Gry

Legend - Hand of God, czyli potomkowie Diablo

przeczytasz w 2 min.

Legend: Hand of God to przedstawiciel umierającego już trochę gatunku action-RPG. Dawno, dawno temu gry tego typu były bardzo popularne, głównie z powodu fenomenu nieśmiertelnego już teraz Diablo II.

Legend: Hand of God to przedstawiciel umierającego już trochę gatunku action-RPG (często nazywanego też Hack'n'Slash'em). Dawno, dawno temu gry tego typu były bardzo popularne, głównie z powodu fenomenu nieśmiertelnego już teraz Diablo II. Teraz jednak zdaje się odchodzą w zapomnienie ustępując miejsca coraz bardziej rozpowszechniającym się grą MMORPG. (Massive Multiplayer Online Role Playing Game). Mimo wszystko, ja z chęcią przyjrzę się najnowszemu dziecku niemieckiego Master Creating, bo tytuł zapowiada się obiecująco.


Ładne i tanie

Legend: Hand of God można dostać w sklepach już za sześćdziesiąt złotych, co moim zdaniem jest całkiem rozsądną ceną za taką grę Warto jednak zwrócić uwagę na wydaną dodatkowo edycje kolekcjonerską, której samo istnienie być może nie jest niczym szczególnym, ale ciekawym jest to, że jej cena niewiele przewyższa podstawkę. Warto chyba dołożyć te piętnaście złotych, bo w skład limitowanej Czarnej Edycji wchodzi dodatkowa płyta z muzyką (bardzo dobrą zresztą), fankit, dość obszerny almanach (zawierający m.in. solucje, bestiariusz, opis drogi rozwoju postaci, taktyk i innych przydanych rzeczy) wydrukowany, co prawda w czerni i bieli, ale na dobrej jakości papierze, oraz duży plakat opisujący wszystkie dostępne skille z mapą na drugiej stronie. Niestety jak to zwykle bywa, nie obyło się bez wpadki ze strony producenta. Bo zarówno instrukcja jak i almanach wydrukowane są DUŻYMI LITERAMI, być może wygląda to klimatycznie i dobrze pasuje do konwencji fantasy, ale w praktyce niewygodnie się czyta i bardzo męczy wzrok. Pierwszy raz spotykam się z tak wydrukowaną instrukcją i naprawdę nie wiem, dlaczego ktoś zdecydował się na tak idiotyczny pomysł.

W przypadku Legend wyjątkowo mogę stwierdzić, że nie zaobserwowałam właściwie żadnych problemów technicznych. Gra instaluje się w miarę szybko, odpala bezproblemowo, dobrze znosi minimalizowanie i raczej się nie wiesza. Dodatkowo dobrą wiadomością jest to, że na stronie producenta dostępne są już dwa patche, które teoretycznie eliminują te najbardziej upierdliwe błędy (teoretycznie, bo ja osobiście z takimi się nie spotkałam). Patche są, co prawda w języku niemieckim, ale ich instalacja nie wpływa w żaden sposób na język naszej gry i można z nich korzystać bez obaw. Miło od czasu do czasu pograć w grę, która nie jest kapryśna i niestabilna, bo zdaje się, że mam do nich ostatnio duże szczęście.

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login