Komentarze

 • iPhone 7 nie będzie miał złącza słuchawkowego, szykowana jest przejściówka

  Ocena komentarza: 6
  To dopiero w iPhonie 9, jako kolejny "rewolucyjny wynalazek".

  29

 • Problemy z dostępnością kart GeForce GTX 1080 i GTX 1070 - kiedy sytuacja się unormuje?

  Ocena komentarza: 1
  1070 jest odrobinę mocniejsza od Titana X, natomiast można się spodziewać, że RX 480 przy swojej wydajności będzie konkurował dopiero z 1050/1060.
  Z z segmentu najmocniejszy kart AMD w tym roku wyleciało, walka będzie w średnich i słabych.

  61

 • Crucial w końcu wprowadza nośniki MX300 z kośćmi 3D NAND

  Ocena komentarza: 0
  @mobor
  Ściągnij jakiś program do monitorowania użycia dysku i sprawdź, czy jakiś program nie używa go w tle.
  Sam miałem kilka lat temu taki problem z firewallem od COMODO. Ciągle coś zapisywał na dysku i od razu to kasował, generując ok. 7GB zapisu na godzinę.

  29

 • Crucial w końcu wprowadza nośniki MX300 z kośćmi 3D NAND

  Ocena komentarza: 0
  Już od kilku lat takie numery robią, ale limity są zwykle na tyle duże, że większość ludzi w okresie gwarancyjnym ich nie wyczerpie.

  29

 • GeForce GTX 1070 - przegląd wersji autorskich

  Ocena komentarza: 0
  Tylko nie w Polsce.
  Wedle nV 1070 miał kosztować $379+podatek, a widać co się zrobiło.
  Nie zdziwię się, jak pierwsze rx480 będą w przedziale 1500-2000 zł.

  74

 • GeForce GTX 1070 - przegląd wersji autorskich

  Ocena komentarza: 1
  Gamoniu najpierw się zorientuj zanim coś napiszesz.
  W ofercie sklepów pojawiły się i referenty i autorskie.
  W komputroniku autorska 1070 od ASUSa kosztuje 2 549 zł, w innych sklepach wszystkie wersje po 2 299zł.
  Choć morele też pojechało, przy niektórych jest dopisek, że obniżono cenę z 2 999 zł.
  Ogólnie widać polskie standardy dojenia ile wlezie.

  74

 • GeForce GTX 1070 - przegląd wersji autorskich

  Ocena komentarza: 0
  Jeszcze nie pojawiły się w obrocie wszystkie wersje autorskie. Można założyć, że wersje ze standardowym taktowaniem mnogą być w zalecanej cenie, ale dopiero jak pierwsza partia zejdzie.
  Sam wstrzymam się z zakupem do lipca, może w międzyczasie AMD coś pokaże, albo rynek się nasyci pierwszą falą i ceny trochę zlecą.

  74

 • GeForce GTX 1080 - zestawienie wersji niereferencyjnych

  Ocena komentarza: 3
  Referent 1080 jest o $150 wyższa od referenta 980, czylio już całkiem sporo, natomiast zalecana cena dla wersji autorskiej jest o $50 wyższa od referenta 980 czyli niecałe 10%.
  Jednak dokłada nam też słaba złotówka, w czasie premiery 980 dolar się kręcił w okolicach 3,7-3,8 zł, potem jeszcze staniał, teraz mamy przedział 3,9-4 zł i grozi przebiciem 4 zł.

  53

 • GeForce GTX 1080 - zestawienie wersji niereferencyjnych

  Ocena komentarza: 0
  Pojedyncze 8-pin jest oryginalnie w referencie 1080.
  Natomiast dodatkowe złącza to już robota twórców autorskich wersji. Być może podkręconym wersją nie wystarcza już 1 złącze 8-pin, albo autorskie chłodzenie pożera za dużo energii by wystarczyło.
  Dobrze by było, jakby danie możliwość dostarczenia większej ilości energii miała na celu zwiększenie możliwości podkręcania.

  53

 • GeForce GTX 1070 - znamy specyfikację i ceny [AKT. - znamy też wydajność]

  Ocena komentarza: 1
  Ehm, przyda się tu chyba powtórka z dzielenia: 224/7=32. Tak więc cała pamięć będzie miała 32-bit na 1GB.
  Jak na mój gust ta szyna jest za wąska na taką ilość pamięci i pomimo podniesienia taktowania może ograniczać kartę, lepiej jakby dali 512-bit czyli 64-bit/1GB jak było w serii 9xx, plus podniesienie taktowania i mamy serię potworów.

