Avatar użytkownika

data dołączenia:

Moje komentarze (1)

  • Avatar użytkownika Dyskovsky
   Dyskovsky
   Z Linuxa korzystam na co dzień i bardzo polecam
   * prosta instalacja, nie gnębi cały czas aktualizacjami i nie pyta 1000 razy żeby aktywować jakieś głupie funkcje
   * jest darmowy
   * jeśli chodzi o programowanie, w większości przypadków miażdży windowsa (nawet kolega z branży embedded korzysta w pracy), niestety jednym z wyjątków jest gamedev, taki unity editor działa po prostu żałośnie
   * drukarki nie podłączałem, z tego co wiem instalacja może być czasem skomplikowana, ale później działa jak trzeba
   * gierki - dla niedzielnego gracza wystarczająco, (ciekawostka: pad logitech działa bez problemu po wyjęciu z pudełka, na windzie konieczne było rozwiązanie paru problemów ze sterownikami), na APU Ryzen 2400g spokojnie można pograć w dead island, rożne dirty, F1 20XX, Shadow Warior, Tomb Raider, jakieś Total wary. Wiele gier działa bez problemu przez steam play np. max payne, worm revolution, kangurek kao :D
   * z urządzeniami zewnętrznymi typu wcześniej wspomniany pad, bluetooth, karta wi-fi dużo mniej problemów niż na windzie.
   * największa wada? Brak wsparcia niektórych producentów. Kupiłem 2 lata temu laptopa HP bez systemu i do tej pory nie ma oficjalnych sterowników do karty wi-fi.
   * ogólnie w kwestii domowych zastosowań nie ma problemu z softem, nawet takiego Gimpa przecież większość nie umie nawet w pełni wykorzystać.