Avatar użytkownika Tomasz

Rostom

data dołączenia:

Moje komentarze (142)

  • Avatar użytkownika Rostom
   Rostom
   zje kota...
   -1
   • Avatar użytkownika Rostom
    Rostom
    Szanowny autorze artykułu. Recenzja bardzo fajna. Jedno mi nie pasuje bo pojemność tego dysku to rzeczywiście 1TB. Producent podaje ten parametr zgodnie z obowiązującymi przedrostkami układu SI. Tera oznacza 10 do 12 potęgi. A to, że system operacyjny Microsoftu nie przejmuje się układem SI i stosuje przedrostki SI zamiast dwójkowych, które powinien wynika z tego, że USA nie podpisało układu SI. Natomiast w Polsce układ SI obowiązuje a zatem dysk ma pojemność 1TB w SI co odpowiada 931GiB w systemie dwójkowym. Microsoft zamiast GiB pisze GB i stąd przekłamanie.
    • Avatar użytkownika Rostom
     Rostom
     Tylko nie ipla. Zapłaciłem i oglądam slide show. Nie jest to problem łącza.
     • Avatar użytkownika Rostom
      Rostom
      Popieram benzene. Również wydaje mi się, że mat9v nie jest zorientowany w czytnikach. A co do porównania to jest bardzo trafne, chociaż dosyć brutalne ;)
      Do mat9v. Wersja systemu nie ma znaczenia. Ekran eink skutecznie utrudnia korzystanie z sieci więc wprowadzenie androida jest jedynie ułatwieniem dla użytkownika, który jest przyzwyczajony do obsługi tego systemu. Zresztą funkcjonalność tego systemu na czytniku jest okrojona.
      Co do zdania, że czytniki są dla ludzi ..."którzy są bardzo przywiązani do interakcji z drukowaną książką"... to jest to największa bzdura jaką dzisiaj czytałem. Co prawda jeszcze nie czytałem wiadomości więc jest szansa, że jakiś polityk to przebije.
      Co do "lepszych rozwiązań", rozumiem że masz na myśli wielofunkcyjność urządzenia bo do czytania książek smartfon czy tablet nadaje się jak... tasak do obierania jabłka, ...da się.
      Wnioskuję, że niewiele czytasz bądź masz zdrowe młode oczy. Dla kogoś kto czyta 54 książki rocznie czytnik jest optymalnym rozwiązaniem.
      • Avatar użytkownika Rostom
       Rostom
       To "nadinterpretowuje" to ciekawe słowo. Chyba jednak pochodzi z alternatywnej gramatyki.
       • Avatar użytkownika Rostom
        Rostom
        Uzasadnienie bez sensu jak ostatnie działania marketingowe microsoftu. Bezpłatna akcja pomocy w zakupie ich oprogramowania.
        • Avatar użytkownika Rostom
         Rostom
         Mam prawo do własnego zdania a Ty do swojego. Możliwe też, że żyjesz w środowisku ludzi dobrze sytuowanych, dla których wydatek kilkudziesięciu złotych co tydzień, dwa a następnie zakup biblioteczki i posiadanie domu, w którym się te wszystkie książki mieszczą jest standardem. W takiej sytuacji zrozumiały jest sposób w jaki widzisz świat. Ja znam też biedniejszą część społeczeństwa, nie plebs, nie margines tylko ludzi pracujących za niewielkie pieniądze, dla której sam zakup książki jest problemem nie licząc miejsca do przechowywania księgozbioru.
         Jeśli masz jakieś konstruktywne uwagi to chętnie z Tobą podyskutuję. Natomiast stwierdzenia ..."tylko w Twojej głowie"... są pejoratywne bo sugerują słabość mojego umysłu. Doceniam natomiast wielką literę T. ;)
         • Avatar użytkownika Rostom
          Rostom
          @ Defan. Czemu niby słoma. Posiadanie książek papierowych to luksus, na który stać tylko bogatszych, a że książki kupują tylko inteligentni ludzie to posiadanie książek jest przejawem przynależności do elity. Z drugiej strony wyobraź sobie, że czytasz ponad 100 książek rocznie. Po dziesięciu latach potrzebujesz mnóstwo miejsca na ich przechowywanie. I dlatego właśnie kocham ebuki. :)
          • Avatar użytkownika Rostom
           Rostom
           a i jeszcze zamiast Irfan View z jego wadą polegającą na wyświetlaniu specjalnej planszy po dojściu do końca kataloguj i zupełnie nieintuicyjnym (jak dla mnie) interfejsem zainstalowałbym FastStone Image Viewer lub XNView. Mają taką samą licencję jak Irfan View, czyli są darmowe do celów niekomercyjnych.
           -1
           • Avatar użytkownika Rostom
            Rostom
            Zamiast powolnego Easeus Todo Backup polecam Aomei Backupper. Ma tyle przewag, że szkoda mi czasu na przypominanie sobie i wymienianie wszystkich. Testowałem przez kilka dni na kilkunastu komputerach. Jeśli chodzi o program narzędziowy wolałbym od Free Commandera - Multi Commandera. Tutaj nie jestem jednak tak zdecydowany bo od lat używam Total Commandera i wolałbym znowu kupić licencję niż z niego zrezygnować.
            • Avatar użytkownika Rostom
             Rostom
             Za 169 zł można kupić co najmniej kilka dysków 120GB TLC. Za kilka złotych więcej dyski MLC. PAtriot Blaze - 182, Sandisk Plus 184, Adata Premier Pro SP920 195. Więc o co chodzi? Komu zależy na każdej złotówce kupi Adata SP550, Patriot Blast czy Kingston tfu v300. Bardziej świadomi użytkownicy wybiorą te, które wymieniłem wcześniej.
             • Avatar użytkownika Rostom
              Rostom
              Do tych danych dotarli już wszyscy więc pewnie i Intel. Teraz zmienił strategię i wdrożył plan maksymalizacji zysku zamiast maksymalizacji wydajności.