  145

 • Nvidia GeForce GTX 1080 - wydajność pod lupą benchmark.pl

  Ocena komentarza: 5
  Wedle nV 1070 ma być wydajniejsza nieco od Titana X, więc z wydajnością nie powinno być problemu.
  Gorzej z ceną, kurs dolara+podatki i raczej niereferencyjnej poniżej 1800 bym się nie spodziewał, a wersje fabrycznie podrasowane(OC, lepsza sekcja zasilania, LC itd.) stawiałbym, że będą powyżej 2000.

  31

 • GeForce GTX 1080 - karta już w ofercie firmy Zotac

  Ocena komentarza: 3
  Od teraz? Możliwe, że podbili cenę referenta by nie robić konkurencji partnerom, a i tak trochę ich sprzedadzą fanom, kupującym karty tuż po premierze, zanim pojawią się pierwsze niezależne testy.
  Poza tym $599 to "cena sugerowana" niereferencyjnych, najpewniej w "podstawowej wersji" czyli te z fabryczny OC czy inną ilością vram na pewno będą droższe plus i cena podstawowej wersji może się różnić.

  49

 • Intel: USB-C zamiast mini jacków w słuchawkach

  Ocena komentarza: 0
  Najpierw można się spodziewać przejściowo rozpowszechnienia telefonów z jackiem i USB-C, następnie ja bym się spodziewał albo 2xUSB-C albo 1xUSB-C i postawienie na ładowanie bezprzewodowe.
  Obecnie ładowanie bezprzewodowe staje się coraz powszechniejsze, więc wątpię by się ładowali w specjalne zmienianie konstrukcji dla dodatkowego portu, skoro mają gotowe rozwiązanie już dostępne.
  W końcu smartfon idealny wedle producentów, nie powinien mieć żadnych portów, by był jak najbardziej płaski, tylko wszystko załatwiać łącznością bezprzewodową.

  37

 • Intel: USB-C zamiast mini jacków w słuchawkach

  Ocena komentarza: 0
  Niestety, to ma iść w kierunku nowego, uniwersalnego standardu audio. Czyli wraz z wyparciem jacka z komórek, jednocześnie USB-C miałoby go zastąpić w innym sprzęcie np. w komputerach czy wieżach ponieważ wszelkie głośniki, słuchawki itp. miałyby być na nowym złączu.
  Fakt, że wraz z postępem przydałoby się w końcu opracować nowy standard, ale oceniać to co teraz robią, będzie można dopiero jak wejdzie do powszechnego użytku.
  W końcu tak naprawdę jeszcze nikt nie wie, jak to konkretnie ma wyglądać, tylko się spekuluje. Jeśli okaże się dobre niech będzie, a jak chłam, to niech przepadnie w czeluściach piekielnych.

  37

 • Gorzej niż źle - tak wygląda sprzedaż smartfonów Lumia

  Ocena komentarza: 3
  Tutaj już mamy trzecią powszechnie dostępną generację mobilnego Windowsa. Choć podzespoły w tel. już są na poziomie porównywalnym do sprzętu z androidem, to jednak sam system nadal kuleje.

  41

 • TSMC: 10 nm litografia w tym roku, a 7 nm w pierwszym kwartale 2018

  Ocena komentarza: 1
  Za granicę dla krzemu uchodzi już 10nm, zejście niżej żeby się opłaciło wymaga zmiany materiału, choć w teorii i 7nm jeszcze na krzemie może być.
  Tutaj właśnie wchodzą prace nad grafenem, silicenem germankiem krzemu itd. Ze wszystkich tych materiałów już powstały działające prototypowe układy.
  Gemranek krzemuma o tyle ma przewagę nad innymi, że już jest wykorzystywany w produkcji elektroniki razem z czystym krzemem. Teraz chcą wykorzystać sam germanek krzemu bez dodatkowej warstwy krzemu.

  12

 • GOODRAM CX200 - tanie dyski w ulepszonym wydaniu

  Ocena komentarza: 0
  Dokładnie. Jak pamiętam testy CX100, kiedy się pojawił, to deklarowane zapis/odczyt dotyczyły tylko pustego dysku, po zapisaniu niewielkiej ilości danych, spadały one poniżej 100/100, a to już wynik gorszy od wielu HDD.
  Z resztą w tej firmie takie "produkty" z haczykiem to norma, zamiast stosunkiem jakości do ceny, próbują przyciągać klientów jedynie "konsumencki patriotyzmem".

