Samsung Curved Soundbar H7501 - potężny dźwięk w eleganckiej oprawie
Audio

Samsung Curved Soundbar H7501 - potężny dźwięk w eleganckiej oprawie

przeczytasz w 2 min.

Samsung Curved Soundbar HW-H7501 to zestaw głośnikowy 8.1 w kompaktowej, eleganckiej obudowie. Oferuje łączność bezprzewodową Bluetooth i potężną moc dźwięku.

Ocena benchmark.pl
  • 5/5
Plusy

- wysoka moc i głośność zestawu; - łączność bezprzewodowa Bluetooth; - odtwarzanie plików muzycznych z urządzeń mobilnych i USB; - wejścia cyfrowe (optyczne, HDMI) oraz analogowe; - możliwość przekierowania obrazu do TV (HDMI out); - 8 głośników wbudowanych w soundbara; - miękki i mocny bas z subwoofera; - wbudowany wyświetlacz; - aktywacja sygnałem z wyjścia optycznego lub Bluetooth;

Minusy

- zasilanie mogłoby być bezprzewodowe :)

Soundbar zamiast kina domowego

Soundbar lub potocznie po polsku „grajbelka”, to bardzo sprytny pomysł na to jak w minimalnej przestrzeni zmieścić cały zestaw głośnikowy. Wiele osób w swoich mieszkaniach lub domach ma niewielkie pokoje, które często zapełnione są meblami i ozdobami do granic możliwości. Ustawienie w takim pomieszczeniu klasycznego kina domowego w układzie 5.1 odpada, bo zwyczajnie nie ma dla niego miejsca.

Gdyby nie soundbary niektórzy miłośnicy filmów i muzyki musieliby wybierać - czy zajmować przestrzeń i i bawić się w ukrywanie kabli, czy raczej kupić coś małego, ale być niezadowolonym z mocy i funkcjonalności. Odpowiedź jest na szczęście w zasięgu ręki.

Samsung Curved Soundbar H7501 z TV
 

Czasami kompromis to rozwiązanie idealne

Samsung wykorzystał swoje doświadczenie w produkcji telewizorów oraz nowoczesne zaplecze technologiczne i stworzył coś, co spisze się doskonale zarówno w małym, jak i dużym pomieszczeniu. Jest to innowacyjny soundbar z zakrzywioną obudową, kształtem i estetyką nawiązujący do telewizorów Samsung Curved TV UHD i SUHD.

Być może wygląda niepozornie, ale gdybyście usłyszeli jak gra, to wyjście z szoku mogłoby wam chwilę zająć. ;) Jest to zestaw dwuczęściowy, składający się z elementu umieszczanego przed lub pod telewizorem (soundbar) oraz dodatkowej skrzynki, która generuje tony niskie (subwoofer).

Samsung Curved Soundbar H7501 - zestaw

W praktyce miejsce na podłodze trzeba wygospodarować tylko na ten drugi element, bo głośnik poziomy wieszamy na ścianie, kładziemy tuż pod nim, gdy stoi na szafce lub w wybranych modelach telewizorów przykręcamy bezpośrednio do niego.

Samsung Curved Soundbar H7501 - na ścianie
 

Bluetooth, czyli bez kabli… prawie

Zarówno soundbar, jak i subwoofer odtwarzają dźwięk bezprzewodowo, ale oczywiście nie działają na baterie. Wymagają zasilania z gniazdka, więc mają po jednym kablu wystającym z obudowy.

Dźwięki z filmów lub muzyka mogą być przesyłane przez Bluetooth. Konfiguracja jest banalnie prosta. Włączamy głośnik poziomy, a następnie podłączamy do zasilania subwoofer. Oba elementy połączą się ze sobą automatycznie i bezprzewodowo.

Od tego momentu zestaw jest gotowy do działania - powinniśmy więc wybrać źródło dźwięku. Jeśli macie w domu jeden z nowszych telewizorów Samsunga, to bardzo prawdopodobne, że będzie on oferował funkcję TV SoundConnect, czyli możliwość bezprzewodowego łączenia się z głośnikami przez Bluetooth.

Samsung Curved Soundbar H7501 - tył

Co więcej, dzięki funkcji Bluetooth POWER On soundbar będzie wybudzał się automatycznie w chwili gdy włączymy TV. Nie musimy więc włączać go oddzielnie pilotem.

Działa z telewizorami różnych producentów

Dla przyszłych nabywców ważne jest też to, że opisywany soundbar działa też z telewizorami innych producentów. Nie musicie specjalnie wymieniać TV tylko po to by korzystać z niego. Nawet jeśli Wasz telewizor nie ma Bluetootha, to możecie podłączyć głośnik poziomy przez popularne złącze HDMI.

Samsung Curved Soundbar H7501 - pilot

Ze smartfonem, tabletem, komputerem i konsolą też!

Samsung Curved Soundbar HW-H7501 nie ogranicza się jedynie do odtwarzania dźwięku z filmów lub programów telewizyjnych. Łączność Bluetooth jest powszechnie stosowana w smartfonach, tabletach i laptopach. Dzięki temu możemy opisywany zestaw użyć do odtwarzania muzyki lub radia internetowego.

Warto upewnić się tylko, że odtwarzacz wspiera profil A2DP. W takiej sytuacji będzie można kontrolować odtwarzaną muzykę za pomocą pilota dołączonego do soundbara (przełączać utwory, pauzować).

Samsung Curved Soundbar H7501 - złącza

Korzystasz w domu z konsoli do gier? Jeśli tak, to pamiętaj, że część z nich (np. Playstation 4 oraz Xbox One) ma wyjście optyczne dla dźwięku. Zapewnia ono najwyższą, cyfrową jakość możliwą do osiągnięcia na tych głośnikach. Moc i czystość dźwięku w grach jest naprawdę imponująca. Z konsoli można też odtwarzać płyty CD z muzyką.