Na topie

Chińska premiera serii Redmi K20 - nowi pogromcy flagowców?

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: Chińskie telefony Na Topie Redmi

Redmi K20 i Redmi K20 Pro to smartfony o bardzo dobrych specyfikacjach i przystępnych cenach. Posiadają wyświetlacze AMOLED ze zintegrowanymi czytnikami linii papilarnych.

  • Chińska premiera serii Redmi K20 - nowi pogromcy flagowców?
A A

OnePlus określał swoje pierwsze smartfony mianem pogromców flagowców. Zgodnie z planem zaprezentowano dziś modele Redmi K20 oraz Redmi K20 Pro i bardzo szybko pojawiają się głosy, że teraz to właśnie one mogą być w ten sposób przedstawiane.

Redmi K20 i Redmi K20 Pro premiera

Gdy oddzielano marki Redmi i Xiaomi zanosiło się na to, że pierwsza będzie nastawiona na propozycje z niższej i średniej półki. Redmi K20 i Redmi K20 Pro to jednak zaprzeczenie takiego obrotu spraw. Mowa o smartfonach ukierunkowanych na najbardziej wymagających użytkowników, którym nie podobają się ceny topowych propozycji innych producentów.

Mamy tutaj do czynienia z wyświetlaczami AMOLED o proporcjach 19.5:9 oraz rozdzielczości 2340x1080 pikseli. Warto podkreślić zintegrowane z nimi czytniki linii papilarnych oraz smukłe ramki, które udało się osiągnąć między innymi dzięki osadzeniu frontowych aparatów w wysuwanych modułach.

Obudowy smartfonów wykonano ze szkła. Wykorzystana została tu technologia nano-holograficzna, dzięki której uzyskano oryginalną teksturę imitującą płomienie.

Obydwa smartfony mogą pochwalić się również potrójnym aparatem głównym w konfiguracji 48 Mpix f/1.75 + 13 Mpix f/2.4 + 8 Mpix f/2.4. Główne sensory to Sony IMX582 oraz Sony IMX586, odpowiednio w Redmi K20 i Redmi K20 Pro, pozostałe dwa są już identyczne.

Redmi K20

Najważniejszą różnicą dzielącą omawiane nowości są jednak procesory. O ile Redmi K20 napędzany jest przez Qualcomm Snapdragon 730, o tyle Redmi K20 Pro może pochwalić się już jednym z najwydajniejszych obecnie mobilnych procesorów, bo za takowy uznać trzeba Qualcomm Snapdragon 855. Sięgający po Redmi K20 Pro będą mogli liczyć również na warianty z większymi zasobami pamięci.

Producent nadmienia o Game Turbo 2.0, funkcji dedykowanej graczom i mającej optymalizować między innymi reakcję na dotyk, jakości dźwięku i połączenia sieciowego. Wedle zapewnień, czasy reakcji na kliknięcia i dotyk są dzięki niej zredukowane do około 70 milisekund.

Redmi K20 i Redmi K20 Pro specyfikacja

Redmi K20 i Redmi K20 Pro
system operacyjny Android 9.0 Pie z MIUI 10
ekran AMOLED 6.39", 19.5:9, 2340x1080 pikseli
procesor Qualcomm Snapdragon 730, Adreno 618 Qualcomm Snapdragon 855, Adreno 640
RAM 6 GB 6 GB / 8 GB
pamięć wewnętrzna 64 GB / 128 GB 64 GB / 128 GB / 256 GB
kamery 48 Mpix f/1.75 (Sony IMX582) + 13 Mpix f/2.4, 124.8° + 8 Mpix f/2.4 (tył)
20 Mpix f/2.2 (front)
48 Mpix f/1.75 (Sony IMX586) + 13 Mpix f/2.4, 124.8° + 8 Mpix f/2.4 (tył)
20 Mpix f/2.2 (front)
łączność Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, NFC, LTE
akumulator 4000 mAh, szybkie ładowanie 18W 4000 mAh, szybkie ładowanie 27W
dodatkowe cechy czytnik linii papilarnych w ekranie, dual SIM
wymiary / waga 156.7 x 74.3 x 8.8 mm / 191 g

Redmi K20 i Redmi K20 Pro ceny

Przedsprzedaż Redmi K20 i Redmi K20 Pro rozpocznie się w Chinach już 28 maja. Ceny będą zaczynać się odpowiednio od 1999 juanów oraz 2499 juanów, czyli od około 1150 złotych oraz 1400 złotych.

