Automatyczne niszczarki firmy Rexel
Peryferia

Automatyczne niszczarki firmy Rexel

przeczytasz w 2 min.

Prezentujemy najważniejsze cechy tych przydatnych w każdym biurze urządzeń.

Rexel niszczarki


Niszczarka dokumentów, to jeden z tych sprzętów, bez którego trudno wyobrazić sobie dobrze wyposażone biuro. Konieczność zachowania poufności dokumentów, zabezpieczenia się przed wyciekiem danych osobowych, tajemnic handlowych, bankowych, czy korespondencji zmusza nas do zachowania odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.

Kluczowa jest oczywiście możliwość szybkiego i wygodnego niszczenie dokumentów, płyt CD/DVD, czy kart płatniczych. Ponieważ jednak obecnie większość tego typu urządzeń może pochwalić się taką funkcjonalnością, warto zwrócić uwagę na dodatkowe parametry, które pozwolą wybrać najbardziej odpowiedni model. Wśród najbardziej istotnych cech są bez wątpienia częstotliwość i ilość niszczonych dokumentów, możliwość korzystania z automatycznego niszczenia oraz spełnienie europejskich wymogów norm bezpieczeństwa.

Ręczny podajnik, czy automatyczne niszczenie

Zacznijmy od automatyzacji. Dokumenty mogą trafiać do niszczarki na dwa sposoby. Ręcznie po kilka kartek, albo za pomocą podajnika, w którym można umieścić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset kartek. Nie ulega wątpliwości, że ten drugi wariant pozwala oszczędzić mnóstwo czasu (nawet do 98%). Jest to szczególnie istotne, przy dużej ilości dokumentów przeznaczonych do zniszczenia na co dzień.

Istnieją różne mechanizmy automatyzacji. W niszczarkach Rexel Auto+ papier znajdujący się w podajniku jest wciągany przez środek kartki za pomocą wałków. Kartki są wprowadzane do głowicy tnącej jedna po drugiej, co eliminuje ryzyko zacięcia papieru.

Flagowy model - Rexel Auto+ 300X pozwala na jednoczesne umieszczenie do 300 kartek w formacie A4.

Rexel Auto+ 300X

Oczywiście można również skorzystać z ręcznego podajnika, który przyjmuje 8 kartek jednocześnie.

Europejskie wymogi norm bezpieczeństwa

Poziom bezpieczeństwa oferowany przez niszczarki, mierzony jest w siedmiostopniowej skali, która wiąże się z ilością i kształtem ścinków, na jakie krojone są kartki A4. Wspomniana wcześniej niszczarka Rexel Auto+ 300X tnie dokumenty na ścinki konfetti o wielkości 4x40 mm, co odpowiada standardowi bezpieczeństwa P-4 mierzonego normą DIN 66399.

Niszczarka jest wyposażona w pojemnik na ścinki o pojemności 40 litrów. Wysuwany pojemnik jest łatwy w opróżnianiu, a praktyczne okienko pozwala na monitorowanie stanu jego zapełnienia.

Rexel Auto+ 300X

Automatyczny podajnik jest zabezpieczony 4-cyfrową blokadą, zapewniającą bezpieczeństwo niszczenia dokumentów bez konieczności nadzoru i obaw o przechwycenie cennych danych.

Nie trzeba się również martwić o zszywki i spinacze. Dzięki zastosowaniu opatentowanej technologii, są one usuwane z dokumentów, zanim papier przejdzie przez noże tnące, co zapobiega tępieniu ostrzy. To również pozwala oszczędzić czas, tracony dotychczas na ich wyciąganie z niszczonych arkuszy.

Niszczarka umożliwia także niszczenie płyt CD oraz kart płatniczych, co czyni ją bardzo wszechstronnym i funkcjonalnym urządzeniem ogólnobiurowym.

Rexel niszczarka płyty CD

Rexel niszczarka karta płatnicza

Producent oferuje także modele, które sprawdzą się w mniejszych biurach, gdzie ilość niszczonych dokumentów nie jest aż tak duża. Przykładem może być model Rexel Auto+ 60X. Jego najważniejsze cechy to automatyczny podajnik, kosz na 100 arkuszy pociętego papieru, szczelina do ręcznego podawania oraz cicha praca urządzenia.

Rexel Auto+ 60X

Warto także wspomnieć o niszczarkach zaprojektowanych z myślą o użytkownikach osobistych. Do tej kategorii urządzeń należą niszczarki z serii Rexel Prostyle+. Charakteryzują się nowoczesną stylistyką, niezła funkcjonalnością i standardem bezpieczeństwa od P-1 do P-5 (w zależności od wybranego modelu).

Rexel Prostyle+

Poszczególne modele różnią się też znacząco pod względem ceny. Podstawowy model z serii Prostyle+ można zakupić już za niespełna 300 zł, Rexel Auto+ 60X, to koszt ok. 740 zł. Osoby chcące nabyć model Rexel Auto+ 300X, muszą liczyć się z wydatkiem ok. 3 tys. zł.

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  AndreoKomp
  6
  Fajnie działa system komentarzy na BM.
  • avatar
   Daniel303
   3
   Jak ja lubię jak w urzędzie miasta stoi babka i podaje dokumenty niszczarce....
   • avatar
    AndreoKomp
    2
    A na jej pensję robisz Ty...
    • avatar
     AndreoKomp
     -1
     A na jej pensję robisz Ty...
     • avatar
      AndreoKomp
      -1
      A na jej pensję robisz Ty...
      • avatar
       przempry
       0
       Mam model 80X i w porównaniu z zajechaną 2x tańszą Fellowes zupełnie inna kultura pracy. Po prostu działa bez żadnych problemów. Jedyny problem to dość drogie kartki do smarowania ostrzy bo producent nie zaleca żadnych olejów a ja nie chcę kombinować. Z drugiej strony po roku niszczarka działa bez problemów a Fellowes miał wtedy problemy mimo smarowania oryginalnym (tańszym niż te kartki) olejem.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Ja mam lepszy sposób nas niszczenie papieru!! Trafia ona do mojego pieca C.O!!!

        Witaj!

        Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
        Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

        Połącz konto już teraz.

        Zaloguj przez 1Login