MEE Audio M6 Pro 2 gen. - rewelacyjne słuchawki dokanałowe za 250 zł
Akcesoria do telefonów

MEE Audio M6 Pro 2 gen. - rewelacyjne słuchawki dokanałowe za 250 zł

przeczytasz w 3 min.

Mee Audio M6 Pro 2 gen. to bardzo dobre słuchawki dokanałowe do smartfona i nie tylko. Oferują tak wysokiej jakości dźwięk, że można je śmiało stosować z dobrymi wzmacniaczami słuchawkowymi. Mają odłączany kabel i dwa przewody w komplecie. Są wygodne i odporne na pot oraz deszcz.

Ocena benchmark.pl
 • 5/5
Plusy

- bardzo dobra jakość dźwięku,; - znakomita szczegółowość i separacja oraz mocne tony niskie,; - słuchawki są wygodne i nie wypadają z uszu,; - odporne na pot i deszcz (IPX5),; - odłączane przewody (MMCX),; - dwa kable w komplecie (z mikrofonem i bez),; - 7 par uszczelek, pokrowiec ochronny i przejściówka 6,3 mm w komplecie,; - bardzo dobra pasywna izolacja od zewnętrznych dźwięków,; - atrakcyjny wygląd i dobra jakość wykonania,; - dobra relacja ceny do jakości,; - dobrze współpracują ze smartfonami.

Minusy

- w tej cenie i z tak bogatym zestawem raczej większych wad nie ma (warto pamiętać o idealnym doborze uszczelek, by uzyskać mocne tony niskie).

MEE Audio M6 Pro G2 - recenzja

Nieco ponad dwa lata temu testowaliśmy dla Was pierwszą generację dokanałowych słuchawek Mee Audio M6 Pro. Kosztowały 250 zł, czyli mniej więcej tyle, ile obecnie kosztuje druga generacja. Słuchawki zrobiły na nas bardzo pozytywne wrażenie pod względem jakości dźwięku i wygodny noszenia, dlatego otrzymały wyróżnienia Super Produkt i Super Ergonomia. Teraz przyszła kolej na Mee Audio M6 Pro 2 gen. Sprawdźmy zatem czy zasługują na równie duże pochwały, co ich niezwykle udane poprzedniczki.

MEE Audio M6 Pro 2 gen - recenzja, test, opinia

Przezroczyste obudowy i atrakcyjna stylistyka

Bezbarwne, przezroczyste obudowy, przezroczyste kable, rozgałęzienie i wtyk, a pod nimi białe dodatki, przewody i wyraźnie widoczne przetworniki. Wszystko to robi po prostu genialne wrażenie. Jasne, że wygląd to kwestia trzeciorzędna w słuchawkach, ale chyba przyznacie, że lepiej jest kupić słuchawki dobrze grające i ładne, niż dobrze grające i szpetne. W tym modelu producent zasłużył na duże wyrazy uznania. Mee Audio M6 Pro G2 prezentują się nowocześnie i atrakcyjnie, a przy tym wykonane są solidnie.

Warto zaznaczyć, że całkowicie przezroczyste obudowy mają to do siebie, że uwidaczniają wszelkie niedociągnięcia w czasie montażu. Tym większe wyrazy uznania dla producenta, że zdecydował się na taki krok. We wnętrzu nie zauważyłem żadnych brudów, paprochów itp.

Owszem jeśli się przyjrzeć, to widać w niektórych miejscach delikatne ślady przezroczystego kleju, ale nie rzucają się one w oczy. Słuchawki dostępne są też w kolorze niebieskim, czerwonym i czarnym - wszystkie półprzezroczyste).

MEE Audio M6 Pro 2 gen - bardzo dobre słuchawki do telefonu

Imponująca wygoda

Okej, atrakcyjna stylistyka jest przydatna, ale o wiele ważniejszy jest realny komfort używania słuchawek. Jeśli więc chwilę wcześniej chwaliłem słuchawki Mee Audio M6 Pro 2 gen. za świetny wygląd, to teraz chciałbym z pełnym przekonaniem napisać, że pod względem komfortu są po prostu fenomenalne.

Jasne, że nie są to maleństwa pokroju Zero Audio Carbo Tenore ZH-DX200-CT. Wymagane jest odpowiednie umieszczenie słuchawki w uchu i założenie giętkiego pałąka za ucho. W praktyce założenie każdej słuchawki trwa kilka sekund, ale gdy już je założyłem... bajka!

MEE Audio M6 Pro 2 gen - wysokiej jakości słuchawki do smartfona

Po chwili przestałem w ogóle czuć, że je noszę. Obudowy nie są oczywiście "customowe", czyli robione na bazie odlewu wnętrza małżowiny usznej. Są uniwersalne i mają pasować do anatomii wielu różnych osób. Czy będą idealne dla każdego? Z pewnością nie. Zawsze znajdzie się ktoś, dla kogo będą za małe, za duże, albo uwierające tu i ówdzie. Jednak w moje uszy wpasowały się perfekcyjnie, a pałąki były do miękkie i komfortowe.