  20

 • Randomizer - aplikacja losująca za milion złotych

  Ocena komentarza: 1
  O C4 to większość zamachowców może pomarzyć, handel nim jest zbyt dobrze kontrolowany i jest drogie, dla tego używają głównie materiałów domowej roboty.
  Poza tym kolor skóry nie ma nic do rzeczy, na liście najbardziej poszukiwanych terrorystów jest sporo "białasów", którym nagle odbiło i przyłączyli się do organizacji terrorystycznych i do oni należą do najbardziej bezwzględnych.

  22

 • Windows 10 na 270 mln urządzeń - będzie duża aktualizacja

  Ocena komentarza: 1
  Raczej w płatne dodatki i patche nie pójdą, ale jest inne źródło dochodu.
  Swego czasu była afera gdy wymiana karty graficznej czy ram powodowała unieważnienie licencji Win10. Choć to był błąd, wyszło wtedy, że licencja jest dosłownie na "jeden PC", a poprzez PC M$ rozumie płytę główną i procesor i to do nich licencja jest przypisana.
  Jeśli zmienimy jeden z tych elementów, wówczas nasz PC będzie traktowany jako nowy komputer i trzeba będzie wykupić nową licencję.
  Taka polityka daje im stałe źródło dochodu, gdyż postęp wymusza wymianę procesora i płyty głównej raz na kilka lat, a do tego będzie trzeba kupić nową licencję na Win10.
  Być może jeszcze jako alternatywę do jednorazowego wykupu, wprowadza abonament na "jedno stanowisko" i będzie można wymieniać części jak się chce.

  57

 • Tom Clancy's The Division - obsługa multi GPU kuleje

  Ocena komentarza: 0
  Prędzej multi GPU stanie się standardem tak powszechnym, że nikt nie będzie zwracał uwagi na jego obecność, a szok będzie wywoływał jego brak.

  16

 • Tom Clancy's The Division - obsługa multi GPU kuleje

  Ocena komentarza: 0
  Miała być możliwość, ale różnie bywa z różnymi modelami w końcu nikt ich nie projektował z myślą o takim rozwiązaniu.
  Również wiele będzie zależeć od gry/programu w którym chcemy to wykorzystać, nie wiadomo czy twórcy zaimplementują w nich to rozwiązanie odpowiednio.

  16

 • Sprawdzamy benchmark 3D G-Mark 2016 ... na zegarku

  Ocena komentarza: 0
  Oby założone na rękę :D

  9

 • Najlepszy komputer do gier za 3000 - 3500 złotych

  Ocena komentarza: 5
  Piszą o zestawie do gier, a przy nowszych grach bez 4/4 nie ma co podchodzić. Programy też coraz częściej wykorzystują wszystkie rdzenie.
  Choć nie musi to być I5 z obecnej generacji. Różnica do poprzedniej generacji jest niewielka, więc jak ktoś ma Haswella czy Brodwella to wymiana mu się nie opłaci, szczególnie jeśli może podkręcić.

  26

 • Microsoft dopiął swego i zakupił Xamarin - co to dla nas oznacza?

  Ocena komentarza: 1
  Mogą wydać darmową wersję little, która będzie dodawać "znak wodny" i kod generujący reklamy w gotowym produkcie. Akurat coś dla amatorów.
  Natomiast dla profesjonalistów nic się nie zmieni.

  5

 • Windows 10 podmienia domyślne programy na swoje - Microsoft: to błąd

  Ocena komentarza: 0
  Nie musi to być realny problem. Jeśli zrobili to najprostszą metodą: domyślny program - lista kompatybilnych podzespołów - gdy brak podzespołu na liście = podmiana.
  W takim wypadku, choć wszystko działa poprawnie, to jeśli nie wpisali danej części na listę, to się skończy podmianą.
  W końcu komputery to tylko przerośnięte kalkulatory, co im się poda to zrobią, a logicznego myślenia wymagać nie można.

