Android Jelly Bean coraz popularniejszy

z dnia 2014-01-14
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
14 komentarzy Dyskutuj z nami

Obecnie to właśnie ta wersja systemu kontroluje największą liczbę urządzeń przygotowanych do współpracy z platformą Google.

Android system popularność

Google opublikowało najnowsze statystyki dotyczące popularności poszczególnych wersji systemu Android. Przedstawione zestawienie prezentuje sytuację, jaka miała miejsce na przełomie minionego i nowego roku. Która wersja platformy z logo zielonego robota cieszy się największymi udziałami na rynku?

Statystyki nie są zaskakujące, ponieważ od pewnego czasu niekwestionowanym liderem pozostaje Jelly Bean. Obecnie to właśnie ta wersja systemu (Android 4.1, Android 4.2 i Android 4.3) kontroluje największą liczbę urządzeń przygotowanych do współpracy z platformą Google i z wynikiem 51,9% zdecydowanie wyprzedza starszych i młodszych braci.

Na drugim miejscu znalazł się, z wynikiem 21,2%, nieśmiertelny Gingerbread, który od ostatniego notowania zaliczył stratę o 3 punkty procentowe. Na trzecim miejscu wylądował z kolei Ice Cream Sandwich, który też cały czas systematycznie traci i obecnie może pochwalić się udziałami na poziomie 16,9%.

Zyskuje z kolei, ale bardzo nieznacznie, KitKat. Najnowsza wersja systemu zainstalowane jest obecnie na 1,4% urządzeń z Androidem. W stosunku do ostatniego notowanie jest to wzrost o 0,3 punktu procentowego.

Android system popularność statystyki grudzień 2013

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Źródło: phonearena, androidpolice

marketplace

Komentarze

14
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  W teorii. Zobacz co mówią jego użytkownicy
 • avatar
  Jak na razie tylko garstka producentów zdecydowała się na KitKata, a szkoda, bo to lepszy system od żelka, ze względu na to, że jest mniej zasobożerny : )
  Zaloguj się
 • avatar
  Też mam żelka tyle że używać da się 4.3 jakoś bo poprzednie zabijają telefon z czasem i chodzi jak grat za 100zł... Ogólnie system popularny ale na prawdę używałem poprzednio starego tel bo samsunga omni z windowsem 6,5 i był bardziej rozbudowany wielowątkowy (oczywiście rom przerobiony na light) a i nawet chodził dość płynnie a problemów z andkiem mam co nie miara... Porównując z IOS to andek jest szmelc a windows ten nowy jest o tyle dobry że płynny ale bardzo ograniczony w możliwościach.
 • avatar
  Przez pewien czas używałem dwóch telefonów z JB i mogę powiedzieć tylko jedno. Ta wersja zjada baterie w trybie deep sleep oraz podczas użytkowania. Wracam do ICS. Jak zaczną robić wersje aby w trybie czuwania wytrzymał 8-10 dni na baterii max 2000 mAh to się zastanowię nad nowymi wersjami Androida.
  Zaloguj się
 • avatar
  Gdyby nie gwarancja i ogółem ograniczona ilość rootowanych systemów (w ogóle poza fabrycznym innych nie ma) to ja już bym się przerzucił się na Jelly Beana a potem na KitKata (według aktualnie dostępnych zmian do Jelly Beana to warto by porzucić żelkową fasolkę
 • avatar
  Gdyby nie magiczne "i" po s5830 to bym miał inny niż gingerbread. :/
  Zaloguj się