Mee Audio M6 Pro G2 to zdecydowanie jedne z najwygodniejszych monitorów dokanałowych jakie kiedykolwiek używałem (z resztą pierwsza generacja również była bardzo przyjemna w noszeniu).

Odporne na deszcz i pot

Obudowy spełniają standard szczelności IPx5, więc są to dobre słuchawki do biegania i sportu. Można ich bez problemu używać przez dłuższy czas np. na siłowni, tym bardziej, że całkiem skutecznie pasywnie tłumią zewnętrzne odgłosy.

MEE Audio M6 Pro 2 gen - rozgałęzienie

Odłączane przewody, dwa kable w komplecie

To kolejna ważna zaleta słuchawek Mee Audio M6 Pro G2. Dzięki przeprojektowanym złączom w standardzie MMCX można używać przewodów różnych producentów. Sądzę jednak, że nie trzeba szukać daleko, bo w zestawie dostajemy dwa dobre przewody, dopasowane stylistycznie do słuchawek.

MEE Audio M6 Pro 2 gen - słuchawki MMCX

Jeden przewód jest klasyczny, wyłącznie do słuchania, można rzec "sceniczny", o długości około 132 cm. Ma 3-polowy, pozłacany wtyk kątowy, solidne rozgałęzienie i wewnętrzny oplot ochronny pokryty miękkim plastikiem. Jest zabezpieczony przed przypadkowym wyrwaniem z obu stron.

MEE Audio M6 Pro 2 gen - bogaty zestaw

MEE Audio M6 Pro 2 gen - wtyk 3-polowy 3,5 mm

Drugi przewód jest idealny do smartfona. Ma kątowy wtyk 4-polowy i mały kontroler w kablu, z wbudowanym mikrofonem oraz przyciskiem do pauzowania/odtwarzania (pojedynczy klik), przełączania utworów (u mnie działał tylko podwójny klik - następny utwór) oraz asystenta głosowego (przytrzymanie). Długość tego przewodu to około 137 cm. Jest równie solidny i precyzyjnie wykonany jak standardowy kabel.

MEE Audio M6 Pro 2 gen - słuchawki z mikrofonem

MEE Audio M6 Pro 2 gen - wtyk 4-polowy do telefonu

Gumki, pianki, przejściówka i pokrowiec

W zestawie znajdziemy 7 par następujących uszczelek:

 • 1 parę pianek Comply
 • 2 pary potrójnych gumek (triple flange) M + L
 • 1 parę podwójnych gumek (dual flange) M
 • 3 pary pojedynczych gumek (single flange) S + M + L

Wszystkie uszczelki silikonowe są równie dobre, ale skierowane do innego ucha. Sądzę, że każdy znajdzie coś dla siebie. W moim przypadku zdecydowanie najlepiej spisywały się pojedyncze gumki (single flange) w rozmiarze L. Zapewniały najlepsze uszczelnienie, a co za tym idzie bardzo dobrą pasywną izolację od zewnętrznych hałasów i najmocniejsze tony niskie. Jeśli miałem ochotę na delikatniejsze brzmienie, to zmieniałem je na pianki Comply.

MEE Audio M6 Pro 2 gen - uszczelki silikonowe do słuchawek

Ponadto w komplecie umieszczono przejściówkę z jacka 6,3 mm na mini jack 3,5 mm oraz dobry, sztywny pokrowiec ochronny do przenoszenia słuchawek (z przegródkami na uszczelki i przejściówkę).

MEE Audio M6 Pro 2 gen - pokrowiec ochronny

MEE Audio M6 Pro 2 gen - specyfikacja

 • Konstrukcja: słuchawki dokanałowe, zamknięte, z giętkimi pałąkami zakładanymi za uszy
 • Typ przetworników: dynamiczne, średnica 10 mm
 • Pasmo przenoszenia: 20 - 20 000 Hz
 • Maksymalna moc wyjściowa: 30 mW
 • Impedancja: 16 omów
 • Skuteczność: 100 dB
 • Przewód: dwa kable w komplecie, około 1,3 m, złącza słuchawkowe MMCX
 • Wtyk: kątowy, pozłacany, 4-polowy oraz 3-polowy (w zależności od przewodu)
 • Możliwość wymiany przewodu: tak (MMCX)
 • Mikrofon: TAK (w jednym z dwóch przewodów)
 • Wodoszczelność: IPX5
 • Inne informacje: 7 par uszczelek, przejściówka 6,3 mm, sztywny pokrowiec ochronny w komplecie

Przejdź na kolejną stronę recenzji, by zapoznać się z jakością dźwięku i opinią o słuchawkach MEE Audio M6 Pro 2 gen.