  • Redmi K20 6GB + 64GB - 1999 juanów
  • Redmi K20 6GB + 128GB - 2099 juanów
  • Redmi K20 Pro 6GB + 64GB - 2499 juanów
  • Redmi K20 Pro 6GB + 128GB -  2599 juanów
  • Redmi K20 Pro 8GB + 128GB - 2799 juanów
  • Redmi K20 Pro 8GB + 256GB - 2999 juanów

Kwestia dostępności smartfonów w Polsce nie została jeszcze wyjaśniona. Nieoficjalnie mówi się, że trafią one nad Wisłę jako Xiaomi Mi 9T oraz Xiaomi Mi 9T Pro.

Źródło: Xiaomi

Odsłon: 10607 Skomentuj newsa
Komentarze

20

Udostępnij
  1. amil00
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-05-28 15:21

    Poczekam na testy (szczególnie apartu). Jak dla mnie zastosowanie ekranów Amoled to duży + oraz 6 gb ramu w standardzie. Jeśli K20 wyjdzie u nas w cenie 1150 zł to Sony mogłoby się od Xiaomi sporo nauczuć :)
    Pozdrawiam.

    Skomentuj

    1. DivixPL
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2019-05-28 15:34

      Nie wyjdzie w takiej cenie, dolicz podatki.

      Skomentuj

      1. HardCorak
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2019-05-28 16:01

        Możliwe że wyjdzie blisko tej ceny. Po tym jak Xiaomi zaskoczyło ceną Mi9 i zakup tego modelu w w chinach przestał być opłacalny wszystkiego się można spodziewać.

        Skomentuj

  2. Preston2009
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-05-28 16:28

    Szklane plecy i przerośnięty ekran? Poczekam z nadzieją na Pocophona2.

    Skomentuj

    1. Kropeczka
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2019-05-28 22:46

      Popcorna 2 nie będzie. To byłby samobój dla firmy.

      Skomentuj

    2. HardCorak
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2019-05-29 00:35

      Przerośnięty ekran? Rozmiarowo to jest praktycznie pocophone 1 tylko k20/k20 pro jest 1mm wyższy i 1mm węższy.

      Skomentuj

  3. ahael
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2019-05-29 04:29

    Brak IP68, brak bezprzewodowego ładowania, nic na temat użytych kości pamięci (może nawet nie ufa 2.1), aparaty pewnie te same co w Mi9 czyli brak OiS. Wymieniać dalej cięcia? Ot kolejny średniaki jak Poco F1 z mocnym procem i dużo ramu...bierzesz starszy flsgowiec i na wstępie masz lepsze fotki...

    Skomentuj

    1. Kropeczka
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-05-29 05:31

      A Ty masz plusa. Zasłużonego.

      Sama mam Xiaomi (obok S9+) Xiaomi jest świetne, ale jeśli chodzi o zdjęcia to niestety trzeci świat przy np. Samsungu.

      Skomentuj

      1. ahael
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2019-05-29 11:01

        Mam dokładnie tak samo. Główny to S9+, a zapasowy Xiaomi dwie sztuki. Uważam., że Xiaomi od lat nie potrafi zrobić do końca porządnego aparatu. Było parę prób ale ciągle brakuje...tak I S7, S8, S9 robi lepsze od każdego Xiaomi kto jest fakt. Brak OiS w Mi9 uważam za nieporozumienie. Nie cierpię głupich komentarzy, że ma się super procesor , dużo pamięci czy ogromną baterię. Tacy producenci mydlą tak oczy nieświadomym klientom. To samo tyczy się aparatów. Nie każdy ma super lustrzanke, która nosi zawsze i wszędzie. Np.jak chce się szybko uchwycić chwilę to taki S9 Plus jest zbawieniem już nie mówiąc o fotkach w wodzie, basenie etc. Dobra szkoda rozwijać dalej tematu...sens jest jasny :) coś za coś chcesz tanie Xiaomi to ok. Ale fotki zrobi droższy telefon znacznie lepsze i to jest aksjomat.

        Skomentuj

    2. kombajn
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2019-05-29 08:58

      Weź pod uwagę że nie każdy potrzebuje super aparat. Nie jestem fotografem, zdjęcia robię okazjonalnie i od jakiś trzech czterech lat nie zwracam uwagi jaki aparat siedzi w telefonie bo wszystkie są wystarczająco dobre (może nie licząc telefonów po 50-60 dolarów).
      Za to zależy mi na telefonie z łatwym odblokowaniem bootloadera do którego wgram sobie czysty, aktualny system z XDA. No i spora bateria to niewątpliwie plus. Podoba mi się też wysuwany aparat przedni bo tzw selfi nie robię nigdy więc jest mi od całkowicie i absolutnie zbędny a skoro jest wysuwany to nic nie zagraca przodu telefonu.
      A najlepsze że według GSMARENA K20 ma złącze słuchawkowe czego o większości flagowców się nie da powiedzieć.
      https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_k20-9720.php
      Jak dla mnie świetny telefon w przystępnej cenie.

      Skomentuj

      1. ahael
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2019-05-29 11:03

        To takie głupie gadanie.. A potem widzę fotki jak robione za przeproszeniem lodówką ale zawsze to samo zamiast napisać, że wolą tańsze...uwierz mi ,że nawet IP68 brakuje bo mam wiele sytuacji co uratowało to telefon. Xiaomi kroi na tych dodatkach i aparacie. Ale i tak przeszło progres bo jest już Amoled i coraz częściej NFC. Mi brakuje w ich Flagowcach IP68, microsd i porządnego aparatu. Jak wspominam zawsze są chwilę, że potrzeba zrobić szybko dobrą fotkę lub film i przy Xiaomi nie wyjdzie to fajnie..

        Skomentuj

        1. adrian123451251
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2019-05-29 12:22

          Ciągle gadasz o zdjęciach ale pamiętaj, że to jest tylko twoja opinia. Możesz mieć 15 tysięcy zdjęć w galerii i potrzebujesz rzeczywiście MicroSD, ale niektórzy ludzie po kilku latach użytkowania telefonu mają maksymalnie 300 zdjęć w galerii. Po co ludzie mają przepłacać za telefon np. kupując galaxy s10 za ponad 3 tysiące skoro mogą mieć dobry telefon z dużą baterią i wydajny, który na spokojnie wystarczy na długi czas za połowę ceny galaxy s10. Muszę się również z tobą zgodzić, zdarzają się ofiary, które kupiły taki telefon zafascynowani 48mp aparatu, ale to tylko dlatego, że są nieświadomi niczego i kupują bo tanie i jest to tylko i wyłącznie ich wina, że pożałowali na telefon choć chcieli nim robić piękne zdjęcia, jednakże trzeba pamiętać i nie potępiać osoby, które kupują takie telefony bo są tanie i nie potrzebują aparatu bo nie robią za dużo zdjęć. Nie każdy od razu musi być fotografem jeżeli kupuje telefon.

          Skomentuj

          1. ahael
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2019-05-29 17:58

            Bo przy fotkach jest obecnie największa różnica w smartfonach. Jeśli chodzi o procek, pamięć itd. To wszędzie to samo z niewielkim różnicami. Za to jeśli chodzi o aspekty fotograficzne jest największa różnica stąd akcentuje to najwięcej. Xiaomi oszczędza na tym nie tylko sprzętowo- patrz zabrał OiS w Mi9 i teraz w K20, K20 Pro bo te same aparaty. Kolejna sprawa optymalizacja softu Miui. Od dawna użytkownicy Xiaomi przyzwyczaili się do tego by zrobić ich telefonami dobre fotki muszą wygrywać port Google Camera. Xiaomi też oszczędza na wielu płaszczyznach, a podnosi ceny...Tak przy najmniej mówią, że.pp Mi9 będą wyższe. Do największych graczy brakuje jak zrobi progres co Huawei to wtedy pogadamy.

            Skomentuj

        2. kombajn
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2019-05-29 13:19

          "i przy Xiaomi nie wyjdzie to fajnie.." jak się nie wie jak/nie umie czegoś robić to się nie powinno za to zabierać. Jak już mówiłem fotografem nie jestem ale znam jako tako podstawowe zasady robienia zdjęć i w dobrym oświetleniu lata temu robiłem przyzwoite zdjęcia aparatem Olimpusa z matrycą 1,3 Mpix. Według mnie wszystkie (poza najniższą półką) telefony obecnie mają wystarczająco dobre aparaty.

