Najgorętsze premiery gier pierwszej połowy 2017 roku
Gry

Najgorętsze premiery gier pierwszej połowy 2017 roku

przeczytasz w 4 min.

Przedstawiamy najgorętsze premiery gier pierwszej połowy 2017 roku. Przyszłość szykuje dla nas moc atrakcji.

Najgorętsze premiery gier 2017 roku na drodze do lata

Styczeń ściął Polskę mrozem i zasypał śniegiem. Zima w końcu daje nam popalić, więc nic dziwnego, że wielu z nas z utęsknieniem myśli już o lecie. Trzeba jednak będzie uzbroić się w cierpliwość, bo do tropikalnych temperatur i słonecznych wypadów na wakacje zostało jeszcze kilka miesięcy. Można się wprawdzie koić hitami zeszłego roku, takimi jak Overwatch, Battlefield 1 czy Dishonored 2, ale warto też spojrzeć przed siebie i wypatrywać jasnych punktów gier, które dopiero nadejdą.

Najgorętsze premiery gier - Horizon Zero Dawn

Zwłaszcza, że najgorętsze premiery gier pierwszej połowy 2017 roku wyglądają niezwykle ciekawie. Będą nas straszyć nawiedzonym domem w Luizjanie, werbować na narkotykową wojnę, zabierać w kosmiczne podróże i bawić sztubackim humorem. Czy skutecznie? Czas pokaże. Ale już teraz jedno jest pewne – będzie się działo!

W każdym razie w pierwszych sześciu miesiącach nowego roku. Na drugą część najgorętszych premier zapraszamy już w letniej atmosferze, czyli po E3 2017.

Najgorętsze premiery gier  - Mass Effect: Andromeda

Resident Evil VII: Biohazard

Producent: Capcom
Platformy: PS4/XONE/PC
Data premiery:  24 stycznia 2017

Ostatnie odsłony Resident Evil, kiedy nas straszyły, to zarazem dziwiły – tym, że straszą. Przyzwyczailiśmy się już do tego, że flagowa seria Capcomu to raczej strzelanina z nutką grozy, aniżeli rasowy survival horror. Do czasu! Bo oto twórcy kultowego cyklu postanawiają sięgnąć do korzeni, kiedy to przeprawy z zombiakami potrafiły nas jeszcze zdrowo przerazić. W tym celu radykalnie zmieniono nie tylko całą konwencję, ale też mechanikę, która tym razem opierać się będzie na widoku pierwszoosobowym.

Najgorętsze premiery gier - Resident Evil 7

To zresztą nie jedyna zmiana, bo zrezygnowano również z symfonii wystrzałów i eksplozji na rzecz niepokojącego klimatu. To właśnie on będzie stanowił gęsty sos dla nawiązującym do początków serii zagadek, jakie przyjdzie nam rozwiązywać. W Resident Evil VII, żeby przetrwać w upiornym domostwie rodziny Bakerów, trzeba więc będzie nie tylko wykazać się sprytem, ale też zdolnością do skrzętnego liczenia wystrzelonych pocisków.

For Honor

Producent: Ubisoft
Platforma: PS4/XONE/PC
Data premiery: 14 lutego 2017

Ponoć dobrze jest zacząć dzień od rozprucia toporem paru wrogów… No, nie w dzisiejszych czasach, rzecz jasna, ale wieki temu tak właśnie było. Chyba, że mowa o For Honor, które formalnie osadzone jest w realiach fantasy, ale pozostaje nie lada gratką dla mediewistycznych maniaków. Głównie dlatego, że ma coś w sobie z tych kipiących okrucieństwem bitew wieków średnich, jakie były chlebem powszednim Williama Wallace’a.

Najgorętsze premiery gier - For Honor

Mowa tu nie tylko o ciekawie zapowiadającej się kampanii dla pojedynczego gracza, ale przede wszystkim o trybie wieloosobowym, który przy udziale innych graczy i sztucznej inteligencji pozwoli nam odtworzyć gigantyczne batalie średniowiecza. Nic, tylko w oczekiwaniu na walkę wypolerować swoją zbroję. Albo też samurajską katanę lub nordyckie topory, bo bohaterów będziemy dobierać spośród zachodnioeuropejskiego rycerstwa, japońskich wojowników, a także najdzielniejszych wojów spośród wikingów.

Sniper Elite 4 

Producent: Rebellion
Platformy: PS4/XONE/PC
Data premiery: 14 lutego 2017

Ulubiony strzelec wyborowy całej masy graczy powraca z wypadu na czarny ląd, żeby zabrać nas do malowniczej Italii. Grafika została zmodyfikowana (na plus, ma się rozumieć), ale zasady krwawych podchodów zachowały znany nam dobrze wdzięk. 

Najgorętsze premiery gier - Sniper Elite 4

Od śródziemnomorskich miasteczek po wzgórza apenińskich łańcuchów będziemy tropić wrogów, obmyślać taktykę i z chirurgiczną precyzją eliminować cele. A dla osób, które skuszą się na zamówienie tego tytułu w przedsprzedaży, czeka snajperskie rendez-vous z samym wodzem naczelnym III Rzeszy. Chyba tym razem też nie zabraknie chętnych, żeby prześwietlić nazistowskich drabów dobrze wycelowanymi pociskami.

Halo Wars 2 

Producent: 343 Industries/Creative Assembly
Platformy: XONE/PC
Data premiery: 21 lutego 2017

Na nowe przygody Master Chiefa czeka wielu, ale będziemy musieli jeszcze uzbroić się w cierpliwość, bo najgorętsze premiery gier pierwszej połowy 2017 roku nie obejmują kolejnej części Halo. Nie znaczy to jednak, że fani tego cyklu kosmicznych strzelanin będą musieli zupełnie pościć. Do znanego im dobrze uniwersum po raz drugi już zawita strategia Halo Wars.

Najgorętsze premiery gier - Halo Wars 2

W „dwójce”, podobnie jak i w pierwszej części, możemy spodziewać się bitew na wielką skalę z zastosowaniem najpotężniejszego arsenału dalekiej przyszłości. A powodem całej tej kosmicznej rozróby jest niejaki Atriox, który nikomu się nie kłania, a zarazem pragnie, żeby reszta wszechświata padła do jego stóp. Takie ambicje trzeba utemperować, a któż nada się do tego lepiej, jeśli nie elitarne oddziały Spartan.  

Torment: Tides of Numenera

Producent: inXile Entertainment
Platformy: PS4/XONE/PC
Data premiery PL: 28 lutego 2017

Jeżeli słyszymy „Torment” i momentalnie mamy ochotę dopowiedzieć „Planescape”, to zasadniczo jesteśmy na dobrym tropie. Nowa produkcja inXile Entertainment w rzeczy samej mocno inspiruje się tym klasykiem RPG, choć umieszczona została w odmiennym uniwersum. 

Najgorętsze premiery gier - Torment: Tides of Numenera

Tym razem przyjdzie nam przenieść się miliard lat naprzód i poznać najodleglejszą przyszłość naszej planety. Motywy fantasy łączą się tutaj z science-fiction, a średniowiecze zostaje wzbogacone o futurystyczne akcenty. 

Jednak niezależnie od epoki, człowiek wciąż pozostaje człowiekiem, dlatego też Torment: Tides of Numenera zamierza piętrzyć przed nami moralne dylematy, na które nie ma łatwej odpowiedzi.  

Horizon: Zero Dawn

Producent: Guerrilla Games
Platforma: PlayStation 4
Data premiery PL: 1 marca 2017

Roboty i dinozaury. Połączmy to w całość i zapytajmy sami siebie, czy może nam się przydarzyć coś ciekawszego? Twórcy Horizon: Zero Dawn wierzą, że nie i dlatego zamierzają nas przenieść do post-apokaliptycznego świata, w którym odradzająca się ludzkość musi nie tylko borykać się z międzyplemiennymi waśniami, ale i stawiać czoła zmechanizowanym bestiom. 

