Avatar użytkownika Przemysław

PJSPP

data dołączenia:

Moje komentarze (221)

  • Avatar użytkownika PJSPP
   PJSPP
   @szczupak90
   Ja w pracy. W domu jednak dalej firefox.
   • Avatar użytkownika PJSPP
    PJSPP
    miało być oczywiście: zależność natężenia i napięcia dla prądu zmiennego.
    • Avatar użytkownika PJSPP
     PJSPP
     Ogólnie dobra recenzja - plus oczywiście. Jedno małe (duże?) ale: impedancja to nie opór (samo określenie "opór" zwykle oznacza "rezystancję"). Impedancja to zależność prądu i napięcia dla prądu zmiennego (opór/rezystancja - dla stałego). Jak zmierzysz rezystancję głośników to będzie inna, niż ich impedancja. Dokładniej: impedancja to wielkość zespolona. Jej część rzeczywista to rezystancja (opór czynny), a urojona to reaktancja (opór bierny). Więcej informacji można znaleźć np. w wikipedii. I tak np. gdyby głośnik działał w oparciu o idealną cewkę (głośnik magnetoelektryczny) to rezystancja wynosiłaby zero, a reaktancja ileś tam, czyli impedancja też tyle.
     • Avatar użytkownika PJSPP
      PJSPP
      Pierwszy akapit to 3 zdania o tym samym. Trochę nie za ciekawie jak na początek. Potem już tylko gorzej stylistycznie:
      "Na pierwszy rzut oka NATEC GENESIS RX55 rzuca się"
      "w kolorze szarego matu" - lepiej "matowa szarość"
      "producent wyposażył klawiaturę w 8 dowolnie programowalnych przycisków" - a na zdjęciu jest siedem (I - VII)
      "oraz 3 nieprogramowalne zostały umiejscowione po obu stronach klawiatury" - czyli po 1,5 na stronę?
      "Jedynie do czego można się przyczepić w układzie klawiszy jest zbyt wąski enter." - raczej "Jedyne[...] klawiszy to wąski enter"
      "Oprogramowanie można ściągnąć lub zainstalować z płyty" - po co ściągać z płyty?
      "Grając na tej klawiaturze w Battlefield 3 mogłem szybciej reagować na nagłe zwroty akcji czy niespodziewane ataki przeciwnika w porównaniu z moim Geniusem." - znaczy się klawiatura polepszyła ci refleks i spostrzegawczość? Chyba powinno być: "dzięki tej klawiaturze postaci w grze szybciej reagowały ..." a jeszcze lepiej "czas reakcji na naciśnięcie klawisza jest szybszy niż..."
      To tylko część tego co źle napisane. Część podał już wilkołak22. Czytając recenzję miałem wrażenie, że powtarzasz całe partie zwrotów/słów. Co do merytorycznej zawartości to niby wszystko jest ale jakby nie było (nie wiem jak to inaczej ująć). Plusa nie mogę dać, ale z minusem też się powstrzymam.

      • Avatar użytkownika PJSPP
       PJSPP
       Np. czy głośniej zaczyna chodzić, mocniej się grzeje itp. Ale skoro nie ma różnicy to ok.
       Kiedyś miałem do czynienia z podkładką chłodzącą, która po ponad 2h ciągłej pracy wchodziła w drgania od wentylatora, bo coś się chyba przegrzewało w łożyskach wentylatora. Stąd też moja "ciekawość".
       • Avatar użytkownika PJSPP
        PJSPP
        Dla mnie prawie wystarczająca minirecenzja. Co jeszcze chciałbym się dowiedzieć, to jak zachowuje się wentylatorek i podkładka po kilku godzinach ciągłej pracy oraz o ile krócej działa laptop (praca na baterii) z podłączoną podkładką (domyślam się, że zasila się z portu USB laptopa).
        • Avatar użytkownika PJSPP
         PJSPP
         Jak dla mnie mało treściwa ta minirecenzja. Niby testy zrobiłeś, ale brak konkretnych wniosków. Niby chcesz coś przekazać: "co wiąże się konsekwencjami. Ale o tym w dalszej części testu.", ale tego nie robisz. W dalszej części nie było nic o tych konsekwencjach.
         Nie wiem, czym to jest podyktowane, ale starannie unikasz używania przecinków.
         Przyjrzyj się np. tym minirecenzjom i wyciągnij wnioski czego brak w twojej:
         http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/test-pieciu-myszy-z-czujnikami-laserowymi-avago-adns-9500-i-adns-9800.html
         http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/gigabyte-krypton-logitech-g600-test.html