  46

 • Windows 10 podmienia domyślne programy na swoje - Microsoft: to błąd

  Ocena komentarza: 3
  Wersja home melduje brak podmiany. Mam zainstalowaną tą aktualizację od 14.02 i zarówno domyślna przeglądarka jak i odtwarzacze do multimediów są te, które sam ustawiłem, a nie systemowe.
  Może to zależeć od szczęścia, a może od konfiguracji sprzętowej. Łatka ma rozwiązywać jakieś problemy z nieprawidłowościami, być może robi to właśnie poprzez podmianę domyślnych programów gdy wykryje jakiś "problem" np. jeśli ktoś ma procesor, albo płytę główną nie pasujące do ustalonego schematu.

  46

 • Wyświetlacze LCD: Polacy patentują nową technologię. Będzie przełom i miliardowe zyski?

  Ocena komentarza: 5
  Czuję, że skończy się jak z grafenem. Umiemy go wytwarzać, ale nie umiemy nic z niego zrobić. Tymczasem, koncerny, które pracują nad jego wykorzystaniem, same go sobie produkują własnymi metodami. Skończyło się utopieniem dziesiątek mln zł.
  Tutaj mamy nową metodę wytwarzania pojedynczego elementu, ale nie produkujemy nic co by go wykorzystywało.
  Tymczasem koncerny już opracowały elastyczne ekrany czyli już potrafią produkować bez indu, który ma uniemożliwiać ich tworzenie.
  Bardzo mało prawdopodobne, by zamieniły własne opatentowane technologie, na zewnętrzną metodę, na którą nie będą mieli wyłączności, ani możliwości samodzielnego jej rozwijania tylko dla własnych korzyści i jeszcze za to płaciły. Wedle tekstu plany zespołu zakładają powszechne użycie, czyli coś kompletnie przeciwnego.

  29

 • Aplikacja Facebook rozładuje Twoją baterię o 20% szybciej

  Ocena komentarza: 2
  Aplikacja, aplikacji nierówna, jak opisano w tekście, przy odinstalowaniu oryginalnej aplikacji FB i używaniu nieoficjalnej, żywotność baterii wzrosła o 20%.
  Czyli FB musiało zawalić optymalizację i ich aplikacja pożera niepotrzebnie sporo zasobów komórki.

  24

 • OCZ prezentuje dyski Trion 150 - następców ekonomicznej serii Trion 100

  Ocena komentarza: 1
  Dużą rolę odgrywa tutaj kontroler. W wielu dyskach opartych na TLC władowano przeprogramowane kontrolery od dwustanowych MLC, co po zapełnieniu dysku danymi gończy się spadkami prędkości do poziomu HDD.
  Tak jest np. w serii Goodram CX100, pusty-wyniki w benchmarkach ma bardzo dobre, po zapełnieniu, przeciętny i o połowę tańszy HDD go bije.
  Natomiast przy kontrolerze dedykowanym pod TLC, dyski niczym nie ustępują SLC czy MLC, poza trwałością.

  5

 • Apple znudził klientów, czy rynek się nasycił? Sprzedaż iPhone traci tempo

  Ocena komentarza: 2
  Android, iOS, WP to różne systemy, ale wszystkie mają spełniać dokładnie te same zadania, a sprzęt na którym są, konkuruje na tym samym rynku.

  27

 • JEDEC ogłasza specyfikację pamięci GDDR5X

  Ocena komentarza: 0
  Rozwój zawsze szedł 2 drogami. Pierwsze to ulepszanie tego co już znamy natomiast druga to opracowywanie całkiem nowych technologii.
  Gdyby tak jak ty chcesz skupić się tylko na tworzeniu nowego i nie rozwijać starego, to do dziś siedzielibyśmy na pierwszych pamięciach DDR czekając na wynalezienie HBM lub czegoś innego.

  8

 • Kaspersky ostrzega: Infekują przez ładowarkę, potrafią uruchomić mikrofon i kamerę twojego telefonu

  Ocena komentarza: 0
  Na podstawie nakazu czy jak to teraz zmienią, służby mogą mieć dane od operatora. Natomiast by zdobyć dane zapisane w komórce, musza się do niej włamać stosując te same metody co przestępcy.
  W końcu nie bez powodu CBA znalazło się na liście klientów HackingTeam.

