Na topie

ADATA wprowadza do oferty dyski zewnętrzne HV300 i HD330

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Dyski zewnętrzne

Kategoria: Peryferia Dyski zewnętrzne Producenci: ADATA

Nowe modele wyróżniają się nie tylko ciekawym wzornictwem, ale też dużą pojemnością - ta sięga nawet 5 TB. Na sklepową dostępność dysków przyjdzie nam poczekać kilka tygodni.

 • ADATA wprowadza do oferty dyski zewnętrzne HV300 i HD330
A A

Firma ADATA to nie tylko nośniki SSD, o których ostatnio sporo piszemy, ale też zewnętrzne dyski twarde. W ofercie producenta właśnie pojawiły się dwa nowe modele – smukły i elegancki HV300 oraz wytrzymały HD330. Obydwa modele są dostępne w wariantach o pojemności do 5 TB.

Model HV300 o grubości 10,3 mm jest jednym z najsmuklejszych zewnętrznych dysków producenta. Nośnik ma plastikową obudowę, dostępną w czterech kolorach: czarnym, czerwonym, białym i niebieskim.

ADATA HV300

HD330 został z kolei wyposażony w silikonową obudowę, pochłaniającą wstrząsy. Chroni ona dysk oraz zapisane na nim dane przed skutkami upadków. Nośnik trafi do sprzedaży w 3 kolorach: czarnym, niebieskim i czerwonym.

ADATA HD300 dysk zewnętrzny

Modele ADATA HD330 wyróżniają się wzmocnioną obudową

Warto dodać, że obydwa modele zostały wyposażone w specjalny czujnik, który zatrzymuje pracę dysku po wykryciu wstrząsu lub upadku. Ma to zminimalizować ryzyko pojawiania się błędów oraz występowania uszkodzonych sektorów.

ADATA HV300 dysk zewnętrzny
ADATA HV300 pojawi się w czterech wersjach kolorystycznych

Wraz z dyskami użytkownicy otrzymają oprogramowanie HDDtoGo, które umożliwia wygodne tworzenie kopii zapasowych oraz synchronizację danych. Ponadto nośniki obsługują szyfrowanie AES-256 bit oraz interfejs USB 3.1.

Nowe dyski od firmy ADATA trafią do sprzedaży w najbliższych tygodniach i będą dostępne w czterech wersjach pojemnościowych: 1 TB, 2 TB, 4 TB oraz 5 TB. Sugerowane cena modelu HV300 o pojemności 1 TB to 309 złotych.

Źródło: ADATA

Odsłon: 3024 Skomentuj newsa
Komentarze

1

Udostępnij
 1. mutissj
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-04-19 18:59

  zmieńcie na boga te gniazdo bo się psuje

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!