         Jako, że to twoja pierwsza "twórczość" wstrzymam się z oceną.
         • Avatar użytkownika PJSPP
          PJSPP
          W plusach podajesz symetryczną budowę, a na początku recenzji piszesz, że wyróżnia się na tle innych symetrycznych.
          "jest wygodna ale kleji sie do dłoni" - pomijam błędy w tym zdaniu, ale według mnie, jeśli się klei do dłoni to już nie jest wygodna.
          "Jest to najzwyklejsza mysz dlatego nie zrobiłem testów sytntetycznych, używałem jej głównie do pracy z dokumentami oraz surfowania po internecie" - po kiego grzyba zatem brałeś ją do testów, skoro ich nie zrobiłeś?
          A na koniec kwestia akapitów: wstawiasz ENTER w miejscach, gdzie nie powinien być, przez co dziwnie "połamane" są. Czytanie było uciążliwe. Ode mnie minus.
          Jeśli masz w planach kolejne minirecenzje, to przyłóż się bardziej.
          • Avatar użytkownika PJSPP
           PJSPP
           Kolejna słaba recenzja. Nie wiem tylko co jest tego przyczyną: brak koncepcji na minirecenzję, niechlujstwo, lenistwo czy coś innego jeszcze.
           Widać, że nie czytasz tego co piszesz. To, że literówki się przemkną to jest normalne (o ile nie jest ich za dużo), ale powtarzające się w jednym zdaniu frazy? Przykład:
           "(...) najzwyklejszą mysz(...)jest zwykłą myszką przeznaczoną do prac biurowych(...)myszki przeznaczone do prac biurowych wyglądają jak symetryczna bryła z 2 przyciskami i rolką."
           Pomijając już kwestie składu, doboru słów to widać też, że nie za bardzo wiesz o czym piszesz. Z moich doświadczeń wynika, że większość myszy biurowych to nie symetryczne bryły, ale zróżnicowane "obłe" kształty". To, że czujnik jest optyczny nie oznacza od razu lasera, a to, że oświetlił pokój wskazuje na LED.
           "Testowałem myszke" - testowałeś czy tylko używałeś? Brak testów czułości, dokładności to duży minus. Dlaczego przed napisaniem (a w ogóle wzięciem do testów sprzętu) nie poczytasz innych minirecenzji,testów? Wiedziałbyś jak podejść do tematu i na co zwrócić uwagę.
           Nie używaj też zwrotów, które nie koniecznie przekażą to co sobie umyśliłeś (zakładam, że wiesz co znaczą użyte przez ciebie słowa):
           "wykonana została w technologii optycznej" - czyli stworzona światłem?
           "o optymalnej długości 1,5m" - chyba dla ciebie. Dla mnie optymalny byłby kabel minimum 3m. W minusach zresztą sam sobie zaprzeczasz.
           • Avatar użytkownika PJSPP
            PJSPP
            Trochę uboga ta recenzja. Porównaj z innymi na tym portalu, a zobaczysz, że sporo spraw albo ominąłeś, albo potraktowałeś zbyt powierzchownie (jak dla mnie). Wiem jaka jest twoja opinia o słuchawkach: z ramki i podsumowania wychodzi, że na 5* (tym bardziej dziwi logo z 4*), ale osobiście wiem o nich właściwie tyle samo, co przed przeczytaniem.
            Masz również sporo literówek a i błędy ortograficzne się trafiają. Warto było tekst wrzucić do np. LibreOffice Writer i sprawdzić pisownię. Nagminnie piszesz "dzwięk" zamiast "dźwięk". Minusa nie dam, bo się na niego nie kwalifikuje :D ale plusa niestety też nie mogę dać.
            • Avatar użytkownika PJSPP
             PJSPP
             To raczej pytanie egzystencjalne :D Odpowiedzi nie zna nikt :D Faktem jednak jest, że przez duże opóźnienia z publikacją portal traci, bo w tym czasie już gdzieś indziej produkty będą zrecenzowane, albo produkt stanie się przestarzały. I zniechęca to też potencjalnych recenzentów do pisania kolejnych opracowań. A szkoda...
             • Avatar użytkownika PJSPP
              PJSPP
              Widzę, że masz problem i to duży z czytaniem ze zrozumieniem i odnoszeniem do kontekstu. Spróbuję to wyjaśnić - być może zrozumiesz - i na tym kończę dyskusję z tobą.
              Przykład laski/rzyci to celowe wyolbrzymienie problemu związanego z niechlujstwem ortograficznym/stylistycznym i innymi powiązanymi i nie miał żadnego bezpośredniego związku z tobą (tym bardziej seksualnego). Po prostu odpowiadałem tobie, więc logiczne było, że tobie chciałem unaocznić wagę problemu. Niestety, jak się okazuje błędem z mojej strony było posłużenie się przykładami, które są jednymi z najbardziej znanych. Mogłem np. posłużyć się słowem "ladowanie" i domyśl się, czy mam na myśli "lądowanie" czy "ładowanie" (np. Zenon ladowal na drodze), podobnie zresztą z parą słów brud/bród (np. pokonałem bró(u)d).
              Niniejszą odpowiedź udzielam tylko dlatego, że nie chcę by inni użytkownicy portalu myśleli, że sugerowałem istnienie u ciebie lub twojego otoczenia jakiś nietypowych praktyk seksualnych.
              • Avatar użytkownika PJSPP
               PJSPP
               Powyższy komentarz miał być do wypowiedzi fantomaz:
               "durne porównania... jak one się mają do rz i ż ?
               chodziło przecież o wymowę, L i Ł to całkiem inna wymowa
               rz i ż identyczna wymowa
               chyba nie zrozumiałeś tego co napisał
               a co do rzyć i żyć tak samo, identyczna wymowa i potrzebujesz całego zdania żeby rozróżnić sens wypowiedzi "
               • Avatar użytkownika PJSPP
                PJSPP
                I właśnie to wszystko należało ująć w recenzji. Szczególnie problemy jakich doznałeś są istotne dla potencjalnego nabywcy.
                I dzięki za wyjaśnienia.
                • Avatar użytkownika PJSPP
                 PJSPP
                 Brak ożliwości powiększania zdjęć. I czy mi się wydaje, czy część nie jest zrobiona przez ciebie? To twoja pierwsza minirecenzja i nie widzę zbytnich niedostatków w stylistyce czy gramatyce. Pod tym względem dla mnie jest ok.

