Komentarze

 • AMD prezentuje kartę Radeon VII - odpowiedź na GeForce RTX 2080

  Ocena komentarza: 4
  AMD to firma która ma bardzo mały budżet w porównaniu do Nvidii czy Intela. Czy tylko ja zauważyłem że bardzo naciskali podczas konferencji na słowo "Content Creators" przed prezentacją GPU? Słyszałem też że 70% budżetu przeznaczonego na GPU poszło na architekturę Navi a tylko 30% na Vega 2. Dlatego sądzę że AMD jak narazie się poddało w rywalizacji z Nvidią w sektorze GPU dla graczy. Według przecieków Navi ma być okrojonym chipem pod gry, tak jak Nvidia zrobiła z Maxwellem i Pascalem zapewniając automatycznie teoretyczne wyższe zegary z racji mniejszej ilości jednostek. AMD nie może sobie pozwolić na porażkę Navi bo ta prawdopodobnie znajdzie się w PS5 i Xbox Two. Radeon VII miał by dużo sensu dla graczy gdyby był z 8 - 12 GB GDDR5 zamiast 16 GB HBM2 co astronomicznie podniosło jego cenę... Ale mimo wszystko nadal ma sens dla właśnie wcześniej wpomnianych "Content Creators"... AMD to firma która żeby przetrwać musi ciąć koszty, a więc postanowili wydać grafikę dla "Content Creators" którą na siłę da się podciągnąć do gier i postawić wszystko na jedną kartę tak jak zrobili to z Ryzenem i nie inwestowaniem w FX'y do czasu premiery Ryzenów. Jak narazie zostanę na moim GTX 980, ale bądźmy dobrej myśli :)

  87

 • Procesory AMD Ryzen osiągną 5 GHz na powietrzu? [AKT.]

  Ocena komentarza: 4
  Odpowiedziałem na jeden twój komentarz, ale dopiero teraz zauważyłem że to chyba bez sensu. Przepraszam że to powiem, ale niestety masz chyba coś z głową. Polecam udać się do psychiatry dla własnego dobra.

  87

 • Procesory AMD Ryzen osiągną 5 GHz na powietrzu? [AKT.]

  Ocena komentarza: 3
  Co ty za bzdury opowiadasz? To jakaś święta wojna przeciwko AMD z twojej strony czy jak? Nie da się czytać twoich głupot... Po co wprowadzać ludzi w błąd, aż tak zaślepiony jesteś?

  "powtarzasz po innych a sam nie sprawdziłeś ;)"

  A ty sprawdziłeś? Zdajesz sobie sprawę że Athlon 3200+ ma taktowanie 2.2 GHz a nie 3.2 GHz? @cinoski ma rację. Takie było kiedyś oznaczenie procesorów AMD, bo miały podobną wydajność przy prawie 1 GHz różnicy z Pentium 4. Wszystko się zgadza skoro rywalizuje i nie znacznie przegrywa z Pentium 4 3,06 GHz. Ciekawe jakie miał by wyniki zegar w zegar z Athlonem 3200+ na 2.2 GHz kiedy mając prawie 1 GHz niżej jest słabszy od Pentium 4 3,06 GHz o ~7%?

  87

 • Premiera AMD Radeon RX 470 - Polaris w tańszym wydaniu

  Ocena komentarza: 0
  No i teraz mam dylemat co wybrać za cenę 1200 zł... Sapphire RX 480 4GB NITRO czy Sapphire RX 470 8GB NITRO...

  46

 • Procesory AMD Zen poważną konkurencją dla modeli Intel Kaby Lake?

  Ocena komentarza: 0
  Co tu robisz troll'u? Nie mów że potrafisz przewidzieć wydajność zen bazująć na fx'ach przecież to absurd. Ale masz w pewnym sensie rację: "seria fx juz wystarczajaca pokazala w testach ile te cpu sa warte." Masz rację TE cpu czyli FX nie były najlepsze.

  24