Relacja z PGA 2007 - Game Arena oczami gracza
Gry

Relacja z PGA 2007 - Game Arena oczami gracza

przeczytasz w 2 min.

W dniach 24-25 listopada, odbyły się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, targi rozrywki i multimediów - Poznań Game Arena.

W dniach 24-25 listopada, odbyły się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, targi rozrywki i multimediów - Poznań Game Arena. Wydarzenie, w trakcie którego młodzi ludzie mogli przyjrzeć się najnowszym nowinkom technologicznym, obejrzeć pokazy najnowszych gier, rozwijać swoje zainteresowania w dziedzinie fantastyki i gier towarzyskich, a nawet spróbować sportów ekstremalnych jak Paintball. To już nie pierwsza tego typu impreza. PGA odbywa się co rok, a za każdym razem stara się oferować coraz to więcej atrakcji.  Odwiedzający mieli do dyspozycji aż trzy areny, lub jak reklamowała się sama impreza - trzy światy. Każda z nich prezentująca inny rodzaj atrakcji. Digital Arena, poświęcona grom komputerowym i sprzętowi. Fantasy Arena, skupiająca się przede wszystkim na RPG, grach figurowych, karcianych i towarzyskich oraz Paintball Arena, gdzie można było przyglądać się finałom Polskiej Paintballowej Ligi Hopperball i Polskiej Paintballowej X-Ligi.

Główna scena PGA

Na targi udało mi się dotrzeć około dwudziestu minut przed rozpoczęciem imprezy i ku mojemu zdziwieniu  przywitał mnie sporty tłum który już ustawiał się licznie przed głównym wejściem. Nie należy się właściwie dziwić tak ogromnemu zainteresowaniu. W centrum miasta już od kilku dni wisiały plakaty zapraszające do odwiedzenia imprezy. Opracowano również krótki spot telewizyjny. Reklama jak widać się opłaciła, bo stawiła się spora publiczność, być może nawet trochę więcej niż zakładali organizatorzy - dostanie się do środka i otrzymanie wejściówki wymagało odczekania w naprawdę długiej kolejce. Całe wydarzenie miało miejsce w dwóch pawilonach. W pierwszym ulokowano Fantasy i Digital Arena, gdzie kierowała swoje kroki większość publiczności. Drugi przeznaczono na Paintball Arena, który cieszył się trochę mniejszym zainteresowaniem, ale wciąż był odwiedzany.

na stoisku Intela dwa bolidy F1, z grą rFactor


i chyba najładniejsze fotomodelki na całej imprezie

Miłym akcentem było ustawienie przez firmę Intel bolidu Formuły 1 przy głównym wejściu do pawilonu Digital i Fantasy Arena, gdzie urocze hostessy cały dzień pozowały do zdjęć. Dwa podobne bolidy ustawiono już na właściwym stosiku Intela i udostępniono je do zabawy zwiedzającym w charakterze symulatorów. 

na stoisku Microsoft oczywiście XBox360

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login