                 Trochę mało informacji - przynajmniej dla mnie. Jak sobie radzi z "emulacją" ISO z różnymi zabezpieczeniami? Jak wygląda przełączanie między obrazami, bo z tego co kojarzę to urządzenie może "obsługiwać" tylko jeden obraz ISO na raz? Jaka jest maksymalna wielkość obrazu (czy ograniczona tylko systemem plików czy czymś innym)? Czy "emulacja" CDROM-u działa poprawnie z urządzeniami typu kino domowe/ system nagłośnieniowy? Jak przedstawia się sprawa z obrazem ISO video/audio/hybrydowym/blue_ray? Czy audioISO widziane jest jako audio czy jako dane wave w urządzeniu HiFi? Jaką maksymalną pojemność może mieć dołączony dysk HDD? Czy w trybie dual tracimy jakąś pojemność dysku, czy nie (bo z tego co wyczytałem gdzieś indziej, to Zalman ZM-VE200 dzieli wirtualnie dysk na dwa obszary)?
                 • Avatar użytkownika PJSPP
                  PJSPP
                  Moje spostrzeżenia pokrywają się w dużej mierze z uwagami Lightninga. Brakuje mi porównania do innego chłodzenia.

                  Rozumiem problemy dysfunkcji, ale zawsze możesz poprosić kogoś o pomoc.

                  Niemniej plus na zachętę, tym bardziej, że twoja minirecenzja pozwala mi na podjęcie decyzji, by nie inwestować w to ustrojstwo :D