Na topie

BioWare usunęło Denuvo z Mass Effect: Andromeda

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry komputerowe

Kategoria: Gry Gry komputerowe Tematyka: DRM gra akcji RPG Producenci: BioWare

Ostatnia aktualizacja Mass Effect: Andromeda to nie tylko poprawki błędów, ale również rezygnacja z zabezpieczeń Denuvo.

  • BioWare usunęło Denuvo z Mass Effect: Andromeda
A A

Zabezpieczenia DRM od zawsze budziły duże emocje, niekoniecznie pozytywne. W ostatnim czasie w centrum uwagi znajduje się Denuvo, które pojawiło się między innymi w Mass Effect: Andromeda. Już go tu jednak nie znajdziemy.

BioWare wypuściło w zeszłym tygodniu kolejną aktualizację gry. Wyeliminowano za jej pośrednictwem kilka błędów i jak się okazuje usunięto jednocześnie Denuvo. Od głośno krytykowanych przez wielu (a przez niektórych mocno zachwalanych) zabezpieczeń gra jest zatem wolna od wersji 1.09.

Być może kojarzycie informacje, że kilka dni po premierze omawianej gry Denuvo zostało złamane. Twórcy nie dawali jednak za wygraną i postarali się o implementację nowszej wersji zabezpieczeń.

Rezygnacją z nich nie zdecydowali się pochwalić. Warto jednak dodać, że BioWare nie jest tu wyjątkiem. Denuvo było już usuwane przez twórców takich gier jak Doom, HITMAN czy Homefront: The Revolution.

Źródło: dsogaming

Mass Effect Andromeda (PC)

Cena od 133.15 do 208.99

Zobacz wszystkie oferty

Odsłon: 3469 Skomentuj newsa
Komentarze

16

Udostępnij

Zobacz podobne

  1. Kenjiro
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-07-10 09:21

    Zapewne koszty z użycia tej technologii były dość stałe, a zyski niewystarczające. Dobry krok, chociaż tej grze pomogłaby chyba tylko gruntowna przebudowa...

    Skomentuj

  2. Zircon1987
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2017-07-10 10:22

    Jestem chyba jedną z nielicznych osób na tej planecie, której się Andromeda podobała. Bawiłem się przy niej dobrze przez 69 godzin gry. Piszę to jak fan oryginalnej trylogii.

    Skomentuj

    1. Akatzuky
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2017-07-10 10:28

      Dobre gry to sie bawisz 690 a nie 69

      Skomentuj

      1. Zircon1987
        Oceń komentarz:

        8    

        Opublikowano: 2017-07-10 10:53

        Jak jesteś no-lifem bez życia i innych obowiązków to napierdzielasz 690 godzin. Ja w Andromedę grałem podczas 2-tygodniowego urlopu. Normalnie nie miałbym czasu grać w tak długą grę.

        Skomentuj

        1. vegasnight9
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2017-07-10 12:32

          Straciłeś urlop na granie?! LoL
          Szacun. Mi byłoby szkoda każdego dnia.

          Skomentuj

        2. Snack3rS7PL
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-07-10 15:40

          No to po jaką cholerę w ogóle grasz? Przez takich jak Ty gry są nastawione na tzw. casual....A my się potem dziwimy, czemu nikt się nie stara? No i jest odpowiedź, po co się starać skoro takie cżłowieki potrafią coś takiego kupić i to w normalnej cenie...Powiedz mi, czy ktoś Ci broni grać w grę trochę dłużej niż inni, a swoją rozgrywkę ogólną podzielić na etapy w ciągu roku? Ktoś Ci kazał ją skończyć akurat w 2 tygodnie? Jak nie, to dlaczego wymuszasz na innych istnienie krótkich słabych jakościowo gier? Dlaczego myślisz tylko i wyłącznie o sobie? Czy może musisz koniecznie się pochwalić przed koleżkami, na medium srałecznościowym, że ukończyłeś ją szybciej niż inni? Bo jak inni musisz być - na czasie, najlepszy, najszybszy....pewnie dlatego, że zaraz wyjdzie nowa gra, a Ty przecież koniecznie musisz ją kupić no bo jak to można nie kupić? - Przecież to Ci się nie mieści w głowie, żeby nie ograć nowej gry mimo, że jakościowo to pewnie gówno w papierku błyszczącym! Co za czasy ja pier....nie masz czasu na granie, a pewnie na fejsbuniu i innych pożeraczach czasu zamulasz, choćby i w pracy. Przez takich jak Wy gry są jakie są, więc proszę mi tu następnym razem nie wyskakiwać z pretensjami, że się nie postarali...dla kogo mieliby się starać? Dla takich lamerów jak Wy? Pfff..

