5 cech, które wyróżnia telewizory Samsung QLED
Telewizory

5 cech, które wyróżnia telewizory Samsung QLED

przeczytasz w 3 min.

Telewizory Samsung QLED to bardzo różnorodna oferta ekranów klasy premium. Rodzina telewizorów QLED jest na tyle szeroka, że każdy znajdzie model dla siebie. Co je tak właściwie wyróżnia?

Telewizory Samsung QLED to bardzo różnorodna oferta ekranów klasy premium. Rodzina telewizorów QLED jest na tyle szeroka, że każdy znajdzie model dla siebie. Co je tak właściwie wyróżnia? Co jest unikalnego w telewizorach QLED? Na co warto zwrócić uwagę?

Zdecydowanie nie każdy telewizor dostępny na rynku jest taki sam. Nie każdy ekran oferuje identycznej jakości obrazu, nie każdy oferuje taki sam dostęp do multimediów i świata Smart TV. Telewizory różnią się wieloma elementami. Wśród licznych technologii, które obecne są na rynku jednym z ciekawszych rozwiązań są telewizory QLED oferowane przez Samsunga. Pod hasłem QLED kryją się najbardziej zaawansowane telewizory wykorzystujące mechanizm technologii LCD ze specjalną warstwą kropek kwantowych. Stąd właśnie Q w nazwie, gdyż Quantum Dots to nic innego jak kropki kwantowe. Im telewizory QLED zawdzięczają wyjątkowe kolory. To jednak nie wszystko co wyróżnia telewizory Samsung QLED. Przede wszystkim oprócz jakości obrazu, Samsung pod szyldem ekranów QLED oferuje produkty kompletne także jeśli chodzi o design i funkcjonalność.

Pod hasłem QLED kryją się najbardziej zaawansowane telewizory ze specjalną warstwą kropek kwantowych.

Telewizory QLED to jedyne telewizory premium dostępne w tak wielu rozmiarach

W przeciwieństwie do innych zaawansowanych technologii wyświetlania obrazu telewizory QLED nie są dostępne jedynie w wariantach 5565 cali. Gama ekranów QLED zaczyna się już od 43 cali, a kończy się na olbrzymim 98 calowym ekranie z rozdzielczością 8K. Są też ekrany 49-calowe, czy 75 calowe i 82-calowe. W dodatku często w bardzo atrakcyjnych cenach i to także w dużych rozmiarach. Oferta ekranów QLED jest bardzo zróżnicowana. W ramach telewizorów QLED znajdziemy ekran The Frame przypominający obraz, serię przystępną cenowo Q60, świetny uniwersalny i doskonale wyceniony model Q70, ekrany dla wymagających Q85, Q90 czy przełomowy ekran Q950 8K. Ceny zaczynają się od nieco ponad 2 tysięcy złotych. To właśnie sprawia, że telewizory QLED są dla każdego.

Jeden przewód w telewizorach OLED

Unikalne rozwiązania technologiczne ułatwiające podłączenie i aranżacje telewizora

Modele Q85, Q90 oraz Q950 korzystają z dwóch wyjątkowych na rynku rozwiązań – prawie niewidocznego pojedynczego przewodu oraz modułu One Connect. W tych telewizorach z tyłu nie znajdziemy, ani typowego przewodu zasilającego, ani też żadnych złącz HDMI i pozostałych. Jest miejsce jedynie na podłączenie jednego, bardzo smukłego przewodu, który jest też niemal przezroczysty. Dopiero na jego drugim końcu znajduej się moduł One Connect w którym jest zasilanie, pozostałe złącza. Przewód w zestawie ma 5 metrów długości, a istnieje opcja zakupu jeszcze dłuższego. Dzięki temu możemy powiesić telewizor zdala od pozostałych sprzętów, zupełnie inaczej zaaranżować przestrzeń w salonie. Uniknąć też żmudnego podpinania przewodów z tyłu za ekranem. Wszystko jest niezwykle estetyczne i praktyczne.

Telewizor samsung QLED

Tryb Ambient – telewizor niemal niewidoczny w salonie

Design telewizorów Samsung QLED to nie tylko pojedynczy przewód, czy eleganckie wykonanie, to także wyjątkowy tryb Ambient. Dzięki niemu kończymy z czarnymi plamami w salonie. Gdy nie korzystamy z telewizora, a wciąż jesteśmy w pomieszczeniu to możemy cieszyć się wybranym przez nas miłym dla oka motywem. Są one tak skonstruowane, aby pełniły funkcję ozdobną, będąc wygaszaczem ekranu nowej generacji. W dodatku dzięki dedykowanej aplikacji mobilnej i prostej konfiguracji możemy sprawić, że tryb Ambient będzie kolorystycznie zbliżony do ściany, na której wisi nasz telewizor. Efekt jest naprawdę ciekawy. Przez lata telewizor był zmorą dla projektantów wnętrz, teraz dzięki Samsungowi się to zmieniło. Wśród oferty ekranów QLED dodatkowo dostępny jest też The Frame, który już w pełni przypomina obraz i zawiera dostęp do tysięcy obrazów z najznamienitszych galerii sztuki i muzeów.

Pełna natężenie kolorów i liczne rozwiązania wpływające na jakość obrazu

100% Color Volume to unikalna cecha telewizorów QLED oznacza ona, że wszystkie kolory, które odzwierciedla telewizor mają jednakowe nasycenie niezależnie od poziomu jasności, w każdym punkcie telewizora. Oznacza to, że kolory są naturalne zarówno w ciemnych, jak i jasnych scenach. W telewizorach QLED zastosowano też wiele innych rozwiązań technologicznych, których zadaniem jest dostarczyć najlepszą jakość obrazu. Modele od Q70 wzwyż korzystają z zaawansowanego wielostrefowego podświetlania. Jasność efektu HDR może sięgać nawet 3000 nitów w przypadku ekranu Q950.

samsung quantum AI procesor

Telewizory QLED wykorzystują Sztuczną Inteligencję dla najlepszej jakości obrazu

Sztuczna Inteligencja jest już wśród nas. Mowa o specjalnych mechanizmach jak uczenie maszynowe czy głębokie uczenie. Korzysta z nich procesor obrazu, który przede wszystkim podnosi jakość obrazu z niższej rozdzielczości do wyższej. W telewizorach QLED nie brakuje też trybów inteligentnych, dzięki sensorom i procesorowi zarówno obraz, jak i dźwięk jest dostosowywany do bieżących warunków w pomieszczeniu. Wszystko w celu zapewnienia jak najlepszych doznań. Telewizory Samsung QLED to najbogatsza rodzina telewizorów klasy premium na rynku. Ekrany są bardzo różnorodne, a zarazem każdy telewizor QLED to gwarancja jakości w swojej klasie. Samsung dba o to, aby jakość przekładała się nie tylko na obraz, ale też design, czy funkcjonalność.

Warto zobaczyć również:

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  zuzannator
  3
  Tak wiemy! Jest waszystko... szkoda ze jakosci OLED tylko zabraklo :)
  • avatar
   szymcio30
   3
   QLED to tylko rozwinięcie TV z podświetleniem LED. Samsung QLED QE55Q90RAT za 8tys to kogoś kompletnie pogrzało. Za mniejszą cenę kupię lepszy i tańszy LG OLED55C9. Samsung odleciał;)
   • avatar
    teneo
    1
    Szkoda tylko kiepskiego czasu reakcji matrycy
    • avatar
     renholder1987
     1
     A jak wygląda sprawa backlight bleeding? Jeżeli podświetlenie na tym samym poziomie co w monitorach Qledowych "dla graczy" to porażka
     • avatar
      nędzny spamer
      0
      Strona dla przegrywów internetowych www.bit.ly/SzukamDziewczyny