Monitory

LG E2290V - supercienki LCD na nowoczesne biurko

przeczytasz w 2 min.

Jest świetny. Obudowa ma zaledwie 7,2 mm grubości, a mimo to konstrukcja jest stabilna i dobrze wykonana. Można liczyć także na dobrą jakość obrazu, niskie zużycie energii i intuicyjne menu ekranowe.

 poprzedni test »
» testy monitorów


Hanns.G 27,5”
28-calowa matrycą i rozdzielczość 1920x1200 może spodobać się użytkownikom, którzy potrzebują dużej powierzchni roboczej.
  

Wykonanie, ergonomia i podstawowa specyfikacja

Opisywany monitor to elegancja i nowoczesność w czystej postaci. Przyznamy, że po wyjęciu z pudełka tego panelu, przez dobrych kilka minut nie mogliśmy oderwać od niego wzroku.

Urządzenie z każdej strony prezentuje się nader atrakcyjnie. Trudno określić, co ma na to największy wpływ – całość wydaje się jedną, płynną kompozycją delikatnych zaokrągleń i ostrych, ciętych laserowo linii. Przednia ramka ma zaledwie 17 milimetrów szerokości i jest idealnie symetryczna oraz (co ważniejsze) matowa. Wykonano ją z cieniutkiego arkusza aluminiowego bardzo wysokiej jakości, który nie ma tendencji do przyciągania kurzu i jest o wiele mniej podatny na zarysowania niż błyszczący plastik.

Styl ramki można określić jako minimalistyczny. Nie odnajdziemy na niej jakichkolwiek przycisków, ani diod LED. Króluje tutaj elegancka prostota. Dopiero po odwróceniu monitora będziemy w stanie pojąć, o co chodziło projektantom. Cały tył obudowy ekranu wykonany został z pojedynczego kawałka aluminium w kolorze „silver titanium”. Nie zostały tutaj zintegrowane absolutnie żadne elementy funkcjonalne. Wykończenie określić można jako prawie błyszczące (nie jest to idealny chrom, ale w obudowie przejrzeć można się niemal jak w lustrze).

Z tyłem pięknie harmonizuje smukła, metalowa nóżka, znikająca w dużej prostokątnej podstawce. Pokryta została warstwą przezroczystego błyszczącego plastiku, jednak jej wewnętrzny szkielet jest stalowy, dzięki czemu środek ciężkości monitora wypada dość nisko (czyli prawidłowo).

Przekątna ekranu21,5”
Rozdzielczość1920 x 1080 pikseli
Czas reakcji2 ms GTG
Rodzaj matrycyTN
Powłoka ekranumatowa
PodświetlenieLED
Jasność i kontrast250 cd/m2, 10.000.000:1 (dynamiczny)
Kąty widzenia
poziom/pion
160/170 stopni
Złącza wideoHDMI, DVI, D-sub
Zasilaczzewnętrzny
Inne cechywyjście słuchawkowe
Gwarancja2 lata (producenta)

» Zobacz pełną specyfikację na stronie producenta
 


Obudowa ekranu ma zaledwie 7,2 mm grubości, dzięki czemu opisywana konstrukcja zalicza się do najcieńszych na rynku, ale osiągnięto to poprzez wyciągnięcie znacznej części podzespołów i umieszczenie ich  w podstawce. Ma ona 27 mm grubości i mieści w sobie  wszystkie interfejsy sygnałowe oraz dotykowy panel sterowania ustawieniami monitora z białą diodą LED.

Ergonomia i wykonanie

Do złączy sygnałowych należą cyfrowe HDMI i DVI oraz analogowy D-sub. Nie zabrakło również pojedynczego wyjścia słuchawkowego typu mini-jack 3,5 mm. Zasilacz został wyprowadzony na zewnątrz urządzenia – jest mały, lekki i ma cienkie okablowanie , które nie będzie rzucało się w oczy na biurku. Dostęp do portów jest bardzo prosty – wystarczy zdemontować plastikowe maskowanie.

Ergonomia jest równie minimalistyczna jak design (ale nie tak efektowna). Ekran pochylić możemy w pionie o 5 stopni do przodu i 15 do tyłu. To wszystko. Na szczęście regulacji dokonać możemy jedną ręką. Cała konstrukcja waży zaledwie 2,8 kg, ale nie ma tendencji do chwiania się.
 

Testy monitorów: