Dyski

Technologia AMD StoreMI udostępniona na chipset X399

z dnia 2018-08-24
Marcin Jaskólski | Redaktor serwisu benchmark.pl
14 komentarzy Dyskutuj z nami

Technologia StoreMI która do tej pory była dostępna jedynie dla posiadaczów nowych płyt z chipsetami serii 4xx zawędrowała również do segmentu high-end.

AMD StoreMI była odpowiedzią na technologię Intel Optane Memory. O ile jednak Intel udostępnił zarówno rozwiązanie programowe (sterownik) jak i sprzętowe (moduły Intel Optane Memory), to AMD oferuje jedynie oprogramowanie i możliwość wykorzystania dowolnego nośnika SSD (w tym również modułów Intel Optane!) do akcelerowania HDD (i nie tylko).

Więcej o technologii StoreMI pisaliśmy w naszej recenzji. Do tej pory technologia ta była dostępna jedynie dla posiadaczy płyt głównych AM4 z chipsetem X470 i B450, ale najnowsza wersja oprogramowania StoreMI przynosi również wsparcie dla X399 (podstawka TR4 - high-end). Wszyscy posiadacze Threadripperów mogą się nią cieszyć po pobraniu oprogramowania ze strony producenta.

To kolejna bardzo dobra wiadomość dla osób zainteresowanych high-endem AMD - przypomnijmy, że pierwszą były kolejne obniżki cen procesorów AMD Threadripper pierwszej generacji.

Źródło: AMD, informacja własna

marketplace

Komentarze

14
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  obydwie technologie polegają na podobnym rozwiązaniu m.in:

  SSD (szybki bufor) + HDD (tania pojemność)
  Zaloguj się
 • avatar
  Hmm, nie bardzo wiem czy jest sens korzystać z normalnego SSD jako cache dla HDD, ale z pewnoscia obsługa optane jest wskazana.
  Zaloguj się
  -1