          Skomentuj

          1. ahael
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2019-05-29 18:02

            Uwierz mi mam super fotki różnymi fonami z różnych lat i też wiele dobrych ale niestety trzeba było się bardziej takimi postarać i jak wspomniałem wyżej Xiaomi ma w tym aspekcie jedną z wielu oszczędności stąd ich aparaty i Soft jak na razie to średnia polka i trzeba się starać zrobić dobre fotki, a większość liderów wali na gcam bo dobrze wiedzą o tym.

            Skomentuj

          2. Kropeczka
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2019-05-30 06:31

            kombajn

            Fotografią się swego czasu zajmowałam profesjonalnie.
            I to przez parę lat. Także i wiedzą i doświadczenie mam.

            Nie jestem też fanką żadnej firmy. Kupuję w/g oceny: jakość/możliwości/cena. Logo producenta jest bez znaczenia.

            I jeszcze raz powtórzę jeśli chodzi o fotki to Xiaomi to trzeci świat. Owszem możesz coś tam wyciągnąć zmieniając oprogramowanie, używając żenująco skromnych ustawień ręcznych. Ale i tak np. S9+ na automacie (!!!) będzie robił fotki o parę klas jakości lepsze.. I to jest smutny fakt.

            Sama mam profesjonalną lustrzankę, ale używam jej obecnie rzadko. Fona mam zawsze przy sobie.

            Owszem zgadzamy się w jednym. Każdy kupuje fona pod kątem swoich potrzeb.

            Ja za smartfona mogę dać i daję więcej niż 500 zł tylko za dobry aparat i dobre filmy.
            Do wszystkiego innego starcza mi powiedzmy Xiaomi redmi 4A - pierwszy fon xiaomi jaki kupiłam...

            Skomentuj

  4. xmexme
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-05-29 11:35

    Flagowcem to ja bym tego nie nazwał. za wysoka cena na flagowca, brak prostego dodatku jak IR blaster, obudowa wygląda na szklaną co dla mnie jest dużą wadą, adio DAC tylko w drogiej wersji pro.

    Nie widzę zbytniego postępu, mój 5 letni lenowo kupiony za oko 800zł ma więcej ficzerów niż te okrojone pseudo flagowce.

    Skomentuj

  5. Aranda
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-05-29 11:49

    A ja odnośnie "reklamy" która wyświetla się tuż przy artykule. Reklama pt: "Galaxy S10 Za Grosze" Reklama jest typowym przykładem przekrętu i naciągania. Najpierw czytamy o tym że z okazji jakiejś tam możesz mieć telefon za 1 euro a wchodząc dalej dochodzisz do tego że i tutaj cytat: "Wszyscy nowi klienci biorą udział w loterii, w której można wygrać zaprezentowany produkt. Jeśli okażesz się szczęśliwym zwycięzcą, skontaktujemy się z Tobą bezpośrednio pocztą elektroniczną. Ta oferta specjalna obejmuje trwający 3 dni okres próbny na subskrybowaną usługę. Po tym czasie miesięczna opłata abonamentowa (75 EUR) zostanie automatycznie pobrana z Twojej karty kredytowej.Jeśli nasze usługi nie spełnią Twoich oczekiwań, możesz skasować swoje konto w ciągu 3 dni. Usługa będzie odnawiana co miesiąc, aż zostanie anulowana. Kampania ta wygaśnie 31 grudnia 2019 roku." Czyli naciągnie. Ja wiem że ten portal jak wiele innych żyje z reklam. Nawet wyłączyłem adblocka specjalnie dla was droga redakcjo. Ale nie uważacie że nie wypada pewnych reklam które są naciąganiem ludzi zamieszczać na tak poważnych portalach? Ja rozumiem: KASA! Ale nie za wszelką cenę. Dajcie sobie na wstrzymanie.

    Skomentuj

  6. BrumBrumBrum
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-05-29 14:37

    Teraz pytanie za 100 punktów. czy teraz cała produkcjia Huawei zostanie zbrandowana przez RedMi ? :)