Zalman MS800 Plus – obudowa na pierwszy rzut oka idealna
Obudowy

Zalman MS800 Plus – obudowa na pierwszy rzut oka idealna

przeczytasz w 1 min.

Zalman MS800 PLUS to obudowa na pierwszy rzut oka idealna. Czy bardziej szczegółowa analiza potwierdzi pierwsze wrażenie?

Ocena benchmark.pl
  • 4,5/5
Plusy

atrakcyjny wygląd, duże okno na lewej ściance, cztery porty USB (w tym dwa w wersji USB 3.0), 6-kanałowy regulator obrotów dla wentylatorów, dwa przepusty do wyprowadzenia układu chłodzenia cieczą, miejsce na karty rozszerzeń o długości do 340 mm, funkcjonalny wspornik, cztery wentylatory w komplecie, otwór na wiązkę EPS12V w tacce pod płytę główną, bogate wyposażenie – w tym przedłużacz EPS12V, filtry przeciwkurzowe na wlotach

Minusy

słaba jakość zastosowanych komponentów, różnokolorowe wiązki z panelu I/O, mało miejsca za tacką na płytę główną, głośna praca wentylatorów na maksymalnych obrotach, wysoka cena

Koreańska firma Zalman znana jest chyba każdemu entuzjaście sprzętu komputerowego. W jej ofercie dostępnych jest całkiem sporo podzespołów – począwszy od systemów chłodzenia, przez obudowy i zasilacze, a na kartach graficznych i dyskach SSD kończąc. Trzeba zatem przyznać, że wybór jest naprawdę spory i z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Nas zainteresowała obudowa MS800 w wersji Plus, a więc całkiem funkcjonalna i przewiewna konstrukcja, za którą nie trzeba zapłacić majątku – jej ceny w polskich sklepach zaczynają się bowiem od około 350 złotych. Dodatkowym atutem jest również charakterystyczny design, przez co niewątpliwie może ona znaleźć swoich zwolenników. Wydaje się więc, że jest to propozycja godna polecenia. Czy też tak jest w rzeczywistości, dowiecie się po przeczytaniu niniejszej recenzji.

ModelZalman MS800 Plus
TypMidi Tower
Wymiary (wys. x szer. x dł.)533 x 207 x 541 mm
KolorCzarny
MateriałyStal 0,8 mm, tworzywo sztuczne
Złącza na panelu I/O2x USB 3.0, 2x USB 2.0, 2x HD audio
Kompatybilne płyty głównemini-ITX, mATX, ATX
Miejsca na karty rozszerzeń7
Maksymalna długość kart rozszerzeń340 mm
Maksymalna wysokość chłodzenia CPU160 mm
Miejsce pod tacką na płytę główną5/25 mm
Zewnętrzne zatoki 5,25 cala7
Zewnętrzne zatoki 3,5 cala1 (konwertowalna z 5,25 cala)
Wewnętrzne zatoki 3,5 cala3
Wewnętrzne zatoki 2,5 cala3 (konwertowalne z 3,5 cala)
Fabrycznie zamontowane wentylatory92 mm – klatka na dyski twarde
92 mm – wspornik
120 mm LED – góra
120 mm – tył
Dodatkowe miejsce na wentylatory120/140 mm – góra
120 mm – dół
DodatkoweWspornik dla kart graficznych
Regulator obrotów dla sześciu wentylatorów
Akrylowe okno