamy... 


Pokaż co tam masz dla nas w pudle....

Zawartość pudła: 

     

I co my tutaj mamy ? To co najważniejsze: 

Kabel zasilający, Zasilacz, 4 śrubki do zamontowania zasilacza oraz komplet kabli odpinanych od zasilacza. Dwa od prawej są wyposażone w po 3 złącza Sata co daje nam w sumie 6, kolejny jest kabel ze złączami 4x molex + 1x FDD. Ostatni kabel jest inny, posiada czerwone złącze do zasilacza i 3x złącze PCI-E 6+2 Pin co daje nam pełnoprawny komplet do zasilenia nawet najmocniejszych kart graficznych a nawet konfiguracji MultiGPU złożonych z oszczędnych Kart Graficznych. Całość wydaje się przemyślana pod względem układania kabli dlaczego ? Nie jest tego wiele, przy mniej złożonych zestawach nie będą nam się plątać kable po obudowie. Kable są w "osłonie" z plastiku która nie zasłania kolorowych kabli ale skutecznie chroni. Warto wspomnieć o tym: Kable nie są z najniższej półki. 


                   Tak prezentuje się Oplot 


A  OTO I ON SAM BOHATER

Jak widać bohater jest błyszczący co powoduje widoczne odciski palców. A grill jest nie demontowalny. Ostatnim razem spotkałem się z takim grillem w zasilaczu Firmy OCZ CoreXSteam. 
Jednak zasilacz firmy LC-Power  reprezentuje się bardzo ciekawie. 


TESTY TESTY TESTY.... ZACZYNAJMY !!! 

 Platforma testowa: 
 

                    

Platforma jest tymczasowo opakowana w CYCLONE CR707, jednak wszystkie testy będą przeprowadzone na "pająku".  


CZY WARTO CZY NIE ?

Podczas testów zasilacza zostałem bardzo zaskoczony. Po odpaleniu zasilacza co dziwne wogóle nie usłyszałem jego chałasu. Fandery działające podłączone bezposrednio do płyty współpracując z Zalmanem Performa skutecznie go zagłuszyły. No ale przejdźmy do sedna sprawy. 

Do tego co interesuje nas najbardziej jak mają się  napięcia?  Jak widać wachania napięć pomiędzy stress a idle nie przekroczyły nawet 0,1v co mnie zaskakuje. 
Linia 3,3v tak jakby wcale nie odczuła jakiego kolwiek oporu.

Wynikami testu jak i jakością zasilacza tak mało znanej marki postanowiłem zaopatrzyć pokój testów w zamknięte dzwi i okno co automatycznie skutkuje podniesieniem temperatury otoczenia do około 30'C, (na dworze 32'C-34'C)  I zapuszczenie testu POWERSUPPLY (OCCT) w maksymalnym priorytecie na kilka Godzin. Po 1h Testów procesor miał temperature 58'C co jest bardzo dużo w tym przypadku, co jest spowodowane umyślnie temperaturą otoczenia. Zasilacz nadal był chłodny. Fakt może i zestaw ten nie jest nabardziej prądożerną jednostką jednak zasilacz OCZ MXS PRO 500W Potrafi się ostro zagrzać. 


CZY TO SIĘ OPŁACA ?? 

Na koniec wypadało by podsumować produkt który był bohaterem. Bohaterem w sensie dosłownym. Bo jeśli zasilacz mało znanej marki potrafi pozytywanie zaskoczyć to można nazwać go bohaterem. Dowiadując się o przyjezdzie zasilacza akurat do mnie sądziłem że będzie to produkt pokroju No Name z lepszym opakowaniem. Ale grubo się pomyliłem.

Dostałem produkt który jest dobrze wykonany, wyposarzony wystarczająco dobrze. Jednak jak wiadomo każdy produkt ma jakieś minusy tutaj jest to cena. Za około 350 zl możemy oczekiwać czegoś lepszego. Co ciekawe jest to nowosć i natknołem się na niego w bodajrze 2-3 sklepach i to w niemczech czy innych krajach. U nas jeszcze nie widziałem ale wnioskować można po cenach starszych braci o granicach ceny. Jednak z całą pewnością firma LC-POWER produkując zasilacze o takiej jakości może w niedługim czasie podjąć walke z innymi bardziej znanymi firmami i konkurować na równym poziomie.

 

Wielkie podziękowanie dla redakcji za możliwość testów. 

