Gry komputerowe

Najlepsze gry wszech czasów cz. 1

przeczytasz w 1 min.

Zapraszamy do lektury pierwszej części zestawienia poświęconego grom wszech czasów. Prezentujemy w nim 26 pozycji.

Gry komputerowe to fenomen. Mimo że towarzyszą nam od ponad dekady, nie potrafią się znudzić. Cały czas dostarczają mnóstwo rozrywki, choć z roku na rok rodzi ona coraz większe wątpliwości. I nie chodzi tu bynajmniej o rosnące ceny, sprawę różnej maści DLC czy inne, równie drażniące graczy pomysły. Naprawdę dobre gry, które potrafią przetrwać próbę czasu, pojawiają się po prostu coraz rzadziej. I pomyśleć, że dysponując tak ogromną biblioteką nietuzinkowych pomysłów twórcy gier coraz częściej serwują szybką, odmóżdżającą rozgrywkę, która w niczym nie przypomina dawnych tytułów.

Dlatego też w niniejszym artykule postanowiliśmy przypomnieć te najlepsze - naszym zdaniem - produkcje, które nie dość że odniosły olbrzymi sukces, to jeszcze na stałe zapisały się na kartach historii. Wybraliśmy 50 tytułów, które w pełni zasłużyły na miano najlepszych gier wszech czasów, wprowadzając do przemysłu rozrywkowego szereg błyskotliwych rozwiązań. 

Postanowiliśmy nie ograniczać się do jednej platformy sprzętowej, choć i tak znaczną większość stanowią tytuły, które w ten czy inny sposób pojawiły się na komputerach PC. Z racji dużej liczby gierpostanowiliśmy podzielić cały artykuł na dwie części. Druga część pojawi się jeszcze w tym miesiącu!

Gry uwzględnione w tej części: