Tunery TV

Testy tunerów TV: MSI Theater 550 Pro PCI Express

przeczytasz w 1 min.

Do naszej redakcji trafił po raz drugi tuner TV oparty na chipsecie ATi 550 Pro. Tym razem jest to produkt firmowany przez MSI. Do testów podeszliśmy 'ostrożnie', ponieważ poprzednik - PowerColor Thea

charakterystyka
 
Chipset TV
ATI Theatre 550 Pro
+ 16MB cache
- 12 bitowy dekoder,
- filtr grzebieniowy 3D,
- sprzętowa redukcja szumów 
- ATI Avivo
Funkcje tunera
tuner TV i radiowy, telegazeta,
PIP (obraz w obrazie),
przegląd kanałów
 
standardy stereo
stereo
 
nagrywanie
- kompresja sprzętowa: MPEG-2
 
wyjścia/wejścia
mini Din-8, antena TV i  FM
 
wyposażenie
- pilot i czujnik podczerwieni (do portu USB),
- antena TV-Radio,
- 8-pinowy wtyk-przejściówka do RCA-"chinch" (audio stereo + video, s-video)
 
oprogramowanie
- Cyberlink PowerCinema,
- Cyberlink DVD Solution: PowerDirector (video edycja), Media Show (slideshow), MusicMatch (ripper i odtwarzacz MP3), PowerBackup (program do backup'u, wersja trial), PowerDVD (programowy odtwarzacz DVD), PowerProducer (dvd authoring), Power2Go (program do nagrywania płyt), PowerDVD Copy (program umożliwiający proste kopiowanie płyt DVD, wersja trial)
wersja sterowników
TV Tuner Drivers - 8.17 
wersja oprogramowania
Cyberlink PowerCinema 4  

Do naszej redakcji trafił po raz drugi tuner TV oparty na chipsecie ATi 550 Pro. Tym razem jest to produkt firmowany przez MSI. Do testów podeszliśmy 'ostrożnie', ponieważ poprzednik - PowerColor Theater 550 PRO o tej samej konstrukcji - okazał się dobrym produktem, lecz nie do końca dopracowanym, co uniemożliwiło nam wystawienie ostatecznej oceny. W obecnym teście skupiliśmy się głównie na róznicach i poprawkach, jakie zostały wprowadzone do tego produktu, tak aby w ogóle dało się go używać.

Konstrukcja karty oraz parametry techniczne nie różnią się za wiele od tego, co testowaliśmy za pierwszym razem. Sama kość tunera TV nie jest już tak masywnie obudowana, a wejście antenowe FM  jest gwintowane. W komplecie znajduje się antena FM z końcówką wciskaną, którą o dziwo da się założyć na ten gwint.

W komplecie otrzymujemy również pilota zdalnego sterowania, czujnik, przejściówkę do podłączenia urządzeń zewnętrznych oraz komplet sterowników i oprogramowanie (Cyberlink PowerCinema, Cyberlink Power2Go oraz Cyberlink makeDVD).

Na uwagę zasługuje pilot, który w przeciwieństwie do tego od karty PowerColor, nareszcie jest taki, jaki być powinien. Wszystkie przyciski są na właściwym miejscu, pogrupowane, o różnych wielkościach, a najczęściej używane w zasięgu kciuka. W pierwszej chwili mieliśmy jednak wrażenie, że niektóre z nich niebawem wypadną, lub przestaną działać, ale na dłuższą metę całość okazała się solidną konstrukcją, mimo, iż na taką nie wygląda.