Smartfony

CyanogenMod zapewnia głosowe wyzwalanie zdjęć w smartfonach z Androidem

z dnia 2013-05-04
Karol Żebruń | Redaktor serwisu benchmark.pl
15 komentarzy Dyskutuj z nami

CyanogenMod dla smartfonów z Androidem pozwala na głosowe wyzwalanie migawki aparatu. Działa także na najnowszym Samsungu Galaxy S4.

CyanogenMod głosowa migawka samowyzwalacz

Zespół programistów tworzący alternatywne, czyli zmodyfikowane, oprogramowanie CyanogenMod dla smartfonów z Androidem wprowadził do niego funkcję głosowego wyzwalania migawki. Funkcja działa, nawet na Samsungu Galaxy S4, aczkolwiek na razie nie jest jeszcze w pełni wygodna w użytkowaniu. Aż prosi się, by Google wdrożył taką funkcję do najnowszego Androida, a nie skazywał nas na wyszukiwanie w Google Play aplikacji, które realizują tę funkcje.

Reakcje na głosowe komendy czy sterowanie w ten sposób podstawowymi funkcjami smartfona nie jest niczym nowym. W ograniczonym zakresie potrafiły to nawet telefony dekady. Oczywiście w ostatnich latach technologia mocno ewoluowała i rozpoznawanie tekstu mówionego, nawet długich wypowiedzi jest czymś naturalnym. Dlatego zaskakuje, że smartfony, wyposażane w różnego rodzaju głosowych asystentów, nie dysponują powszechnie tak prostą funkcją, jak głosowe wyzwalanie migawki.

Głosowe narzędzie do wyzwalania migawki nie wymaga dostępu do sieci ani pokaźnej bazy danych do rozpoznawania głosu. Wystarczy je zaprogramować na rozpoznawanie kilku charakterystycznych fraz. Podobnie jak ma to miejsce w smart-telewizorach.

CyanogenMod aktywowanie trybu HandsFree
Aktywowanie dodatkowych funkcji dokonamy poprzez włączenie trybu hands-free.

Sytuację postanowił zmienić zespół deweloperów, który tworzy znane oprogramowanie CyanogenMod. To zmodyfikowany Android, który oferuje dodatkowe ciekawe funkcje. Najnowsze buildy CyanogenMod 10.1 będą oferowały narzędzie wyzwalania migawki za pomocą głosowych komend. Jest się również samowyzwalacz, którego brak w Androidzie 4.2.2. Czas opóźnienia można regulować od 10 sekund do 1 minuty.

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl


 

Smartfonowa fotografia cyfrowa to oczko w głowie prawie każdego producenta smartfonów. Dziwi, że tylko niektórzy przykładają się do prac nad oprogramowaniem i interfejsem użytkownika. Wielu zakłada, że użytkownik powinien być zadowolony z tego, że smartfon robi zdjęcia. A przecież czytając specyfikacje sensorów dla smartfonów, zasypywani jesteśmy opisem ich możliwości. Tylko że po drodze do sklepu gdzieś one giną.

CyanogenMod na Samsung Galaxy S4
Zrzut ekranu na potwierdzenie, że CyanogenMod będzie jednak dostępny dla flagowego Samsunga Galaxy S4.

Źródło: slashgear, androidcommunity, Inf. własna

marketplace

Komentarze

15
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dlaczego w komórkach nie ma opcji wydłużenia czasu naświetlania matrycy. Przecież to tylko kwestia softu. W zamian tego montują tego typu zbędne opcje.
  Zaloguj się
 • avatar
  Bardzo fajna sprawa. Mam CM, ale o tym nie słyszałem.
 • avatar
  S4 nie ma głosowego wyzwalania migawki? przecież w S3 ta funkcja istnieje...
  Zaloguj się
 • avatar
  W LG ta opcja jest od dawna dostępna... Przynajmniej w VU i P920.
  Zaloguj się
 • avatar
  "Psztryk... Psztryk... Psztryk..." :>
 • avatar
  Moim zdaniem żadna wielka nowość. W jednej aplikacji do robienia zdjęć dostępnej w markecie taka funkcja działa od ponad roku.
 • avatar
  Tylko, ze ten zrzut nie jest z flagowca SGS4. SGS4 to i9500. Potem jest i9505. Kazda inna odmiana to specjalnie zmodyfikowany smartfon dla jakiejs sieci komorkowej i moze sie bardzo roznic od i9500.
 • avatar
  CyanogenMod jest slawny ale nie jest najlepszy. Wszystkim polecam ROM Slim Bean (jest to ROM AOSP) + jakis dobry customowy kernel do waszego telefonu, ktory supportuje OC i undervolting. SlimBeana mam juz w 4 urzadzeniu. Od SGS, SGS2, Galaxy Note a teraz w LG Nexus 4. Mozna powiedziec, ze jestem juz starym flashoholikiem. Naprawdr olecam ten ROM tym, ktorym w CyanogenModzie jednak czegos brakuje.