Avatar użytkownika

Badas

data dołączenia:

Moje komentarze (278)

  • Avatar użytkownika Badas
   Badas
   To dopiero w iPhonie 9, jako kolejny "rewolucyjny wynalazek".
   • Avatar użytkownika Badas
    Badas
    1070 jest odrobinę mocniejsza od Titana X, natomiast można się spodziewać, że RX 480 przy swojej wydajności będzie konkurował dopiero z 1050/1060.
    Z z segmentu najmocniejszy kart AMD w tym roku wyleciało, walka będzie w średnich i słabych.
    • Avatar użytkownika Badas
     Badas
     @mobor
     Ściągnij jakiś program do monitorowania użycia dysku i sprawdź, czy jakiś program nie używa go w tle.
     Sam miałem kilka lat temu taki problem z firewallem od COMODO. Ciągle coś zapisywał na dysku i od razu to kasował, generując ok. 7GB zapisu na godzinę.
     • Avatar użytkownika Badas
      Badas
      Już od kilku lat takie numery robią, ale limity są zwykle na tyle duże, że większość ludzi w okresie gwarancyjnym ich nie wyczerpie.
      • Avatar użytkownika Badas
       Badas
       Tylko nie w Polsce.
       Wedle nV 1070 miał kosztować $379+podatek, a widać co się zrobiło.
       Nie zdziwię się, jak pierwsze rx480 będą w przedziale 1500-2000 zł.
       • Avatar użytkownika Badas
        Badas
        Gamoniu najpierw się zorientuj zanim coś napiszesz.
        W ofercie sklepów pojawiły się i referenty i autorskie.
        W komputroniku autorska 1070 od ASUSa kosztuje 2 549 zł, w innych sklepach wszystkie wersje po 2 299zł.
        Choć morele też pojechało, przy niektórych jest dopisek, że obniżono cenę z 2 999 zł.
        Ogólnie widać polskie standardy dojenia ile wlezie.
        • Avatar użytkownika Badas
         Badas
         Jeszcze nie pojawiły się w obrocie wszystkie wersje autorskie. Można założyć, że wersje ze standardowym taktowaniem mnogą być w zalecanej cenie, ale dopiero jak pierwsza partia zejdzie.
         Sam wstrzymam się z zakupem do lipca, może w międzyczasie AMD coś pokaże, albo rynek się nasyci pierwszą falą i ceny trochę zlecą.
         • Avatar użytkownika Badas
          Badas
          Referent 1080 jest o $150 wyższa od referenta 980, czylio już całkiem sporo, natomiast zalecana cena dla wersji autorskiej jest o $50 wyższa od referenta 980 czyli niecałe 10%.
          Jednak dokłada nam też słaba złotówka, w czasie premiery 980 dolar się kręcił w okolicach 3,7-3,8 zł, potem jeszcze staniał, teraz mamy przedział 3,9-4 zł i grozi przebiciem 4 zł.
          • Avatar użytkownika Badas
           Badas
           Pojedyncze 8-pin jest oryginalnie w referencie 1080.
           Natomiast dodatkowe złącza to już robota twórców autorskich wersji. Być może podkręconym wersją nie wystarcza już 1 złącze 8-pin, albo autorskie chłodzenie pożera za dużo energii by wystarczyło.
           Dobrze by było, jakby danie możliwość dostarczenia większej ilości energii miała na celu zwiększenie możliwości podkręcania.
           • Avatar użytkownika Badas
            Badas
            Ehm, przyda się tu chyba powtórka z dzielenia: 224/7=32. Tak więc cała pamięć będzie miała 32-bit na 1GB.
            Jak na mój gust ta szyna jest za wąska na taką ilość pamięci i pomimo podniesienia taktowania może ograniczać kartę, lepiej jakby dali 512-bit czyli 64-bit/1GB jak było w serii 9xx, plus podniesienie taktowania i mamy serię potworów.
            • Avatar użytkownika Badas
             Badas
             Wedle nV 1070 ma być wydajniejsza nieco od Titana X, więc z wydajnością nie powinno być problemu.
             Gorzej z ceną, kurs dolara+podatki i raczej niereferencyjnej poniżej 1800 bym się nie spodziewał, a wersje fabrycznie podrasowane(OC, lepsza sekcja zasilania, LC itd.) stawiałbym, że będą powyżej 2000.
             • Avatar użytkownika Badas
              Badas
              Od teraz? Możliwe, że podbili cenę referenta by nie robić konkurencji partnerom, a i tak trochę ich sprzedadzą fanom, kupującym karty tuż po premierze, zanim pojawią się pierwsze niezależne testy.
              Poza tym $599 to "cena sugerowana" niereferencyjnych, najpewniej w "podstawowej wersji" czyli te z fabryczny OC czy inną ilością vram na pewno będą droższe plus i cena podstawowej wersji może się różnić.
              • Avatar użytkownika Badas
               Badas
               Najpierw można się spodziewać przejściowo rozpowszechnienia telefonów z jackiem i USB-C, następnie ja bym się spodziewał albo 2xUSB-C albo 1xUSB-C i postawienie na ładowanie bezprzewodowe.
               Obecnie ładowanie bezprzewodowe staje się coraz powszechniejsze, więc wątpię by się ładowali w specjalne zmienianie konstrukcji dla dodatkowego portu, skoro mają gotowe rozwiązanie już dostępne.
               W końcu smartfon idealny wedle producentów, nie powinien mieć żadnych portów, by był jak najbardziej płaski, tylko wszystko załatwiać łącznością bezprzewodową.
               • Avatar użytkownika Badas
                Badas
                Niestety, to ma iść w kierunku nowego, uniwersalnego standardu audio. Czyli wraz z wyparciem jacka z komórek, jednocześnie USB-C miałoby go zastąpić w innym sprzęcie np. w komputerach czy wieżach ponieważ wszelkie głośniki, słuchawki itp. miałyby być na nowym złączu.
                Fakt, że wraz z postępem przydałoby się w końcu opracować nowy standard, ale oceniać to co teraz robią, będzie można dopiero jak wejdzie do powszechnego użytku.
                W końcu tak naprawdę jeszcze nikt nie wie, jak to konkretnie ma wyglądać, tylko się spekuluje. Jeśli okaże się dobre niech będzie, a jak chłam, to niech przepadnie w czeluściach piekielnych.
                • Avatar użytkownika Badas
                 Badas
                 Tutaj już mamy trzecią powszechnie dostępną generację mobilnego Windowsa. Choć podzespoły w tel. już są na poziomie porównywalnym do sprzętu z androidem, to jednak sam system nadal kuleje.