Technologia HomeSync w Samsung ATIV Book 9 Lite
Laptopy

Technologia HomeSync w Samsung ATIV Book 9 Lite

przeczytasz w 1 min.

Przegląd technologii w ultramobilnym laptopie Samsung ATIV Book 9 Lite - cz.2.

Ocena benchmark.pl
  • 4,3/5
Plusy

dotykowy ekran, długi czas pracy na baterii, cienka obudowa i niska waga, wygodna klawiatura, jakość wykonania, cicha praca układu chłodzenia

Minusy

niepełnowymiarowe złącza D-Sub, HDMI oraz RJ-45, śliska obudowa, utrudniona modernizacja

Samsung ATIV Book 9 Lite widok z profilu

Współczesne laptopy stały się czymś więcej niż tylko mobilnymi komputerami. Rozwój technologii poszedł do przodu tak daleko, że mogą bowiem się stać bardzo użytecznymi narzędziami, za pomocą których w pełni wykorzystamy możliwości jakie stawiają przed nami nowe technologie. Przykładem takiego rozwoju jest Samsung ATIV Book 9 Lite, który przez producenta opisywany jest jako inteligentnie wielozadaniowy.

Potraktowaliśmy to jako wyzwanie i staramy się przekonać na własne oczy, jak zaimplementowane w laptopie technologie mogą wpłynąć na nasze codzienne zadania i sposób w jaki z nich korzystamy. W poprzednim artykule sprawdziliśmy działanie SideSync, czyli aplikacji pozwalającej w szybki sposób połączyć ATIV Book 9 Lite z tabletem lub smartfonem. Dzięki niej można obsługiwać mobilne urządzenie za pomocą klawiatury i myszki komputera, co otwiera przed użytkownikiem zupełnie nowe możliwości.

Dziś z kolei przyjrzymy się technologii HomeSync Lite, która ma uczynić z laptopa prawdziwe domowe centrum zarządzania urządzeniami mobilnymi.

Samsung HomeSync Lite

Czym jest HomeSync Lite? To technologia, która pozwala w szybki sposób uzyskać dostęp do danych zapisanych na komputerze, bez względu na miejsce, w którym się znajdujemy. Dzięki niej domowy laptop staje się centralnym punktem, chmurą, w której wszystkie pliki, dane, muzyka i co tylko chcesz, są przechowywane i udostępniane na wybranych urządzeniach. Plikami można zarządzać, a dzięki strumieniowemu przesyłaniu, także odtwarzać np. na telewizorze. Co ważne, aplikacja obsługuje zewnętrzne dyski twarde, więc nie ma obaw o szybkie zapełnienie przestrzeni na wbudowanym dysku laptopa. Ilość danych jest więc praktycznie nieograniczona.

To jednak nie wszystko, bowiem HomeSync Lite poza udostępnianiem plików, umożliwia także tworzenie kopii zapasowych danych znajdujących się na urządzeniach mobilnych.

Samsung HomeSync Lite

W porządku, tyle teorii. Pora sprawdzić jak działa to w praktyce.