Najgorętsze premiery gier - roboty w Horizon Zero Dawn

Przetrwanie na tej odmienionej Ziemi to nie lada wyzwanie. Na szczęście główna bohaterka Aloy wie dobrze, jak ze znalezionych w otwartym świecie rupieci sklecić survivalowe narzędzia i z kim trzeba się dogadać, żeby ocalić swój lud. Trochę RPG, trochę akcji i robo-dinozaury – no, powiedzcie, czy ta mieszanka nie pobudza wyobraźni? 

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Producent: Nintendo
Platformy: WiiU/ Nintendo Switch
Data premiery PL: 3 marca 2017

Chyba wszyscy znają Zeldę. W każdym razie z imienia. Kiedy próbujemy przypomnieć sobie jej wygląd, prędzej do głowy wpadnie nam wizerunek mężnego skrzata Linka. Dlatego, że właśnie on jest głównym bohaterem serii legendarnych jRPG od Nintendo i w tym roku powraca na nasze ekrany przy okazji premiery nowej konsoli – Nintendo Switch. 

Najgorętsze premiery gier - The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Jak zapewniają twórcy i sugerują zwiastuny, królestwo Hyrule nigdy jeszcze nie było tak magiczne. Mowa nie tylko o urokliwej rysunkowej grafice, ale też o rozległym świecie, który poza eksploracją, uraczy nas bandami złowrogich poczwar do rozgromienia i logicznymi zagadkami do rozwiązania. Szykuje się zeldowa przygoda na niespotykaną dotąd skalę.

South Park: The Fractured but Whole

Producent: Ubisoft
Platformy: PS4/XONE/PC
Data premiery PL: 6 marca 2017

Twórcy cenionego serialu Miasteczko South Park ponownie przenoszą swoje niesforne dziecko na ekrany komputerów i konsol. Po Kijku Prawdy, który igrał z konwencją fantasy, przyszła pora na nieprzyzwoity lingwistyczne The Fractured but Whole. 

Najgorętsze premiery gier - South Park: The Fracture of the Whole

Tym razem tolkienowskie odwołania zastąpią inspiracje przygodami superbohaterów. Cartman i jego kumple włożą nowe maski, ale wskoczą w te same buty gatunku RPG, który zostanie rozbudowany między innymi o zmodyfikowaną mechanikę potyczek i bardziej kompleksowy system rozwoju postaci. 

Jednak wiemy dobrze, że nie to jest tutaj najważniejsze. Możemy być pewni, że nie zabraknie też aluzji politycznych, szydzenia z amerykańskiej popkultury i sztubackich żartów. Dla każdego więc, kto lubi nabrać dystansu do rzeczywistości i pochichotać z fekaliów, będzie to chyba pozycja obowiązkowa.  

Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands 

Producent: Ubisoft
Platforma: PS4/XONE/PC
Data premiery PL: 7 marca 2017

W czasach, kiedy serial Narcos święci swoje tryumfy, kolejna gra z serii firmowanej nazwiskiem słynnego pisarza powieści sensacyjnych zabiera nas do owładniętej narkotykowym handlem Boliwii. 

Najgorętsze premiery gier - Ghost Recon: Wildlands

Tylko od nas zależy, jak zdecydujemy się rozbroić potężny kartel. W otwartym świecie pełnym zapierających dech w piersiach krajobrazów Ameryki Łacińskiej przyjdzie nam krzyżować szyki gangsterom w dowolny sposób – z ziemi, wody i powietrza. Zgodnie z własnymi upodobaniami i obmyśloną dla naszego oddziału „duchów” taktyką. 

Mówi się, że w miłości i na wojnie nie ma zasad. W tym przypadku reguły wyznaczymy sobie sami.