Na topie

Acer przedstawia najcieńszego laptopa na świecie - zaledwie 8,98 mm

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Laptopy

Kategoria: Komputery Laptopy Tematyka: CES 2018 Producenci: Acer

Nowy Acer Swift 7 zalicza się do 14-calowych konstrukcji, ale specyfikacja urządzenia przypomina tą z ubiegłorocznej wersji.

  • Acer przedstawia najcieńszego laptopa na świecie - zaledwie 8,98 mm
A A

Kojarzycie ubiegłoroczną wersję Acer Swift 7, a więc najcieńszego laptopa na rynku? Producent postanowił pójść o krok dalej i na ten rok przygotował jeszcze cieńszą konstrukcję – efekty prac zaprezentowano podczas targów CES w Las Vegas.

Nowy Swift 7 (SF714-51T) tym razem zalicza się do 14-calowych konstrukcji – producent zastosował tutaj dotykowy ekran IPS o rozdzielczości Full HD, który zabezpieczono szkłem Corning Gorilla Glass NBT. Nie zabrakło też podświetlanej klawiatury i sporego touchpada. Kamerka została umieszczona pod ekranem.

Acer Swift 7

Laptop ma zaledwie 8,98 mm grubości, więc o 1 mm mniej niż poprzednik. Mimo odchudzenia konstrukcji, pierwsze opinie wskazują na zastosowanie całkiem solidnej konstrukcji. Na zmianach nie ucierpiała też specyfikacja techniczna.

Urządzenie bazuje na tych samych komponentach. Do dyspozycji oddano 2-rdzeniowy/4-wątkowy procesor Intel Core i7-7Y75, 8 GB pamięci RAM oraz nośnik SSD o pojemności 256 GB (później podobno pojawi się wersja wyposażona w podwojoną pojemność pamięci i nośnika).

Acer Swift 7

Na obudowie wyprowadzono dwa porty USB 3.1 typu C, a za bezprzewodową łączność odpowiada Wi-Fi 802.11ac. Na uwagę zasługuje też wbudowany modem 4G LTE.

Producent deklaruje, że wbudowana bateria pozwala na jeszcze dłuższą pracę względem ubiegłorocznej wersji (teraz podobno wystarczy nawet na 11 godzin).

Specyfikacja Acer Swift 7 (SF714-51T)

  • ekran: 14 cali IPS - 1920 x 1080 px
  • procesor: Intel Core i7-7Y75
  • pamięć RAM: 8 GB
  • układ graficzny: Intel HD Graphics 615
  • dysk SSD: 256 GB
  • złącza: 2x USB 3.1 typ C
  • czas pracy na baterii: ~11 godzin
  • grubość: 8,98 mm

Laptop ma trafić do sprzedaży w kwietniu, a podstawowa konfiguracja została wyceniona na 1699 euro. Cóż, za wyjątkowy sprzęt trzeba odpowiednio zapłacić.

Źródło: Acer, NotebookCheck

Odsłon: 5792 Skomentuj newsa
Komentarze

15

Udostępnij
  1. Franz
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2018-01-12 02:01

    Odchudzą go jeszcze z 1-2 mm i można myśleć o zakupie.

    Skomentuj

    1. HomeAudio
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2018-01-12 04:01

      Wciąż będzie powyżej połowy centymetra... no nie wiem czy 1-2mm mniej przekonało by mnie do zakupu :/

      Skomentuj Historia edycji

    2. Gatts-25
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-01-12 14:35

      Pamiętać ,że każdy 0.1mm cieńszy laptop w tym przypadku oznacza dużo wyższą kwotę a patrząc na Twój komentarz myślę ,że musiałbyś wziąć kredyt na to by kabel USB 3.1 w wersji C oryginalny do tego kupić.

      Skomentuj

      1. Franz
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-01-12 14:45

        Co poradzić - postęp i nowoczesność to nie są tanie rzeczy i często trzeba się zadłużyć, by je nabyć.

        Skomentuj

    3. dziobolek
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-01-13 20:42

      I będziesz wtedy płakał że bateria do d...

      Skomentuj

  2. PITUCH1
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-01-12 05:58

    wersja 10 " proszę :)

    Skomentuj

  3. jadziek
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-01-12 08:35

    ile KG ma to maleństwo?

    Skomentuj

  4. stach122
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-01-12 09:11

    Aż mi się w oczach łamie

    Skomentuj

  5. kombajn
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-01-12 09:56

    Lekko absurdalne urządzenie taka trochę sztuka dla sztuki? Drogi jak diabli a podzespoły wołają o pomstę do nieba. Słabiutki dwurdzeniowy procesor który przy takiej konstrukcji raczej nie będzie zbyt często chodził z wyższą niż bazowa prędkością a ta wynosi zaledwie 1,3 GHz, karta graficzna do wyświetlania pulpitu... A klawiatura będzie miała tak fantastyczny skok klawiszy że ręce same składają się do oklasków. I po co to wszystko żeby laptop miał niecałe 9 mm ? Po co? Do kieszeni i tak nie wejdzie, tak czy inaczej trzeba go włożyć do plecaka/torby, obniżenie wagi rozumiem, obniżenie grubości to ścieżka donikąd.

    Skomentuj

    1. Franz
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-01-12 11:32

      Pełna zgoda.
      Dlatego ja już od dłuższego czasu piszę ironiczne i nie tylko komentarze pod informacjami o kolejnych rekordach w odchudzaniu laptopów.

      Zmniejszanie wagi: jak najbardziej tak (oczywiście bez znaczących konsekwencji w zakresie funkcjonalności).
      Jednak jeżeli chodzi o grubość to już dawno osiągnięto w tym względzie optymalne wyniki - w okolicach 15mm. Sam mam laptopa o mniej więcej tej grubości i wygląda dobrze, a jest miejsce chociażby na komplet złącz i przyzwoitą klawiaturę.
      Dalsze odchudzanie laptopów to już sztuka dla sztuki, która nic nie zmienia na lepsze (bo jak słusznie zauważyłeś i tak laptopa do kieszeni nie schowasz), a przynosi same kłopoty - brak miejsca na złącza, problemy z odpowiednią sztywnością i wytrzymałością całej konstrukcji, problemy z chłodzeniem i w związku z tym z wydajnością podzespołów, brak miejsca na dobrą baterię, klawiaturę, problemy z serwisowaniem takiego laptopa, czy samodzielna wymianą podstawowych podzespołów jak RAM, HDD, SSD, itd.

      Skomentuj Historia edycji

  6. Coperfield
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-01-12 10:22

    To coś w ogóle nie wygląda... Jeszcze do tego chora cena. Macbooki stają się coraz atrakcyjniejsze ostatnio patrząc na ceny laptopów innych producentów.

    Skomentuj

  7. jeomax.co.uk
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-01-12 12:12

    Az strach pomyslec o wytrzymalosci miejsc montazowych na sruby zawiasow od ekranu. I generalnie takie anoreksje nie wiadomo, czemu maja sluzyc - do mobilnosci chyba beda za kruche, a na zabijanie much na scianie troche za duze.

    Skomentuj

  8. PiotrJakub
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-01-12 14:11

    A najgorsze w tych notebookach są teraz ekrany - tu i tak jest nieźle, bo FullHD. Tyle, że FHD to ma telefon 5" z Biedronki...

    Skomentuj

  9. velo95
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-01-12 15:15

    Słono sobie za wyjątkowy wygląd... i wyjątkowy throtting. Czy w ogóle jest sens pchać do tego i7?

    Skomentuj

  10. htm72
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-01-12 17:10

    Najcieńszy i najsłabszy .Wtf ? /