LG Tone Infinim – krótki test słuchawek bezprzewodowych
Słuchawki

LG Tone Infinim – krótki test słuchawek bezprzewodowych

przeczytasz w 1 min.

LG Tone Infinim HBS-900 to stylowy, funkcjonalny, wygodny w noszeniu i bezprzewodowy zestaw słuchawkowy zapewniający dobrą jakość dźwięku.

Ocena benchmark.pl
  • 4/5
Plusy

wysoka jakość dźwięku w czasie słuchania muzyki; niezła jakość rozmów telefonicznych (w obie strony); powiadomienia o połączeniu za pomocą dźwięku i wibracji; możliwość odczytywania treści wiadomości, czasu i możliwość jednoczesnego sparowania z dwoma smartfonami; możliwość wybierania kontaktów wprost ze słuchawek; zwijane przewody słuchawkowe; łatwe sterowanie; dobra jakość wykonania;

Minusy

funkcja odczytywania wiadomości tekstowych nie działa po polsku; nie wszystkie funkcje działają na każdym smartfonie; przewody słuchawkowe są bardzo cienkie i delikatne;

Po kablu czy bezprzewodowo?

Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć do czego przydaje się zestaw słuchawkowy. Jego zalety docenia przede wszystkim kierowcy i osoby aktywne, które w danej chwili nie chcą lub nie mogą obsługiwać smartfona dłońmi. Pytanie tylko co jest lepsze – zestaw przewodowy czy bezprzewodowy?

Ten pierwszy dołączany jest fabrycznie do wielu smartfonów (nawet tych tańszych), ale prawda jest taka, że najprostsze słuchawki tego typu ani nie oferują dobrej jakości dźwięku, ani rozbudowanej funkcjonalności. Lepiej jest w przypadku droższych modeli takich jak np. Samsung Level In, które grają bardzo dobrze, ale wciąż nie oferują funkcjonalności, która by zadowoliła bardziej wymagających użytkowników.

W tym momencie do akcji wkraczają zestawy bezprzewodowe łączące się z telefonem przez Bluetooth. Ich najważniejszą zaletą jest oczywiście brak kabla który ogranicza ruchy i uniemożliwia oddalenie się od smartfona. Poza tym słuchawki BT można sparować z więcej niż jednym urządzeniem jednocześnie, a tego już zwykłe modele z wtyczką mini jack nie potrafią.

LG Tone Infinim HBS-900

Z drugiej jednak strony zasilane są one z baterii, która w końcu się wyczerpuje, a jakość dźwięku... No właśnie. Co z nią? Wiadomo, że Bluetooth wykorzystuje kompresję stratną, ale dzięki wykorzystaniu kodeka aptX oraz współpracy ze znaną i cenioną firmą Harman Kardon udało się w słuchawkach LG Tone Infinim HBS-900 uzyskać jakość, która moim zdaniem zadowoli zdecydowaną większość użytkowników. Można je ze spokojem wykorzystywać do codziennego słuchania muzyki.

Typ słuchawekdokanałowe
Przetwornikidynamiczne
Układ BluetoothCSR8645
Wersja Bluetooth3.0
Profile BluetoothA2DP, AVRCP, HFP, HSP
Deklarowany czas rozmów17 godzin
Deklarowany czas odtwarzania muzyki14 godzin
Deklarowany czas czuwania550 godzin
Czas pełnego ładowaniaponiżej 2 godzin
Bateria220 mAh
Zasięgok. 10 m (na otwartej przestrzeni)
MikrofonMEMS (MicroElectrical-Mechanical System)
Inne cechymicro USB, dodatkowe uszczelki w zestawie, kabel micro USB
Waga54 g

LG Tone Infinim HBS-900 ze smartfonem

Czy słuchawek LG Tone Infinim HBS-900 używa się komfortowo? Czy obsługa jest prosta? Jakie mają funkcje? O tym na kolejnej stronie recenzji.