Gry

Najlepsze klasyki na PC cz. 2

przeczytasz w 2 min.

Diablo, Warcraft czy Fallout to rewelacyjne klasyki, które cechuje ogromna grywalność. W zestawieniu znajdziesz niemal 30 równie świetnych tytułów, w tym Mafię i Quake'a II. Zobacz co polecamy!

Ostatni artykuł o najlepszych klasykach dostępnych na komputery PC wzbudził ogromne emocje. Po niemal trzymiesięcznej przerwie postanowiliśmy powrócić do tematu, przypominając wam kolejne klasyki. Tym razem jednak zrezygnowaliśmy z wcześniejszych, ograniczających nas założeń, posiłkując się podawanymi przez was typami.

Aby uniknąć ewentualnych nieporozumień śpieszymy wyjaśnić, że dobór gier nie był przypadkowy. Chcieliśmy zaserwować wam wycieczkę w przeszłość, skupiając się na najważniejszych produkcjach. Braliśmy jednak pod uwagę tylko te, do których gracze pomimo upływu lat nadal chętnie wracają. Jednocześnie skupiliśmy się przede wszystkim rynku PC, stąd też siłą rzeczy zabrakło tu głośnych tytułów zapamiętanych wyłącznie z konsol, takich jak na przykład kultowy już Final Fantasy VII.

Nasza podróż w przeszłość elektronicznej rozrywki nie miałaby wielkiego sensu, gdybyśmy oprócz przypomnienia tych kilkunastu wskazanych przez was produkcji nie próbowali określić, czy są one nadal do kupienia i jeśli tak, to gdzie. Trzeba przyznać, że znalezienie niektórych z nich graniczy z cudem. Ot, prawdziwe „białe kruki”. :-) Tak czy inaczej, tym razem możecie mieć pewność, że prezentowane przez nas gry z pewnością zasłużyły na zaszczytne miano najlepszych klasyków na komputery PC.

Polecane klasyki:

Gorąco polecamy:


Najlepsze klasyki na PC - musisz je mieć


Najlepsze bezpłatne gry do pobrania


Najlepsze bezpłatne gry do pobrania cz. 2


GamesCom 2010: najciekawsze nowości i gry

01. Sid Meier’s Pirates!
02. Seria Monkey Island
03. Dune II: Battle for Arrakis
04. Mortal Kombat II
05. UFO Enemy Unknown/ X-COM: Terror from the Deep
06. Saga Warcraft
07. Worms
08. Heroes of Might & Magic I-III
09. Saga Command & Conquer
10. The Settlers II: Veni Vidi Vici
11. Fallout 1 i 2
12. Diablo i Diablo II
13. Total Annihilation
14. Saga Age of Empires
15. Quake 2
16. Theme Hospital
17. Grand Theft Auto 1-3
18. Saga Baldur’s Gate
19. Jagged Alliance 2
20. Seria Thief
21. Seria Homeworld
22. Rayman 2: Great Escape
23. Gothic i Gothic II
24. Mafia
25. Neverwinter Nights
26. The Elder Scrolls III: Morrowind
27. Richard Burns Rally
28. Prince of Persia: Dusza Wojownika