Komentarze

 • Czy telewizory są jakościowo coraz gorsze?

  Ocena komentarza: 0
  W Samsungu to nie żadne "przepalenia" - po prostu wada spasowania ekranu z obudową w konkretnym egzemplarzu - jeśli obudowa zbyt mocno dociska ekran wzdłuż krawędzi to mamy taki efekt.

  38

 • Mass Effect: Andromeda – powroty bywają trudne

  Ocena komentarza: 0
  Pokonałeś Reaperów na Cytadeli? Walczyłeś z Cerberusem na Omedze? Teraz walcz z fatalnymi animacjami, nudnymi i powtarzalnymi zadaniami oraz fabułą rodem z sagi "Zmierzch"! Mass Effect: Gimby w kosmosie!!!

  21

 • Nowości w ofercie firmy Lexar - pendrive JumpDrive C20 i JumpDrive V20

  Ocena komentarza: 0
  W przypadku urządzenia mamy ogół cech czy funkcji składających się to w jaki sposób urządzenie może być wykorzystywany czyli na funkcjonalność tego urządzenia. Jedną. Więc nie "pierwsza funkcjonalność", "druga funkcjonalność", "trzecia funkcjonalność" tylko "pierwsza funkcja", "druga funkcja", "trzecia funkcja".

  Szanuj czytelników, nie pisz jak burak.

  3

 • Acer Spin: nowa seria konwertowalnych laptopów

  Ocena komentarza: 1
  Masz plusa za te wpisy. Oczywiście autor powinien dołożyć starań aby błędów nie było, ale solidna redakcja zatrudnia korektę (lub posługując się terminologią wprost z Mordoru na Domaniewskiej - proof reading), który poprawia to, co umknęło autorowi tekstu... Ale najwyraźniej nie benchmark.pl - bo Ci wolą wydawać kasę na bzdurne recenzje garnków, filmiki o suszarkach do włosów i opisy samochodów... o_O

  7

 • Sapkowski nieładnie o graczach - echa wypowiedzi nie ustają

  Ocena komentarza: 2
  Żeby się nie zasapkał... Janusze literatury...

  55

 • BMW 335d xDrive – BenchMarkowaWyścigówka

  Ocena komentarza: 2
  Serio? Dział Motoryzacja? O polityce też zaczniecie pisać? Może jeszcze dział "dzieci"?

  20

 • Kamerka sferyczna Goclever Extreme 360 - czy warto?

  Ocena komentarza: 1
  Od tygodnia testuję kamerę Ricoh Theta S. Wydaje mi się, że dla 'geeka' lepszym gadżetem będzie po prostu dobra kamera sportowa - szczególnie jeśli chodzi o kręcenie filmów (większość tych kamer 360 nagrywa materiał wideo w rozdzielczości Full HD - to stanowczo za mało by uzyskać przyzwoitej jakości film sferyczny). Rozdzielczość zdjęć też nie zachwyca. Do czego więc te kamery się nadają? Street View i wykorzystanie w biznesie (np. prezentacja wnętrz na wynajem, postępów z realizacji inwestycji, wirtualne wycieczki po budynkach) - do tego nadają się znakomicie.

  2

 • Symulator Zegara - luźna gra ląduje na Steamie

  Ocena komentarza: 0
  To już było...

  Presswurst 3D: https://www.youtube.com/watch?v=JK1s7kNvFXw

  No ale gimby nie znajo...

  7

 • Rejestr Niedozwolonych Stron w planach rządu RP

  Ocena komentarza: 1
  Co następne? Strony opozycyjnych partii i ruchów społecznych działających niezgodnie z wizją jarkacza?

  37

 • GeForce GTX 1070 - znamy specyfikację i ceny [AKT. - znamy też wydajność]

  Ocena komentarza: 0
  #bekazradeona :]

  145

 • Fanowska nostalgia nie ma znaczenia dla Blizzarda i Nintendo

  Ocena komentarza: 1
  No bo faktycznie nie ma żadnych gier, dodatków do gier (czy oprogramowania jako takiego w ogóle), których autorzy pracują nad nimi przez parę lat, a potem udostępniają innym bezpłatnie...

  63

 • Linkowanie do pirackich treści jest OK

  Ocena komentarza: 2
  Z drugiej strony w prawie karnym i prawie wykroczeń istnieje pojęcie pomocnictwa, pod które dość łatwo "podawanie dalej" linku do spiraconego zasobu można podciągnąć...

  17

 • Corsair Strafe RGB – mechanik pod pełnymi żaglami

  Ocena komentarza: 1
  Klawiatura jest dostępna w dwóch różnych wersjach (odpowiednio - kod producenta CH-9000121-NA to Ameryka Północna i CH-9000121-EU - UE).
  Obie wersje dostępne są w dystrybucji i nie ma problemu z ich zakupem (osobiście posiadam właśnie wersję NA). Co więcej wersja NA jest lepiej dostępna (widzę, że jest ich więcej w hurtowniach) i jest kilkadziesiąt złotych tańsza. Podejrzewam, że benchmark do testów otrzymał wersję EU ponieważ zwyczajnie one gorzej się sprzedają (lub nie sprzedają się wcale) stąd ta wersja znalazła się na fotkach) :)

  Jeśli chodzi o USB 3.0 - jeśli podłączasz przez USB 2.0 to musisz wykorzystywać 2 porty. Jeśli USB 3.0 - wystarczy jeden port. Chodzi o wydajność zasilania (podświetlenie swoje ciągnie). Transmisja danych odbywa się oczywiście po USB 2.0, jak też wbudowany w klawiaturę port USB jest w wersji 2.0.

