Myszki

Przegląd myszek : MediaTech OptiX RF Pro

przeczytasz w 2 min.

To urządzenie doskonale sprawdziłaby się jako wczesny prototyp ciekawie zaprojektowanej myszy optycznej. Jednak na produkt finalny nie nadaje się ani trochę, zaczynając od źle zaprojektowanego schowka

CHARAKTERYSTYKA
 
technologia
optyczna
komunikacja
bezprzewodowa
tech. komunikacji
radiowa
rozdzielczość
800
próbkowanie
>100 Hz
profil
dla prawo- i leworęcznych
ilość przycisków
5
interfejs
USB lub PS/2

To urządzenie doskonale sprawdziłaby się jako wczesny prototyp ciekawie zaprojektowanej myszy optycznej. Jednak na produkt finalny nie nadaje się ani trochę, zaczynając od źle zaprojektowanego schowka na baterie, a kończąc na fatalnej precyzji.

Mysz wykonana jest całkiem porządnie. Uwagę przykuwa kulka, która znajduje się na miejscu standardowego wheela. Przypomina ono trackball, jednak jego funkcjonalność jest mocno ograniczona - po prostu obracane w pionie działa jak zwykły wheel, natomiast w poziomie - jak przyspieszona jego wersja. Kulkę można wciskać, jednak jest to wyjątkowo niewygodne i mało pewne.

Przyciski lewy i prawy są takie sobie - zastosowane switche nie są najwyższej jakości, na wskutek czego lewy działa zupełnie inaczej niż prawy - wydaje inny dźwięk, ma inną twardość, itd.

Przyciski po bokach są natomiast tak dobrze ukryte, że zdałem sobie sprawę z ich istnienia dopiero po kilku minutach używania myszy. Są całkiem wygodne, choć umieszczone zbyt nisko.

Kursor myszy porusza się bardzo nieprecyzyjnie nawet wtedy, kiedy odbiornik znajduje się tuż obok. Skacze, pływa po ekranie, że o efekcie wstecznej akceleracji nie wspomnę. A może wspomnę, bo jest ona w przypadku tej myszy bardzo ciekawa - mianowicie występuje wyłącznie przy przesuwaniu kursora w lewo i w dół. Wygląda to na ewidentnie niedokończoną elektronikę wspomagającą układ optyczny.

Ciekawe jest zastosowanie w myszy kulki na miejsce standardowego kółka. Obudowa całości jest ładna, porządnie wykonana i z miłego plastiku. Ale to nie ma znaczenia, bo gryzoń właściwie do niczego się nie nadaje. Jest po prostu koszmarnie nieprecyzyjny. Do tego dochodzi ubogie oprogramowanie. Rokujemy tej myszy szanse na przyszłość, ale tyko wtedy, gdy MediaTech wypuści poprawioną wersję. Wtedy może to być naprawdę ciekawy produkt.

PODSUMOWANIE
Kształt i wykonanie
1/3
Ergonomia przycisków
2/3
Ergonomia rolki
0/2
Precyzja
1/4
Ogólna ocena :
4 /12

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login