  9

 • Samsung rozpoczyna masową produkcję pamięci HBM2

  Ocena komentarza: 0
  W tym roku będzie ciekawie, ale nie liczyłbym na całkowitą rewolucję na rynku. Ja wynika z przecieków tylko topowe karty mają "gwarantowaną" pamięć HBM/HBM2. Średnia i niższa półka w tym roku nadal ma polegać na GDDR5.
  Oczywiście to wszystko tylko nieoficjalne przecieki, więc dopiero wraz z premiera się okaże, czy HBM będzie dostatecznie dużo i będzie już dość tani by trafił też do tańszych kart.

  8

 • Windows 10 systematycznie w górę, ale do Windows 7 wciąż daleko

  Ocena komentarza: -2
  W kwestii prywatności to 7 i 8.1 po aktualizacjach "inwigilują" tak samo jak 10, za to bez aktualizacji jest mnóstwo dziur pozwalających "zaglądać" mniej jawnie. Tak czy siak, jak ktoś chce mieć zapewninoą prywatność pozostaje mu napisać własną dystrybucję linuxa i nigdy nie podłączać komputera do sieci, a najlepiej wcale nie włączać.

  77

 • TSMC zapowiada wdrożenie 5 nm litografii w 2020 roku

  Ocena komentarza: 1
  W teorii wszystko jest możliwe, w końcu nikt nie powiedział, że nie da się budować układów bezpośrednio układając cząstki subatomowe. Komputery kwarkowe to by była moc ;)
  Tylko jeszcze nie znamy metody na zrobienie tego.

  13

 • Polacy i porno w sieci

  Ocena komentarza: 0
  W świecie xxx to słowo ma nieco inne znaczenie, widać on zna tylko je.

  26

 • Polacy i porno w sieci

  Ocena komentarza: 0
  Pewnie się zdziwisz, ale jak wykazują badania większość "użytkowników" stron porno to... kobiety. W świecie wirtualnym równouprawnienie daleko zaszło, ale w realnym jak widać u ciebie po staremu.

  26

 • TSMC zapowiada wdrożenie 5 nm litografii w 2020 roku

  Ocena komentarza: 5
  Zależy na czym będą "drukować". Jeśli mnie pamięć nie myli to 10 nm to granica dla krzemu, by zejść niżej trzeba go zastąpić innym materiałem(Choć w teorii 7nm jeszcze dałoby radę zrobić). Obecnie pracuje się nad układami m. in. z grafenu, silicenu i germanku krzemu w 7 nm, a potem mają być i w 5 nm.
  Natomiast ostateczna, teoretyczna granica to ok. 0,5nm z bramkami na 1 atom. Dalej to już tylko komputery kwantowe, albo jeszcze coś innego wymyślą.

  13

 • Załącznik w e-mailu pozbawił prądu prawie milion ludzi na Ukrainie

  Ocena komentarza: 0
  To Ukraina.

  9

 • Nvidia Drive PX2 - samochodowy "superkomputer" ze sztuczną inteligencją

  Ocena komentarza: 2
  Kontrakty na produkcję pascala były podpisane jeszcze we wrześniu. Natomiast z tego co donosiły media, próbki gotowych układów trafiły do deweloperów w grudniu. najpewniej już teraz trwają ostatnie poprawki wersji niereferencyjnych, a same GPU już są masowo produkowane
  Tak z gdybania różnych ekspertów i przecieków wynika, że premiera będzie w 2 kwartale tego roku i NV zacznie mocnym uderzeniem jako pierwsze wypuszczając najmocniejsze układy z górnej półki, a potem dopiero będą się pojawiać słabsze.

  6

 • AMD ujawnia szczegóły o nowych Radeonach - technologia FinFET i architektura GCN Polaris

  Ocena komentarza: 0
  Mam sporą biblioteczkę filmów(ech i ciągle rośnie), które chcę skonwertować, dla tego przydałoby mi się wsparcie sprzętowe dla enkodera HEVC w karcie graficznej. Na samym procesorze to długo trwa, a wykorzystanie wsparcia z karty powinno przyśpieszyć robotę kilkukrotnie.
  Jednak podstawowym powodem zakupu nowej karty są gry, a w założeniu ma wystarczyć na 2-3 lata grania w przyzwoitej jakości obrazu, więc musi też być w miarę mocna.

  Będę polował na coś co spełnia obydwa warunki, a że nowe generacje maja też być znacznie bardziej wydajne na wat, to szykuje się dobry okres na rynku dla mnie.

