Na topie

Bitcoin z siódemką z przodu

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Tematyka: Bitcoin Kryptowaluty Na Topie

Wartość bitcoina po raz pierwszy przekroczyła dziś poziom 7000 dolarów za 1 BTC. Nie trzeba długo czekać na kolejne rekordy.

Bitcoin z siódemką z przodu

A A

Po przebiciu bariery 6000 dolarów za jedną „cyfrową monetę”, od kilku dni bitcoin ustanawia kolejne rekordy. Wczoraj pokonana została granica 6500 dolarów, a dziś po raz pierwszy w historii 1 bitcoin warty jest ponad 7 tysięcy dolarów.

1 bitcoin to ponad 7000 dolarów

Wartość najpopularniejszej kryptowaluty na świecie idzie do góry, zupełnie nie reagując na ostrzeżenia, że lada moment „bańka pęknie” (które, swoją drogą, pojawiają się od wielu, wielu miesięcy, ale jak dotąd nie znalazły pokrycia w rzeczywistości). 

Bitcoin 7000

Jak podaje CoinDesk, dzisiaj (2 listopada) około godziny 11.00, po raz pierwszy wartość jednego bitcoina była wyrażona czterocyfrową liczbą z siódemką z przodu. Konkretnie odnotowano wynik 7034,14 dol. Teraz przekroczona jest już nawet granica 7300 dolarów. To oznacza przeszło 20-procentowy wzrost wartość w ciągu ostatnich 7 dni.

Ile warte są bitcoiny?

Nie można w tym miejscu nie dodać, że wartość całego „bitcoinowego rynku” wynosi już około 120 miliardów dolarów. Dla porównania w sierpniu było to nieco ponad 50 miliardów dolarów.

Źródło: CoinDesk. Ilustracja: vjkombajn/Pixabay (CC0)

Odsłon: 4242 Skomentuj newsa
Komentarze

15

Udostępnij

Ciekawostki w marketplace

  1. Akatzuky
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2017-11-02 12:42

    Trzeba bylo kupic akcje Google w 1998 po 3 dolary teraz bym byl milionetem ehh

    Skomentuj

    1. owatanka
      Oceń komentarz:

      10    

      Opublikowano: 2017-11-02 15:24

      Trzeba bylo kupic bitcoiny w 2008 roku za jednego dolara 1360 BTC.

      Skomentuj

      1. patryk1011
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-11-02 19:32

        Ja parę lat temu straciłem przez swoją głupotę 2.5mln zł i wtedy nigdy bym nie śnił że moje 100btc będzie tyle warte, człowiek się uczy na błędach niestety a tak się cieszyłem że parę stów zarobiłem :/

        Skomentuj

  2. Kenjiro
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-11-02 12:43

    Kwestia czasu. Ktoś pamięta bańkę dotcomów?

    Skomentuj

    1. chrisu1982gd
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2017-11-02 13:28

      nie ma co porównywać
      BTC to inna bajka, pamiętaj, że to się cały czas rozwija, coraz więcej możlwiości, coraz więcej kopalni i co najważniejsze czarny rynek to uwielbia, zero podatków, zero powiązań, zero śladów, tutaj nie ma co pękać, co najwyżej przestanie tak szybko rosnąć

      Skomentuj

      1. mutissj
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-11-02 14:54

        ciekawe

        Skomentuj

      2. vegasnight9
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2017-11-02 22:06

        Pękają to portki bankierom od nadmiaru kupy gdy to widzą

        Skomentuj

  3. mutissj
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-11-02 13:21

    szkoda że ETH za nim nie rośnie

    Skomentuj

    1. supervisor
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-11-02 13:55

      ETH to stabilność przede wszystkim, sama struktura ETH jest zrobiona tak aby nie było krachów ani nagłych podwyżek.

      Skomentuj

  4. Radical
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2017-11-02 13:30

    Jak miał 1 z przodu to miałem kupować ale sobie myśle eee spadnie. Potem jak miał 3 to tez miałem kupować ale przeciez bańka pęknie. Potem to samo przy 5 a teraz 7 a ja dalej nie kupiłem żadnego BTC a mógłbym być bogaty....

    Skomentuj

    1. Himoto
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-11-02 15:23

      Każdy sobie w brodę pluje jak przepuści taką okazję, ale zazwyczaj takie okazje przepuszczają świadomie własnie osoby które nie lubią lokować pieniędzy w ryzykownych lokatach :)

      Bo powiedzmy kupiłbyś za 10 BTC po 5k każdy a po tygodniu spadłyby do ceny 1k$ za sztukę bo rynek nagle przerzucił się na coś innego. [założenie czysto teoretyczne].

      Sam sobie pluje w brodę że nie kupiłem żadnego BTC, zwłaszcza że miałem okazje swego czasu odkupić około 50 sztuk za 50$, bo znajomy kopał jak to tylko weszło do obrotu i chciał się pozbyć odzyskując trochę kasy za stracony prąd :).

      Skomentuj

      1. BariGT
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-11-02 18:26

        Poczytajcie o gościu który wyrzucil przez przypadek dysk z 7500 bitcoinami:

        https://www.theguardian.com/technology/2013/nov/27/hard-drive-bitcoin-landfill-site

        I to daaawno temu. Przy obecnym trendzie myślę, że niedlugo zacznie sie opłacać przekopanie całego wysypiska :D

        Skomentuj

    2. zyxxiforr
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-11-02 15:40

      Ja zgubiłem portfel z ok. 20 bitcoinami. (zapomniałem zrobić kopii przed formatem)
      Zgubiłem jak to wszystko razem było warte kilka dolców, więc i mocno nie zabolało, ale teraz sobie pluję w brodę.

      Skomentuj

  5. eninede
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-11-02 23:19

    ...a moglby mi ktos odpowiedziec... kto placi za cos co nie istnieje - 7000$ ? kto wyznaczyl te cene?

    Skomentuj

    1. dividebyzero
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-11-05 11:35

      Wolny rynek. Pomyśl o jakichś bohomazach wartych grube miliony - możesz powiedzieć, że część ceny bierze się z farb, płótna i czasu potrzebnego na stworzenie tegoż. Ale jak wyjaśnić to, że kawałek pomalowanej szmaty kostuje 50 milionów $ zamiast 20$? Rzeczy mają taką wartość, jaką nadają im ludzie. Im więcej ludzi czegoś chce i im mniej dostępne to jest, tym wyższą cenę osiąga. A tu prędko "bańka" nie pęknie, bo jeśli zaczęła używać tego na szeroką skalę mafia (a różne źródła mówią o właśnie takiej sytuacji - i ciężko się dziwić, skoro omijasz podatki w zasadzie bez wysiłku), to może się to ustabilizować po czasie, ale raczej nie zmaleje.