Komentarze

32
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  4estR
  4
  - Tabela końcowa jako obrazek to błąd, znacznie lepiej prezentują się tabele w html
  - Testy trochę krótkie i mogłeś porównać wyniki z wynikami swojego zasilacza
  - "Po 1h Testów procesor miał temperature 58'C co jest bardzo dużo w tym przypadku, co jest spowodowane umyślnie temperaturą otoczenia." trochę dziwnie brzmi. Mogłeś podać też jakie temperatury osiągał twój procesor z zasilaczem OCZ.
  - Brak informacji o tym czy zasilacz był montowany na górze czy dole obudowy.
  - Brak zdjęć złożonego zestawu.
  - Tabela z opisem twojego sprzętu jest nieco za duża.
  - Ciekawie zaczęte, jednak mogłeś popracować nad wyglądem.
  - Radzę zerknąć na recenzje użytkownika Diego_90. On testuje tego typu sprzęt. Zobacz jak powinna wyglądać recenzja przed kliknięciem przycisku "publikuj". ;)

  Co do samego produktu:

  Podzielenie kabli na tylko 4 wiązki to błąd:
  - Masz kartę graficzną podłączasz wymagającą zasilania z wtyczki 6-pin - podłączasz jeden wtyk 6-pin (2 wiszą luzem)
  - Masz jeden dysk twardy podłączasz kabel zasilania sata (dwa wisza luzem)
  - Masz napęd DVD/Blu-Ray podłączasz zasilanie - podłączasz zasilanie (dwie wtyczki wiszą wolne)


  • avatar
   PJSPP
   4
   Literówki już od wstępu (a wiel słów z dużej litery, mam wrażenie, że w akcji były ctrl+c ctrl+v):
   "Oczym" - "O czym"
   "Przygode" - "Przygodę"
   "ich jednego produktu zasilacza,[enter] zasilacza seri "Metatron"" - dwukrotnie 'zasilacza' i "seri" zamiast "serii"
   dodatkowo w tym tylko akapicie "zasilacz zasilacza zasilaczem zasiala" (że tak obrazowo to ujmę)
   "Reprezentanta czarnej listy niema co ciekawe HuntKey są zasilaczami nawet polecanymi na różnych forach" - nie rozumiem tego zdania :(
   "bezproblemowo konkurować" - po co to "bezproblemowo"?
   "Przed państwem ..." - jak już taka forma to "Państwem", a potem na fotce karton a nie sam "bohater"

   Dalej nie mam siły czytać. Może Bakak lub inni pociągną dalej temat.
   Lecąc po fotkach, to szkoda, że nie otworzyłeś zasilacza i nie zrobiłeś zdjęć wnętrza.

   Wg mnie recenzja zasługuje na minusa już tylko za gramatykę, ortografię, stylistykę. Jednakże biorąc pod uwagę, że to twoja pierwsza próba, to się jeszcze powstrzymam. Może spróbuję za jakiś czas ponownie przeczytać ją i wtedy ocenię lub nie.
   • avatar
    Konto usunięte
    4
    Ewolucja mini-recenzji cofa się do tyłu. Zmiany w regulaminie to nie był jednak dobry pomysł. Zamiast tekstów wysoko poziomowych dążących do ideału powstają micro-recenje, a szkoda. Dzięki niektórym użytkownikom mini-recenzje trzymały poziom, a teraz tylko krótkie teksty i kiepskie zdjęcia nie wspominając o jakości i czytelności wykresów. Mam nadzieje, że pisząc recenzje zasilacza Zalman ZM450-GS 450W weźmiesz do serca komentarze użytkowników.
    • avatar
     Lightning
     3
     Niestety ja również stwierdzam recenzja jest bardzo kiepska i uważam, że nigdy nie powinna znaleźć sie w panelu miniRecenzji.
     Zawartość merytoryczna jest wręcz na katastrofalnym poziomie.

     Z tego CZEGOŚ nie dowiedziałem sie niczego na temat tego zasilacza (no może nie licząc tego, że jest dość cichy) tym bardziej, że brakuje porównania do jakiegokolwiek innego PSU.

     Nie wiem dlaczego redakcja wypożycza sprzęt byle komu... Czy ktoś celowo (złośliwie) chce zaniżać poziom tego portalu?
     • avatar
      Konto usunięte
      3
      szkoda czasu na tekie testy/recki, juz lepiej w ogole pominac te wykresy/testy napiec, potestujcie cos innego, lepiej zagospodarujecie czas
      • avatar
       slo1q
       2
       Metodologia OK, test w porządku, ale za błędy ortograficzne, gramatyczne i interpunkcyjne niestety minus
       • avatar
        Konto usunięte
        2
        tu nie chodzi konkretnie o tą recke, młody jest ma swoje prawa, recki zasilaczy w ogóle sensu nie mają, a mini-recki to juz w szczególnosci...

