Avatar użytkownika Wojtek

Genox

data dołączenia:

Moje komentarze (10)

  • Avatar użytkownika Genox
   Genox
   adobi a nie adołb !!!
   http://pl.forvo.com/word/adobe/

   załamuje mnie ta pycha i brak osłuchania ... to nazwa własna i twórcy marki wiedzą jak się ją wymawia ...
   -2
   • Avatar użytkownika Genox
    Genox
    Dźwięk to moja wina i ... Bardzo przepraszam. Nad uśmiechem też pracujemy. Trzeba znaleźć konsensus pomiędzy profesjonalizmem i wyluzowaniem ...
    • Avatar użytkownika Genox
     Genox
     Nie rozumiem dlaczego redakcja porównuje zawsze ceny "netto" w USA z cenami brutto w Polsce. W USA doliczany jest kazdorazowo do ceny podatek stanowy, który waha się pomiędzy 6-10% (zwykle bliższy jest tym 10%). W Polsce mamy 22% VAT (za chwilę 23%), więc ceny muszą być wyższe, bo 22% ceny zabiera nasze kochane państwo. W rzeczywistości w USA tablet za 500 USD kosztuje w rzeczyistości (np. w Nowym Jorku) 550 USD, co przy kursie 3,0 daje kwotę 1650 zł. W Polsce iPad kosztuje 1638 zł + VAT, czyli dokładnie tyle samo !
     PS. VAT to europejski wymysł i .. nic na to nie poradzimy. Pamiętajmy, że powszechne jest posiadanie firmy, więc odliczenie sobie VAT i wrzucenie w koszty realnie obniża te ceny.
     • Avatar użytkownika Genox
      Genox
      widziałem go na żywo w czerwcu w Monte Carlo na konferencji Intela. Wygląda rzeczywiście dziwnie, ale całkiem stylowo. Odpalony był 3D Mark i naprawdę chodziło to płynnie.
      Jednak jeszcze większe wrażenie zrobił na mnie notek Acera, który miał 16 GB RAM i był dedykowana do edycji filmów.
      • Avatar użytkownika Genox
       Genox
       Adobe Photoshop Elements jest naprawdę dobry. MA proste i świetne działające narzedzia retuszu (rysy, kurz, czy choćby niedoskonałości cery - teściowej można w mig wygładzić zmarszczki, albo uwydatnić :). Panoramy również robi rewelacyjne i nie trzeba na to poświęcać więcej niż 2-3 min. czasu (wskazuje się zdjęcia, soft robi wszystko automatycznie i powstaje świetna panorama). Podstawową wadą tej wersji jest brak zaawansowanego wsparcia masek, co jest niezwykle istotne dla wszystkich, którzy komponują zdjęcia choćby z kilku innych (kolaże).
       • Avatar użytkownika Genox
        Genox
        W komplecie są przejściówki DisplayPort -> DVI, DisplayPort -> D-sub oraz karta sieciowa ethernet na USB. W praktyce rzadko "w drodze" kopiuje się duże ilości danych, a "stajonarnie" można podłączyć sieciówkę i polecieć po ethernecie. Sama karta wygląda jak przejściówka - jest mała.
        • Avatar użytkownika Genox
         Genox
         Notebook jest naprawdę rewelacyjny. Jest cieniutki, sprawia wrażenie bardzo solidnego. Niewątpliwie wzorowano się na Mac'u, podobnie ma podświetlenia - np. wtyczki od zasilania. Zasilacz jest mały, płaski, lekki. Wrażenie pracy jest bardzo dobre - jest szybki i idealnie cichy (nie wiem czy ma tylko chłodzenie pasywne ? dysk, wiadomo SSD jest bezgłośny z definicji). Na kolanach dobrze leży, sabilnie. Można go też trzymać jedną ręką (za ekran pod klawiaturą) i stabilnie i spokojnie sobie klepać. Ekran jest bardzo jasny, kontrasowy, dobre kąty widzenia. Zdjęcia Adamo XPS nie oddają w pełni "personal touch" !
         • Avatar użytkownika Genox
          Genox
          sprawa zgłoszona, powinna być jeszcze dzisiaj ok
          • Avatar użytkownika Genox
           Genox
           ewentualnie ta rozdz. to 1920 x 1080 :)
           w nowym modelu będzie także normalna matryca 1280 x 800 (nowością jest przede wszystkich szybsza karta graficzna Radeon 4570, prawie tak samo jak całkiem hi-endowy, jak na notki, model Radeon 3650)
           • Avatar użytkownika Genox
            Genox
            Jeszcze w zeszłym roku i na początku tego mnóstwo osób kupowało GeForce 8800GTS, 8800GTS-512 i 8800GT. Zignorowanie tego wydaje się być nieeleganckie. Oczywiście rozumiem cele - sprawdzamy co trzeba TERAZ kupić za sprzęt, żeby pograć w tę grę komfortowo. Jednak pewnie wiele osób się zastanawia - czy kupić tę grę, jeżeli mam taki a nie inny sprzęt.