Dyski zewnętrzne

ASUS FX HDD - zewnętrzne dyski z... podświetleniem RGB LED

opublikowano przez w dniu 2018-08-03

Modele ASUS FX HDD zostały przyozdobione podświetleniem Aura Sync RGB, które można synchronizować z innymi peryferiami producenta. Osoby zwracające uwagę na wygląd sprzętu powinny być zadowolone.

Nie od dzisiaj wiadomo, że firma ASUS kładzie szczególny nacisk na wzornictwo swoich produktów. Podobnie jest w przypadku jej najnowszej propozycji - zewnętrznych dysków ASUS FX HDD.

W ofercie producenta pojawiły się dwie wersje pojemnościowe FX HDD – 1 TB (EHD-A1T) i 2 TB (EHD-A2T). Do komunikacji z komputerem wykorzystano interfejs USB 3.0 (obsługiwany przez kontroler ASMedia ASM1153E).

Z dyskami dodawane jest oprogramowanie do automatycznych kopii zapasowych, a dane można zabezpieczyć szyfrowaniem AES-256. Nośniki są kompatybilne z systemami Windows 7, 8/8.1 i 10 oraz Mac OS X 10.8 (i nowszymi).

ASUS FX HDD

Głównym atutem nośników jest efektowne wzornictwo. Modele FX HDD wyróżniają się futurystyczną stylistyką, dodatkowo wzbogaconą podświetleniem Aura Sync RGB (z możliwością synchronizacji z innymi peryferiami producenta). Osoby zwracające na wygląd sprzętu powinny więc być zadowolone.

ASUS FX HDD

Cena i dostępność dysków FX HDD jeszcze nie została ujawniona. Ile bylibyście skłonni dopłacić za podświetlenie RGB LED?

Źródło: ASUS

marketplace

Komentarze

14
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Czy te diody dają jakąś korzyść w transferach?
  Zaloguj się
 • avatar
  Pamiętam czasy, jeszcze z 10-15 lat temu, jak podświetlana podkładka pod mysz, ba, podświetlana klawiatura byłoby czymś wow i jakto czemu na co to komu?

  Potem weszły podświetlane karty graficzne, pamięci RAM (!), płyty główne...

  Ale dysk zewnętrzny? :D tzn. po co to komu, ale pewnie za 5 lat będzie to standard i jeszcze dadzą dopisek dla graczy :P Ciekawe co będzie dalej, podświetlane zasilacze?
  Zaloguj się
 • avatar
  Wszyscy hejtują, a mi się nawet podoba. Moja zasada - jeśli coś leży na biurku, to zależy mi na estetyce. Na płycie głównej wolę żeberka niż gamingowe ozdoby, GPU wybieram patrząc na wydajność i kulturę pracy - ale np. szukając myszki patrzę zarówno na funkcjonalność i wygodę, jak i na wygląd. A jeżeli zaimplementowane dobrze (a nie kiczowato), to podświetlenie RGB potrafi dodać estetyki.

  Ciekawe, czy da się zmodować te lampki (bo wątpię by taka funkcjonalność była od początku zapewniona), aby zmieniały kolor w zależności od użycia dysku, lub podobnych statystyk.
 • avatar
  USB typ micro B - tragiczny port który się psuję,

  jak by nie mogli montować USB typu A, które jest odporne
 • avatar
  Jeśli nie wiadomo jak cos sprzedać to zamiast funkcjonalności wystarczy dodac podświetlenie.
 • avatar
  Gdyby to był tzw. custom. Ale tak?
 • avatar
  Producenci odpowiadają na potrzeby klientów - dla nich nie są ważne gigabajty czy gigaherce, tylko migające światełka :D
  Zaloguj się