Na topie

BLIK w kolejnych bankach i sklepach

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Mobile Ciekawostki Tematyka: BLIK

Polski standard płatności bezgotówkowych dynamicznie zwiększa swój zasięg. BLIK jest już akceptowany w sklepach Żabka i Freshmarket, mogą z niego korzystać klienci Raiffeisen Polbank, a wkrótce także posiadacze kont w kolejnych bankach.

BLIK w kolejnych bankach i sklepach

A A

BLIK zaliczył „przełomowy rok” 2017 i wszystko wskazuje na to, że ten obecny będzie jeszcze lepszy. Polski standard płatności bezgotówkowych dynamicznie zwiększa bowiem swój zasięg.

Miesiąc temu pisaliśmy, że z BLIKa może skorzystać już prawie każdy, a od tego czasu taka opcja została udostępniona kolejnym osobom. Wśród banków obsługujących ten standard pojawił się ostatnio Raiffeisen Polbank, a w drugim kwartale tego roku dołączą do niego Pekao i Credit Agricole, a niewykluczone, że także Envelo Bank. 

Wydłuża się również lista miejsc, w których można wykorzystać (mającego już trzy lata) BLIKa. Od początku lutego ten standard jest akceptowany w radiowozach drogówki, a od kilku dni także w sklepach sieci Żabka i Freshmarket. Dla tych, którzy w tych ostatnich zdecydują się na płatność smartfonem, przygotowano nawet specjalną promocję.

Jak powiedziała Anna Nowacka, dyrektor marketingu Polskiego Standardu Płatności, „to jedne z najpopularniejszych sklepów w Polsce, które dostępne są zarówno w małych, jak i w dużych miastach. Chcemy aby wszyscy klienci robiący tam zakupy, mieli szansę płacić BLIKiem i przekonać się jaki jest wygodny i bezpieczny. To bardzo ważny element popularyzacji systemu płatności BLIK”.

Źródło: BLIK, PSP

Odsłon: 4015 Skomentuj newsa
Komentarze

0

Udostępnij

Ciekawostki w marketplace

Nie dodano jeszcze komentarzy!

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!