  27

 • AMD ujawnia szczegóły o nowych Radeonach - technologia FinFET i architektura GCN Polaris

  Ocena komentarza: 2
  Ten rok szykuje się naprawdę gorący na rynku kart graficznych.
  AMD w przechodzi na nowy proces, do tego nowa architektura i wykorzystanie HBM/HBM2.
  Nvidia też przechodzi na nowy proces, nowa architektura i HBM2.
  Jeżeli z zapowiedzi producentów choć 20% sie sprawdzi to będzie ciężki wybór miedzy nimi.

  Mnie osobiści najbardziej będzie interesować karta z góry średniej półki ze sprzętowym wsparciem kodowania w HEVC.

  27

 • AMD ujawnia szczegóły o nowych Radeonach - technologia FinFET i architektura GCN Polaris

  Ocena komentarza: 1
  Tego nigdy nie można wykluczyć.
  Będzie kilka modeli kart, może się okazać, że producent nie przygotuje odpowiednich zapasów któregoś z nich, a wtedy będzie trzeba czekać kilka tygodni, zanim nie pojawi się więcej.
  Poza błędem szacunkowym, jest też kwestia uzysku, który zanim zoptymalizuje się proces produkcji konkretnego układu, może być mniejszy niż pierwotnie zakładano, co opóźni dostawy.
  Choć są tacy co twierdzą, że producenci czasem specjalnie ograniczają podaż najpopularniejszych modeli by móc wywindować cenę.

  27

 • KRRiT: opłata audiowizualna powinna wynieść 8 zł …od osoby

  Ocena komentarza: -1
  "Podpisałeś się rozumiem?"

  184

 • KRRiT: opłata audiowizualna powinna wynieść 8 zł …od osoby

  Ocena komentarza: 0
  Wiem, wiem, w twojej partii opis każdego działania bez dodatku peanów na cześć prezesa to "atak polityczny".
  Z takim tematami idź na jakiś portal partyjny, a ten jest przeznaczony przede wszystkim do dyskusji o świecie elektronicznym i sprawach z nim związanych.

  184

 • KRRiT: opłata audiowizualna powinna wynieść 8 zł …od osoby

  Ocena komentarza: -3
  Brygadzie kaczystów już dziękujemy.
  Wiem, że robicie pod siebie ze strachu przed Petru, ale jak chcesz wylewać swój jad, to rób to na jakimś portalu samouwielbienia PiSowców, a nie portalu IT.

  184

 • KRRiT: opłata audiowizualna powinna wynieść 8 zł …od osoby

  Ocena komentarza: 1
  Kurcze, co za zbiór propagandowego bełkotu. Już PiSlam nawet tutaj dotarł i smród roznosi.
  Jednak mnie to zbytnio nie martwi, przetrwaliśmy hitlerowców, przetrwaliśmy stalinowców to i kaczystów przetrwamy.
  Oby tylko nie skończyło się utratą państwa jak przy dwóch poprzednich.

  184

 • Nvidia szykuje GeForce GTX 960 Ti - odpowiedź na Radeona R9 380X?

  Ocena komentarza: 0
  Kwestia szczęścia, jakby twój kuzyn miał jedną z pierwszych kart Fury to byś się cieszył, że twoja tylko "szepcze".
  Każdemu producentowi, w każdym modelu zdarzają się feralne egzemplarze.

  46

 • Star Wars: Battlefront w 4K i 60 klatkach na sekundę?

  Ocena komentarza: 0
  W przeciwieństwie do 3D, na które nie było do końca pomysłu co zrobić, przy 4k mamy tylko problem z wydajnością sprzętu, która ciągle rośnie.
  Obecnie 4k do gier za bardzo sensu nie ma, ale za 2-3 lata, gdy pozostałe podzespoły nadgonią z wydajnością, a ceny monitorów i TV spadną, powinien być wysyp gier i filmów robionych specjalnie pod 4k i stanie się ono powoli standardem.
  Prawdopodobnie sam, jak będę wymieniać monitor za 1-2 lata to kupię już jakiś 4k, liczę, że do tego czasu zlecą z ceną do poziomu obecnych FHD(chyba, że kurs USD nas zajedzie, a już w przyszłym roku podobno można się spodziewać USD po 4,5 zł, albo i jeszcze gorzej)

  38

 • Google chce ograniczyć blokowanie reklam przez użytkowników

  Ocena komentarza: 0
  Nie promują sprzętu jednej firmy, ale też nie o wszystkich mówią równie uczciwie. Kwestia, który producent dał im lepszą ofertę.

  63