  16

 • Corsair Strafe RGB – mechanik pod pełnymi żaglami

  Ocena komentarza: 0
  Tak jak napisałem Red. Wcześniej używałem leciwej klawiatury BTC 5201 (moje ulubione od wielu lat), ale porównywałem ją też z nowszą OEMową Della i Logitechem K120.
  Oczywiście piszę o wykorzystywaniu w grach gdzie wciska się klawisze w specyficzny sposób. Natomiast podczas pisania, jeśli ktoś wali w klawisze jak w starej maszynie to wtedy oczywiście mechanizm klawiatury brzmi bardziej donośnie.

  16

 • Corsair Strafe RGB – mechanik pod pełnymi żaglami

  Ocena komentarza: 1
  Korzystam z tej klawiatury od jakichś dwóch miesięcy (wersja z klawiszami "red"). Nie jest głośniejsza od typowej klawiatury membranowej, a komfort grania na klawiaturze mechanicznej jest nie do przecenienia. Nie zgodzę się z tym, że oprogramowanie jest niewygodne - po prostu trzeba się do jego filozofii przyzwyczaić, a w momencie gdy dodatkowo ma się jeszcze myszkę i słuchawki gamingowe od Corsaira to staje się jasne czym kierował się producent projektując interfejs.

  To do czego osobiście bym się najbardziej przyczepił to bardzo gruby i bardzo sztywny kabel - to jest poważna wada. Irytujący jest też dźwięk "ping" sprężynki niektórych przycisków (na mojej klawiaturze to 2 lub 3 przyciski, niestety dość często używane) - ale to przypadłość większości klawiatur mechanicznych, że takie przyciski się trafiają.

  Podświetlenie jest bez zarzutu, ale nie ukrywajmy - RGB to mało przydatny bajer... W zasadzie jedyne zastosowanie jakie znalazłem dla kolorowego podświetlenia to poprawienie 'imersji' w grach (np. w Elite Dangerous skonfigurowałem sobie klawiaturę tak, że kolorystycznie odpowiada kokpitowi w grze).

  16

 • Razer BlackWidow X - mechaniczna perełka w tańszej wersji

  Ocena komentarza: 1
  A wiesz, że są klawiatury mechaniczne, które są cichsze od membranówek? Nie? To się nie wypowiadaj :)

  49

 • Razer BlackWidow X - mechaniczna perełka w tańszej wersji

  Ocena komentarza: 0
  Niby tak/niby nie - niby nie bo generalnie klawiatura mechaniczna to komfort grania i korzystania, możliwość programownaia makr, port USB na klawiaturze, niska latencja itd. to też wszystko funkcje bardzo przydatne przy hardkorowym graniu... a niby tak bo wszystkie świecidełka, programowanie podświetlenie RGB... no cóż... to nie jest nic innego niż ozdoby, które znudzą się po miesiącu korzystania i chyba jedynie najwięksi casual playerzy mogą z nich faktycznie skorzystać (w celu ułatwienia sobie życia - podświetlenie przycisków różnymi kolorami, aby pamiętać klawiszologię) bo cała reszta i tak będzie patrzeć na monitor podczas grania, a nie w klawiaturę ;) a ceny wynikają w znacznej części z tego, że płacisz za markę i prestiż.

  49

 • Razer BlackWidow X - mechaniczna perełka w tańszej wersji

  Ocena komentarza: 10
  Wróć do szkoły. Podstawowej. Naucz się mnożyć. 190 euro to około 810 zł przy dzisiejszym kursie. Obie klawiatury są tej samej klasy i pozycjonowane w tym samym segmencie rynku... a teraz porównaj ceny... Człowieku.

  49

 • Microsoft Xbox Elite – luksus dla mas

  Ocena komentarza: 0
  OK, dzięki za info... czyli nie dla mnie (cierpię z tego powodu strasznie, byłbym nawet w stanie dopłacić Microsoftowi za odpowiedniego dongla, żeby mieć bezprzewodowego pada - a może coś takiego istnieje?) :(

  19

 • Razer BlackWidow X - mechaniczna perełka w tańszej wersji

  Ocena komentarza: 9
  I znowu Razer ze swoimi chorymi cenami... Trzeba chyba mieć nierówno, żeby wydać 190 euro na Blackwidow X Chroma, kiedy za niecałe 650 zł można kupić genialnego Corsaira Strafe RGB.

  49

 • Microsoft Xbox Elite – luksus dla mas

  Ocena komentarza: 0
  Nie doczytałem w artykule, czy pad pod Windows działa jako bezprzewodowy? Niestety wcześniejsze pady XBoxowe nawet te bezprzewodowe w przypadku peceta wymagały podłączenia kablem, co powstrzymywało mnie przed ich zakupem.

  Według mnie pady od XBoxa są najlepsze z tych, które miałem w rękach a było ich trochę.

  Oczywiście w przypadku gier FPS czy 'typu GTA' są na PC bezużyteczne, jednak do bardziej zaawansowanych samochodówek dla mnie to podstawowy kontroler (nie mam miejsca na kierownicę itp.)

  Cena faktycznie wysoka, ale Microsoftowe pady są doskonałe, a tutaj dodatkowo jest sporo możliwości dostosowania do własnych potrzeb...

  19

 • Razer Wildcat – pad w sam raz do kabury

  Ocena komentarza: 12
  Produkty Razer mają niski stosunek jakości do ceny. Przereklamowane i za drogie.

  17

 • Jeśli FBI wygra, inżynierowie Apple odejdą z firmy

  Ocena komentarza: 1
  Nie ma ludzi niezastąpionych. Apple jest firmą komercyjną i nie ma się co łudzić, że jeśli w grę zaczną wchodzić pieniądze to po prostu zatrudni osoby, które zrobią to za inżynierów, którzy odeszli...

  23