Na topie

Smartwatch Apple po raz trzeci - tym razem z LTE [AKT.]

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Mobile Akcesoria Mobilne Ciekawostki Gadżety Tematyka: SmartWatch Producenci: Apple

Zaprezentowany właśnie Apple Watch Series 3 to smartwatch, z którego skorzysta się nawet wtedy, gdy nie ma się pod ręką iPhone'a.

  • Smartwatch Apple po raz trzeci - tym razem z LTE [AKT.]
A A

Aktualizacja [13.09.2017]: Niestety potwierdzają się pesymistyczne sugestie. Na stronie Apple ruszyła przedsprzedaż jej gadżetów trzeciej generacji i okazuje się, że wersja z LTE nie będzie dostępna w naszym kraju. Tym samym najciekawsza nowość omija nas szerokim łukiem. Dostępna jest jedynie opcja bez tego modułu, która – czego też dowiadujemy się z oficjalnej strony – została wyceniona na 1599 złotych (z kopertą 38 mm) lub 1749 zł (42 mm). Jest kilka różnych wersji kolorystycznych.

News [12.09.2017]: Największymi gwiazdami konferencji Apple są oczywiście nowe iPhone’y, ale nie tylko je gigant zaprezentował podczas tej imprezy. Pokazał też między innymi smartwatche najnowszej generacji – Apple Watch Series 3.

Pod względem stylistyki Apple Watch Series 3 nikogo nie zaskoczy, ale nikt chyba nie spodziewał się, że mogłoby być inaczej. Czym więc ma porwać tłumy? Przede wszystkim wbudowanym modułem LTE, dzięki któremu użytkownicy zyskują możliwość wykonywania połączeń z poziomu nadgarstka.

Apple Watch
Trzy opcje Apple Watch.

Apple Watch Series 3 to także nowy, dwurdzeniowy procesor, który ma sprawić, że wszystkie aplikacje uruchamiane na smartwatchu będą działać płynniej. Niestety w parze z tym nie idzie dłuższy czas pracy – ten wciąż przy „standardowym użytkowaniu” wynosić ma zaledwie 18 godzin. Ulepszona zostanie za to funkcja mierzenia tętna (pojawi się nawet opcja automatycznego wykrywania nieprawidłowości). Dodajmy też, że z gadżetem można pływać.

Przedsprzedaż rusza 15 września, a pierwsi użytkownicy zapną smartwatche na nadgarstkach tydzień później. Chętni muszą liczyć się z wydatkiem rzędu 399 dolarów (chyba, że są w stanie odpuścić moduł LTE, wtedy oszczędzą 70 dolarów).

watchOS 4
watchOS 4

Część nowości (między innymi wspomniane funkcje zdrowotne, większa liczba opcji treningowych, nowa „cyfrowa tarcza” i bardziej intuicyjny odtwarzacz muzyczny) to zasługa wprowadzenia systemu watchOS 4. Ten trafi też na smartwatche Apple starszych generacji. Stanie się to dokładnie 19 września.

Źródło: Engadget, Apple

Odsłon: 3973 Skomentuj newsa
Komentarze

0

Udostępnij

Zobacz podobne

Nie dodano jeszcze komentarzy!

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!