        jak będe chciał to sobie zdjęcia w necie pooglądam, rozpiske kabli też znajdziesz wszędzie, więc taka recka nic nie daje, test napięć nie ma sensu ale mam nadzieje ze to już wiadomo, tak więc wracam do tego co pisałem, szkoda czasu, a jesli juz macie go tyle to testowac cos innego panowie
        • avatar
         Konto usunięte
         2
         Jeju, kolejny. Ja wiem, że wklejenie tekstu do Open office czy Office'a Worda, to bolesna sprawa ale już wstęp jest porażający. Przecinek w miejscu kropki, kropka w miejscu przecinka - okej, dzisiejsza gimbaza sobie z tym nie radzi. Ale "oczym"? Minus, dalej nawet nie czytam. Nawet najlepsza recenzja, pisana w takim "stylu" i takim językiem, nie nadaje się na portal.
         I nie wyskakuj z tekstem "czekam na Twoją recenzję", bo tu nie chodzi o rzetelność, a o błędy.
         • avatar
          Jarrod
          0
          Do zasilacza nie mam zastrzeżeń. Ale Topex "znana i ceniona marka"? Litości, to najtańsze chińskie mierniki :D
          • avatar
           pawelr18r
           0
           Panowie prosze o wyrozumiałość :P Troszke spokoju i wyrozumiałości nikomu jeszcze nie zaszkodziło
           • avatar
            ADR15
            0
            Jest trochę błędów, ale ogólnie to nie najgorzej jak na pierwszy raz.
            • avatar
             pawelr18r
             -1
             Topex ;] to było dla żartu ;P (sarkazm)
             • avatar
              pawelr18r
              -2
              A pan lightening powinien się więcej tolerancyjności dla innych nauczyć. To co komu redakcja wypożycza to ich sprawa a nie pana. Cóż błędów popełniłem i w następnej recenzji je poprawie. Ale jak widać lepiej z błotem mieszać i być panem doskonałym ;]
              • avatar
               pawelr18r
               -2
               Edycja była by nie uczciwa bo poprawił bym błędy niech kolejni się ich ustrzegą. Ja będe teraz wiedział sam co zrobić inaczej. Te komenty będą na przykład dla innych by nie uczyli się na własnych błędach.
               • avatar
                Robcio5551
                0
                Szkoda że nie ma porównania między innymi zasilaczami. Ale tak to jest OK .
                • avatar
                 pawelr18r
                 0
                 Moja pierwsza tutaj recenzja ;] kolejne beda dokładniejsze. Całość była robiona w budzie z umieszczonymi podzespołami ale wentyle były odłączone wszystkie, a zasilacz był poza puszka dlatego tak a nie inaczej.

                 @Up
                 Jak dla mnie 4 wiązki to plus bo nie ma plontaniny kabli czego nie lubie. wiązki można ładnie poukładać że nic nie widać.
                 Temp na kompletnie zamknietej budzie i OCZ mam okolo 45'C max ale przy włączonych wszystkich wentylach.

                 @slo1q
                 czekamy kolego na twoja recenzje ;]
                 Wybaczcie błędy to moja pierwsza recka teraz będe wiedział by więcej przyłożyć się do tego
                 • avatar
                  idzpro100
                  0
                  @autor

                  hałas piszę sie samo H - błąd jest w podsumowaniu.
                  • avatar
                   chudyzam
                   0
                   Ja się na taki zasilacz jeszcze nie NATKNOŁEM...
                   • avatar
                    Konto usunięte
                    0
                    Hyperion ? Czy na pudełku nie ma przypadkiem podobizny Chyżwara ?
                    • avatar
                     kitin
                     0
                     Szkoda, że ortografia kuleje :E "chałas", "bochater" - please.. Jesteś dyslektykiem czy jak? :D Poza tym recka OK :)
                     • avatar
                      pawelr18r
                      0
                      no i tak bedzie
                      • avatar
                       cza12ster
                       0
                       Prawda jest taka, że sprawdzanie napięć w domu to tak naprawdę jakby zabawa. Do porządnego sprawdzenia napięcia potrzebny jest odpowiedni sprzęt laboratoryjny, obciążający linie zasilania w równomierny sposób w jednostce czasu. Jedna z zabawek laboratorium Be Quiet https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150898955211576&set=a.421651816575.204516.203438921575&type=1&theater
                       • avatar
                        idzpro100
                        0
                        @autor

                        1.Dlaczego na początku, tam gdzie są słowa zasilacze, ale również: i tu z 4 razy enter?

                        2."Jak już dokładnie wiemy akcja toczy się nie wokół całej marki a ich jednego produktu zasilacza," przed "zasilacza powinien być myślnik.

                        3.""Wojownika, Maga " Z kulą ognia w dłoni (...)" czego piszesz dużą literą w zdaniu.

                        4."mamy tabliczke z danymi zasilacza: Linie +3.3v i +5V są 25 amperowe i w (...)" czego tam są dwie spacje i piszesz dużą literą w środku zdania? Zdanie zbudowałbym inaczej np. Jest tu tabliczka znamionowa. Zasilacz może oddać max. 25A na liniach +3.3v i +5v.

                        5. Po kropce, przecinku itp. dajesz spacje, ale przed nie.

                        Skorzystaj z moich uwag i poproś o możliwość edycji recenzji, bo to tylko wstyd dla Ciebie.
                        • avatar
                         Konto usunięte
                         0
                         a po co zdjemowany grill to po pierwsze a po drugie co przeszkadza lakier skoro zasilacz i tak lezy w budzie i go nie widac? minusy z d... wziete. po co? musi cos byc? otoz nie. jak nie ma sie czego czepic to sie nie czepia panowie a nie na sile!
                         • avatar
                          Konto usunięte
                          0
                          Brak porównania generalnie OK.