          Skomentuj Historia edycji

      2. randallandhopkirk
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2017-07-10 13:22

        No tak ......... 500+, 500+, 500+, 500+ i masz czas na napierdzielanie w grę 690 godzin :-D :-D Szacun - ja bym tak nie potrafił :-)

        Skomentuj

        1. sabaru
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-07-10 20:22

          Dlaczego próbujecie mu narzucać co ma robić w swoim czasie wolnym. Skoro postanowił wykorzystać urlop na granie to wyłącznie jego sprawa, a nie wasza. Może nie każdy lubi wyjeżdżać i szwendać się np. po mieście oglądając jakieś stare budynki czy tam taplać się w publicznym basenie. Dla jednych rozrywką jest np. granie na kompie dla innych ciągłe wyjazdy. Co w tym złego bo nie rozumiem.

          Skomentuj

          1. randallandhopkirk
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-07-10 22:01

            Na urlopie ok, ja też to często robię, ale nie 690 godzin !, coś kolego źle przeczytałeś, komentarz był do Akatzuky.

            Skomentuj

    2. Mandalorian
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-07-10 18:49

      @Zircon, nie tylko ty. ;) Przejście Andromedy też mi zajęło 69h i miałem 98% postępu w grze.

      Skomentuj

  3. Lemark
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-07-10 10:56

    W stylu i tak nikt nie chce w to grac(zrobilismy tak badziewna gre) wiec poco zabezpieczenia:D

    Skomentuj

  4. Marucins
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-07-10 11:45

    Kpina. Zobaczcie do czego zdolne są firmy.
    Wypuścili gniota, moc przerobowa poszła na inny projekt Anthem. Później zdziwienie że nie odnieśli takiego sukcesy jaki dział marketingu im obiecywał gdy pompowali miliony w reklamę zamiast z rozwój gry. Leżąc na dnie w mule postanawiają wyłączyć znienawidzone Denuvo (notabene gra została już złamana).
    Ehhh BioWare tylko się pogrąża.

    Skomentuj

    1. Marucins
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2017-07-10 11:55

      rzuciłem okiem na changeloga, ja pie...... jest wersja 1.09 a oni dalej "Various improvements to facial animations and cinematic scenes"

      Skomentuj

  5. Blackshadow
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-07-10 14:29

    tej "gry" nawet nie opłaca się piracić

    Skomentuj

  6. Fiona
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-07-11 07:10

    Jak 99% tego co się ukazuje na rynku.

    Skomentuj

  7. Maxdamage
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-07-12 10:06

    Na szczęścię był swego czasu trial.

    Tak dennie napisanej gry już dawno nie widziałem... Każda scena, każdy jeden dialog jest, naprawdę i bez najmniejszej ściemy, gorszy niż większość opowiadań do Mass Effect na fanfic'u.

    Nie ma tu nic magii poprzednich części, nie ma żadnej innowacji poza walką. Każdy z odrobiną mózgu widzi ogromne dziury w świecie i fabule.
    Główny zły jest tka tragicznie napisany...brakuje tylko żeby przywiązywał kobietę do torów, śmiejąc się złowieszczo i kręcąc wąsa.
    Jako mega fan ME powiem " A idź pan w **** "

    Powinni to skasować całą Andromedę i zacząć od nowa.