• benchmark.pl
  • Gry
  • World of Warcraft. Mocniejszy CPU? Więcej RAM? Czy lepsza grafa? Testujemy 60 konfiguracji
Gry

World of Warcraft. Mocniejszy CPU? Więcej RAM? Czy lepsza grafa? Testujemy 60 konfiguracji

przeczytasz w 1 min.

Blizzard zafundował mały upgrade swojego silnika graficznego. Wprowadzone w nowym dodatku ulepszenia spowodowały, że gra nabrała sporo życia i cieszy oko jeszcze bardziej. Rozpoczynając naszą przygodę

Wrath of the Lich King to kolejny dodatek do najpopularniejszego MMO na świecie. Tak jak poprzednio,  i tym razem czeka na nas mnóstwo questów, wiele malowniczych krain oraz niezliczone ilości potworów. Blizzard - twórca tej wspaniałej gry - zafundował nam oprócz tego wszystkiego mały upgrade swojego silnika graficznego. Nie jest to żadną tajemnicą, że właśnie wygląd tej gry to jej najsłabsza strona. "Bajkowa" i prosta grafika ma jednak swoich zwolenników i charakterystyczny dla całej sagi Warcrafta urok. Wprowadzone w nowym dodatku ulepszenia spowodowały, że gra nabrała sporo życia i cieszy oko jeszcze bardziej.


Rozpoczynając naszą przygodę na nowym kontynencie, od razu możemy zauważyć o ile bardziej szczegółowy zrobił się świat. Na sam początek łódź, którą wpływamy do nowej krainy jest bardziej zaawansowana niż ta, którą pływaliśmy po "the great sea". Podążając dalej, nowy "Inn" oraz bardziej dokładne modele postaci, itd. Ja osobiście najbardziej ucieszyłem się z dodania cieni, mała rzecz a cieczy oko (do pełni szczęścia brakuje co prawda przesiadki na zupełnie nowy engine, który obsługiwałby co najmniej w pełni dobrodziejstwa DX9 ale może doczekamy się tego w kolejnej produkcji Blizzarda).

Nie ma jednak róży bez kolców. Pomimo tego, że grafika jak na dzisiejsze czasy nie powala na kolana, nawet na mocniejszych maszynach zdarza się, że nie jesteśmy do końca zadowoleni z płynności z jaką jest wyświetlana.

Jaki więc komputer wystarczy nam, by cieszyć się grą, jakie podzespoły są najistotniejsze, jakie ustawienia pozwolą nam na uzyskanie jak najpłynniejszej rozgrywki? Między innymi na te pytania postaram się odpowiedzieć w poniższym tekstcie.

Nowy dodatek z pewnością już do granic możliwości wycisnął swój silnik graficzny, ustawienie opcji na "High" pozwala na uzyskanie naprawdę przyjemnego obrazu, różnica jest szczególnie widoczna przy konfrontacji z wersją "Low".

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login