Ciekawostki

W dwóch hotelach w Las Vegas można już płacić Bitcoinami

z dnia 2014-01-22
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
19 komentarzy Dyskutuj z nami

Kryptowaluta rośnie w siłę.

Bitcoiny monety

Z miesiąca na miesiąc coraz częściej słyszy się o Bitcoinach. Teraz posiadaczy tej krypto waluty zaprasza do siebie Las Vegas. Dwa tamtejsze hotele, w tym najstarsze kasyno The Golden Gtate od dziś akceptują płatności w Bitcoinach.

Od narodzin Bitcoinów minęły już cztery lata. Prawdziwa eksplozja popularności miała jednak miejsce dopiero w ubiegłym roku. I choć wciąż dla wielu pozostaje ona dziwactwem, to realne sposoby jej wykorzystania rosną z miesiąca na miesiąc. Cóż, robi się z tego naprawdę niezły biznes.

Derek Stevens będący współwłaścicielem The D i The Golden Gate przyznał, że wzrost popularności tej kryptowaluty jest dla niego niezwykle interesujący. Biorąc pod uwagę, że Vegas jest krainą ryzyka i hazardu, akceptacja Bitcoinów wydaje się naprawdę mieć sens. Bo gdzie, jak nie tam.

Mimo to, na razie Bitcoiny będą akceptowane wyłącznie w przypadku opłat hotelowych, takich jak zakwaterowanie, jedzenie, napoje oraz upominki. Rozszerzenie na kasyna nie jest natomiast spodziewane w najbliższym czasie. Mimo wszystko, nieco ostrożności nie zaszkodzi.

Źródło: VR-Zone

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

marketplace

Komentarze

19
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ciągle pluję sobie w brodę dlaczego nie zainwestowałem 100zł w Bitcoin dwa lata temu... Ale podejrzewam że nie tylko ja ;) pozdrawiam niedoszłych milionerów :))
  Zaloguj się
  16
 • avatar
  A ciekawe kiedy pójdę do marketu, narobię zakupów a pani w kasie powie: Płaci pan kartą, gotówką czy bitcoinami!
 • avatar
  Zaraz mnie zminusują ale jeśli jest taka opcja to proszę żeby ktoś mi powiedział o co chodzi z tymi Bitcoin-ami, albo podał stronkę na której o nich sobie poczytam. PLS ;)
  Zaloguj się
 • avatar
  pewnie w tych hotelach, w których straszą duchy ;) LV to miasto wolności, hazardu i mafii więc nic dziwnego że btc im najbardziej jest na rękę
 • avatar
  Mogę być winna bitcoina :D
 • avatar
  Jeszcze moze byc nie za pozno. Ja rok temu zainwestowalem 3 wyplaty, mam nadzieje ze za 2 lata bede do pracy chodzil dla przyjemnosci ;)
 • avatar
  Można też kupić teraz btc i za te btc kupić moc obliczeniową.
  Np na https://cex.io/r/0/szymon1051/0/